Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Alecs este in rai de cand si-a luat suzuki :) o sa regrete Nicu aka 'stau de 6' ca nu a mers pe mana lu astia de la suzuki...eu astept sa se faca vreme buna sa scoata Alecs k5..o sa revina cu un zambet mare :laugh:

Mesaj completat

 

care este logica?de ce o sa regrete?

 

Cam pentru asta este facuta miuta, sa mergi tare cu ea.. cine nu merge sa treaca pe 600cc sau 750cc

 

ironic? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai lasati rimsurile si ECHIPAMENTUL :)

Man intreb si eu de curios... ati mers o tura asa pe strada in jurul blocului sau mai mult? Eu ma ccac pe mine de frig cand ma uit la pozele alea... oricum frumos.

Mesaj completat

Alexe... fratioare... nu stiu ce sa zic de folia aia pusa pe far, eu nu prea supor folia pe nimic.. da a manelareala...pr oglinzi da bine dar pe far? Mai frumos este lasat normal de fabrica, plus ca folia aia poate sa fie ea de calitate ca tot se face naspa si se curata dupa 20 de spalari si un miliard de muste... pererea mea sa nu sariti cu vorbe grele in pana mea...ca sunt sufletist.

da o tura de 80 km dus-intors!... intradevar cam frig da frumos :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a propus o ieseala pana la varna si inapoi in uichend... sa vedem ce si cum o sa fie :)

 

Nyt ms mult bro pt aparare :) aia e protectia de far care se da jos cand am chef eu ( in special seara ) dar cu a zis si aladin fiecare cum ii place. si mie imi place asa. tot vand toba aia daca e careva interesat :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti care au trecut de la honda la suzuki au ramas uimiti de cuplu si extra power :)

adevarul e ca majoritatea celor cu honda am inceput sa ne uitam pe topicul asta :) ....eu unul as trece pe k5-k6 1000 dar mai intai sa o dau pe a mea.Legat de cuplu nu stiu cum sta gsx-r ul fata de 954, stiu pe propria piele ca 954 trage bine de jos rau :) iar mai departe stiu cine sta mai bine :laugh: .Eu folosesc 954 ca dailydriver si m-ar interesa totusi si un consum la k5-k6, ca nu vreau gaura in buget doar pentru ceva putere pe care o folosesc uneori :D

 

Alex, rimstripesurile le-ai luat tot de pe ebay sau le-ai facut la lupy? ca par facute de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care este logica?de ce o sa regrete?

 

 

 

ironic? :P

ce vroiai fratioare sa se dea prea tare sa nu mai poata filma camera? A mers si el mai usurel sa vedem si noi ceva si sa incalzeasca gumele si dupa aia a dat camera jos sa poata merge EXTRA POWER,,, buna buna asta cu extra power :laugh:

Mesaj completat

da o tura de 80 km dus-intors!... intradevar cam frig da frumos :D

Treaba voastra.. dar asa golas ca baiatul ala ... eu nici nu ies din casa sa ma duc la aprozar, se stie..izmene ,fes de lana cu urechi si pufoaica deaia mare.

Mesaj completat

Parca vad ca este un an dela ca acum 3 ani cand de luni pana vineri era canicula si de vineri de la pranz pana duminica seara ploua,, tin minte ca am plecat pe ploaie sa ma plimb de draci ce aveam pe vremea aia, parca facea cineva intentionat.... tot basescu a fost de vina!!!

Mesaj completat

Am uitat sa spun de semnul ala care spune lumea ca nu exista..guma este dunlop d211(am gresit mai sus, nu mai stiam bine) si are semnul ala nenorocit pe ea, face baiatu o poza si o arata la popor.. sa scap de gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti care au trecut de la honda la suzuki au ramas uimiti de cuplu si extra power :D

 

de acord cu tine, gsxr1000 trage intr-un mod mai brutal ca 1000rr,dar asta nu inseamna ca o sa regrete ceva :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vroiai fratioare sa se dea prea tare sa nu mai poata filma camera? A mers si el mai usurel sa vedem si noi ceva si sa incalzeasca gumele si dupa aia a dat camera jos sa poata merge EXTRA POWER,,, buna buna asta cu extra power :D

Mesaj completat

 

Treaba voastra.. dar asa golas ca baiatul ala ... eu nici nu ies din casa sa ma duc la aprozar, se stie..izmene ,fes de lana cu urechi si pufoaica deaia mare.

