Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fiind un motor mai vechi,uzuri mai mari ai nevoie de un ulei mai vascos si care stie sa-si mentina vascozitatea la temp.si stres ridicat.

Deci o vascozitate mai mare 10/15/20w si nivel de performanta ridicat.

semi si full sintetic.cifra cat mai ridicata in alfabet.API, ACEA,SAE..

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acele furtune sunt de la antigel si se duc in racitorul de ulei care este sub filtru.

Daca acele furtune au fost unite ,atunci se pare ca au fost probleme legate de racitor.

post-15340-0-44789600-1359224498_thumb.jpg

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu si eu distanta dintre suruburile de prindere de la scaritele pilot pt una dintre :

Suzuki GSXR1000 2001-2002
Suzuki GSXR600 2001-2003
Suzuki GSXR750 2000-2003

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La a mea ( 750 k3 ) este distanta de 5.5 cm , cu scarite sport montate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Acele furtune sunt de la antigel si se duc in racitorul de ulei care este sub filtru.

Daca acele furtune au fost unite ,atunci se pare ca au fost probleme legate de racitor.

Are si K3 600 acele furtune? nu cred ca le-am vazut la schimbarea filtrului de ulei...sau e vorba de 750-1000 care au radiator pentru racirea uleiului din motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vb de 600 srad '99.unde se infileteaza filtru acolo mai este un raiator care trece antigel si raceste uleiul.si la mn erau scoase si bagate unu in altul nu stiam care e treaba, acel radiator de ulei are vro garnitura ceva sau e o incapere total separata de cel de ulei?ca sa stiu daca ar fi vrun risc sa se fi dus vro garnitura de a fost anulat sau nu a stiut ala care a unit furtunele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Fac si eu un apel fata de posesori de GSXR

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu mufele de la ecu de la o instalatie electrica.

Cine are o instalatie electrica distrusa, am nevoie doar de mufele de la ECU si 10cm de fire.

poate fi de 600/750/1000 hayabusa K1/2/3/

Multumesc anticipat cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut un sfat pentru un ulei bunicel pentru un suzuki GSXR1000 din 2001+o Yamaha R1 din 98+filtre si daca are cineva si un pret

motul 5100 10w40

 

motul 5100 10w40

am un gsxr 750 ,de 7 ani si am testat multe marci de uleiuri sintetice si fulsintetice , din care cel mai bun sa comportat motul 5100 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motul 5100 10w40

 

am un gsxr 750 ,de 7 ani si am testat multe marci de uleiuri sintetice si fulsintetice , din care cel mai bun sa comportat motul 5100 10w40

ce diferente ai vazut/observat fata de celelalte uleiuri folosite si care au fost acelea ?

ai testat doar pe o motocicleta sau pe mai multe in decursul anilor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat multe uleiuri , si-n gixx , si-n bandit . Adica de la 300v , Castrol Power 1 , Motorex Top Speed , Motul 7100 , unu' de la Repsol .. Nici unul nu m-a uimit. Si sincer , mi-a zis cineva sa incerc cu 5100. Habar n-am de ce! Anul asta ii vine randul lui Belray EXS. Daca nu merge , mai incerc un Yacco , si daca si ala reuseste sa ma dezamageasca , incerc cu 5100.

 

Cat despre ungerea cablurilor , mie mi le ungea mecanicul cu vaselina spray. Si n-am avut probleme de blocaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am achizitionat deja schimburile si m-am orientat si eu pe Bel Ray 10w50 , dupa ce in prealabil m-am tot documentat.

Oricum , se pare ca este noua fita si noul trend uleiul asta .

Sa vedem si daca-si face treaba .

Pana acum , la toate motoarele am folosit Motul 300 V 10w40 si am fost multumit .

Acuma ........vom vedea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Fac si eu un apel fata de posesori de GSXR

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu mufele de la ecu de la o instalatie electrica.

Cine are o instalatie electrica distrusa, am nevoie doar de mufele de la ECU si 10cm de fire.

poate fi de 600/750/1000 hayabusa K1/2/3/

Multumesc anticipat cu respect TNG!

Prin bunavointa unor baieti am reusit sa fac rost de instalatia de care am nevoie. :peace:

Multumesc celor care s-au oferit sa ma ajute! :hug:

Acum revin cu o noua rugaminte:

Am nevoie de un ecu 600/750/1000 hayabusa K1/2/3/ de la care vreau sa scot mufele,poate fi stricat,spart, ars dar cu mufele intregi.

Am posibilitatea de a da la schimb un ECU 600 k123 functionabil in schimbul unuia stricat cu o minima diferenta din partea doritorului.

Poate este cineva care are nevoie de un ecu bun,sau ca si piesa de schimb.Daca nu am sa gasesc o sa-l sacrific pe al meu..

Multumesc anticipat,cu respect TNG! :hug:

 

Multumesc CMD! :hug:

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ma intereseaza o parere mi-am luat un gsx-r 750 2004 si trebe schimbate placutele de frana fata am gasit la motodiscount carbon loraine si sbs preturile difera un pik dar nu asta e problema ci care ar fi mai bune sa nu am surprize cu ele mentionez ca nu ma dau pe pista cu moto

Multumesc

 

Salutare ma intereseaza o parere mi-am luat un gsx-r 750 2004 si trebe schimbate placutele de frana fata am gasit la motodiscount carbon loraine si sbs preturile difera un pik dar nu asta e problema ci care ar fi mai bune sa nu am surprize cu ele mentionez ca nu ma dau pe pista cu moto

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ma intereseaza o parere mi-am luat un gsx-r 750 2004 si trebe schimbate placutele de frana fata am gasit la motodiscount carbon loraine si sbs preturile difera un pik dar nu asta e problema ci care ar fi mai bune sa nu am surprize cu ele mentionez ca nu ma dau pe pista cu moto

Multumesc

 

Salutare ma intereseaza o parere mi-am luat un gsx-r 750 2004 si trebe schimbate placutele de frana fata am gasit la motodiscount carbon loraine si sbs preturile difera un pik dar nu asta e problema ci care ar fi mai bune sa nu am surprize cu ele mentionez ca nu ma dau pe pista cu moto

Multumesc

Carbone loraine XBK5 foloseste-le si nu o sa-ti para rau :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...