Mesaj completat

Parca vad ca este un an dela ca acum 3 ani cand de luni pana vineri era canicula si de vineri de la pranz pana duminica seara ploua,, tin minte ca am plecat pe ploaie sa ma plimb de draci ce aveam pe vremea aia, parca facea cineva intentionat.... tot basescu a fost de vina!!!

Mesaj completat

Am uitat sa spun de semnul ala care spune lumea ca nu exista..guma este dunlop d211(am gresit mai sus, nu mai stiam bine) si are semnul ala nenorocit pe ea, face baiatu o poza si o arata la popor.. sa scap de gura lumii.

 

nu ca vreau sa ma scuz acuma :P dar la ora cand am filmat adica undeva p la 1 eu inca nu stiam circuitul deoarece nu am intrat de dim fiind ud,frig,asfalt nou plus gumele mele second deja cu 3 iesiri pe circuit si vro 5 mi de km(sa mai zica cineva ca nu tin mult supercorsa) asa ca am luat bataie dl tovarasul cu r1 cu 3-1 :P

oricum pt 60 de lire a fost mai mult ca ok..urmeaza pe 23 silverstonul cu gume noi :laugh:

Mesaj completat

adevarul e ca majoritatea celor cu honda am inceput sa ne uitam pe topicul asta ....eu unul as trece pe k5-k6 1000 dar mai intai sa o dau pe a mea.Legat de cuplu nu stiu cum sta gsx-r ul fata de 954, stiu pe propria piele ca 954 trage bine de jos rau iar mai departe stiu cine sta mai bine .Eu folosesc 954 ca dailydriver si m-ar interesa totusi si un consum la k5-k6, ca nu vreau gaura in buget doar pentru ceva putere pe care o folosesc uneori

 

Alex, rimstripesurile le-ai luat tot de pe ebay sau le-ai facut la lupy? ca par facute de el

 

k5 k6 este perfect pt dailydriver foarte confortabil odata ce te-ai invatat cu el..la mine singura durere apare dupa vreo 300 km,probabil nu am luat destula bataie la fund cand am fost mic :P)) cat despre consum in jur la 300km cu un plin mers lejer inafara iar in oras as zice un 200-250 km

 

Mesaj completat

de acord cu tine, gsxr1000 trage intr-un mod mai brutal ca 1000rr,dar asta nu inseamna ca o sa regrete ceva

 

vroiam sa-i fac si eu in ciuda ca nu are suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa regrete Nicu aka 'stau de 6' ca nu a mers pe mana lu astia de la suzuki...
:P

 

vroiam sa-i fac si eu in ciuda ca nu are suzuki
Sa inteleg ca eu iti fac in ciuda cu RR-ul meu? Priceless. :laugh:

 

 

toti care au trecut de la honda la suzuki au ramas uimiti de cuplu si extra power
Vezi ca a inceput aici exodul gixxer-istilor catre Honda. :P

 

 

adevarul e ca majoritatea celor cu honda am inceput sa ne uitam pe topicul asta
Pai cum sa nu ma uit aici?

1. Imi vad scris numele, trebuie sa raspund.

2. Nickname-ul imi permite sa fac asta. :P

 

 

care este logica?de ce o sa regrete?
"E" invidiosi posesorii de Gixxer. Vor sa ma traga de partea lor. Da' nu ma las. :D Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

 

Sa inteleg ca eu iti fac in ciuda cu RR-ul meu? Priceless. :laugh:

 

 

da man mi-e ciuda ca nu am inceput pe honda..poate asa aveam si eu timp sa admir peisajele inloc sa-mi folosesc toti muschii sa tin bestia asta pe asfalt :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

Nota 10 todea, pentru faptul ca ai miar si te dai frate...

Miuta trebuie muncita, pusa la treaba...

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

super tare..ati descoperit bulinuta si sageata de pe caucioc!!!! :P

 

ce sa zic!!...

cand descoperiti maneta de ambreiaj....o sa mai cresteti :P ....in posturi ...

respect(pt. circuitele din regatul mare :laugh: )

...

sambata ar fi frumos...propuneri???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu-i malai pentru tura asta, calculele mele nu sunt tocmai bune si Dumnezeu nu vrea... ce sa fac daca nu vrea!

Ce naspa este cand stiu ca pot si nu pot, asta este!!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da man mi-e ciuda ca nu am inceput pe honda..poate asa aveam si eu timp sa admir peisajele inloc sa-mi folosesc toti muschii sa tin bestia asta pe asfalt
Puteai sa admiri peisajele si cand te dadeai pe circuit, daca tot te-a facut amicul tau cu R1. :D
asa ca am luat bataie dl tovarasul cu r1 cu 3-1

 

Anul acesta o sa ajung cu siguranta pe circuit, in Ungaria. Te tin la curent data exacta, poate ne sincronizam sa iesim impreuna. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteai sa admiri peisajele si cand te dadeai pe circuit, daca tot te-a facut amicul tau cu R1. :P

 

Anul acesta o sa ajung cu siguranta pe circuit, in Ungaria. Te tin la curent data exacta, poate ne sincronizam sa iesim impreuna. :D

 

Nicule eu ma gandeam sa nu mai plimb motorul anul asta si de banii aia sa cumpar un ohlins pe spate :laugh: Totusi parca ma tenteaza un hungaroring daca e in perioada 15 aug-1sept

Mesaj completat

Se pare ca nu-i malai pentru tura asta, calculele mele nu sunt tocmai bune si Dumnezeu nu vrea... ce sa fac daca nu vrea!

Ce naspa este cand stiu ca pot si nu pot, asta este!!!

 

ii destul de costisitor mersul la circuit..adica ii chiar costisitor ce sa ne m-ai mintim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteai sa admiri peisajele si cand te dadeai pe circuit, daca tot te-a facut amicul tau cu R1. :D

 

Anul acesta o sa ajung cu siguranta pe circuit, in Ungaria. Te tin la curent data exacta, poate ne sincronizam sa iesim impreuna. :laugh:

 

daca vind motoreta actuala, o sa fac o achizitie brici si poate vin si io cand mergi in Ungaria :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acasa de la o plimbarica scurta :laugh: a ramas socat cat de bine poate sa traga si cat de bine merge. o motocicleta de nota 10. I LOVE ZUKI...

 

minusuri -plusuri fata de cbr?

Mesaj completat

am luat azi rotile de la service..rulmenti noi, gume noi si DA Aladin are dreptate :D

post-42663-1299779514_thumb.jpg

post-42663-1299779547_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce pot sa zic e ca e mai brutala decat 1000rr, este puternica de jos si la fel de puternica e pe tot parcursul turelor, mi se pare mai manevrabila un pic decat rr-ul. i-am facut presiunea azi cu 1,2 spate si 2,2 fata si era altceva fata de cum era 2.0 fata si 2.5 spate. tot ce mai pot sa zic e WOW... si nu mai dau toba ca se aude prea misto asta a mea :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi parca ma tenteaza un hungaroring daca e in perioada 15 aug-1sept
E prematur sa stiu data exacta, inca amortizez investitia. :P

 

 

daca vind motoreta actuala, o sa fac o achizitie brici si poate vin si io cand mergi in Ungaria :D
Robert, nici nu se pune problema. Cand stiu data exacta, dau sfoara in tara.

Eu spun sa mutam discutiile pe topicul nostru. Nu de alta, dar postam multi CBR-isti aici si se "contorizeaza" la ei. Dup-aia ne vor scoate ochii, spunand ca sunt mai populari. :P

 

1,2 spate ?
Cred ca Alex a vrut sa spuna 2,2. :laugh: Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...