Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe janta de 5.5 tzoli merg , fara a afecta forma anvelopei, urm dimensiuni: 180/55, 190/55- care-s facute standart pt aceste jante, 180-60-cele mai performante. 190/50, e cea mai proasta inspiratie pt janta de 5.5, e proasta chiar si pt janta de 6tzoli. 190/55 se gasesc destule, asteapta etapa ROSBK de la sf lunii martie, la clasa rookies se folosesc numai Dunlop GP Racer, si dupa etapa vei gasi seconduri in stare foarte buna.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

190.50.17

Dimens spusa de tine e mai mult pentru touring`uri ...

 

Ms Jagi ... mi-ai dat o idee buna numai ca nu am idee cu cine as putea vb gume dupa etapa ...

 

@Wayne ... nu vreau sa iau 180 .... m-am obisnuit cu 190

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu o intrebare am un suzuki srad de 750cc din 98.si caut cuzineti de biela,am intrebat un mecanic si mi-a zis ca imi trebe cota2 dar la magazin ii dupa culori.intrebarea este daca nu stie cineva ce culoare este cota2 la cuzineti de biela.stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Dimens spusa de tine e mai mult pentru touring`uri ...

 

Ms Jagi ... mi-ai dat o idee buna numai ca nu am idee cu cine as putea vb gume dupa etapa ...

 

@Wayne ... nu vreau sa iau 180 .... m-am obisnuit cu 190

Eu am montat un 180/55 si e altceva fata de 180/ 50..se inclina mai mult.Cu un 190/50 nu faci nici o branza daca zici ca esti obisnuit...

Cumpara ce a spus hagi 180/60 sau asteapta sa gasesti cauciuc sh cu inaltimea de 55-60

 

Comunistul...da un telefon la motorteam

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am montat un 180/55 si e altceva fata de 180/ 50..se inclina mai mult.Cu un 190/50 nu faci nici o branza daca zici ca esti obisnuit...

Cumpara ce a spus hagi 180/60 sau asteapta sa gasesti cauciuc sh cu inaltimea de 55-60

 

Comunistul...da un telefon la motorteam

Eu am pe ea 190 55 nu 50 .... si da, o sa astept sa vad ce ies la iveala acum prin martie-aprilie ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea si eu o intrebare am un suzuki srad de 750cc din 98.si caut cuzineti de biela,am intrebat un mecanic si mi-a zis ca imi trebe cota2 dar la magazin ii dupa culori.intrebarea este daca nu stie cineva ce culoare este cota2 la cuzineti de biela.stima

Citeste bine acest document,pentru ca nu ezista cota 2.

Cuzineti se aleg in funtie de ce masuratori se fac,cota vibrokenului,si cota bilelei...si selectia se face pe culori.

 

Daca nu o sa respecti ce spune acolo ,o sa fie pacat de bani si munca depusa,pentru ca o sa cedeze in scurt timp.

Suzuki_GSX_R_750_SRAD SELECTIE CUZINETI.pdf

post-15340-0-14331300-1394651231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg unde gasesti tu " numai " 190/50 ...se mai fabrica ?bridgestone,pirelli ,dunlop,conti si ceilalti fabrica 190/55 de ani buni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult ptr informatia TNG mii de multumiri

Cu placere si bafta la reparatie.

 

Eu unu propun sa strangem mana de la mana si sa-i facem o data lui TNG statuie ba fratilor .... ca pe cati ne-a scos din foame :)) MERITA !!!

De cand va laudati ca o faceti...

Eu inca astept sa vad cum arat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg unde gasesti tu " numai " 190/50 ...se mai fabrica ?bridgestone,pirelli ,dunlop,conti si ceilalti fabrica 190/55 de ani buni

Serios ? .. inseamna ca nu ai mai cautat de mult pe forum .... La momentul de fata cei cu care am vorbit au numai acest tip de guma ... iar inca vreo 3..4 persoane individuale care nu se ocupa cu, comercializarea anvelopelor sh tot aceasta dimensiune au.

 

Nu vreau sa dau nume pentru a nu se considera reclama.

 

P.S. Toti producatorii enumerati de tine mai sus nu fac doar 55 dragul meu .... fac o varietate enorma de dimensiuni, tocmai pentru a avea toata lumea anvelope, nu doar cei care pun neaparat 55 sau 50.

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am condus un k1 cu gume 180 55 si nu stiu ... eu unu altfel ma simt cu una de 190 55, pe care o am de cand am mobra si m-am obisnuit cu ea, imi da un sentiment mai de siguranta ...

 

Din spusele lui JAGI ambele dimens. 180 55 cat si 190 55 sunt standard pentru janta de 5.5

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pentru ca am condus un k1 cu gume 180 55 si nu stiu ... eu unu altfel ma simt cu una de 190 55, pe care o am de cand am mobra si m-am obisnuit cu ea, imi da un sentiment mai de siguranta ...

 

Din spusele lui JAGI ambele dimens. 180 55 cat si 190 55 sunt standard pentru janta de 5.5

 

te-ai obisnuit prost (si nu o zic cu rautate)...

 

toate sportivele de 600 vin cu 180/55 si janta de 5.5". A ta nu e mai cu mot, e chiar foarte comuna.

 

eu zic sa-ti un 180/55 nou,ceva la oferta...

 

e 121 eur un 180/55/17 Dunlop Qualifier II la pneurimoto.ro

 

Sau ceva aderent: Dragon Supercorsa Pro 180/55/17 (Pirelli) 133 eur

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesorii de Suzuki GSXR 1000 k1-k2 Vand Galerie de evacuare Arrow.

 

Provine de la un R6 1999 - 2002 , dar se potriveste pe K1 K2 de 1000.

 

Imagini in semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noaptea asta e prima noapte in aer liber ptr a mea mobra... stau nitel cu griji, dar sper sa fie bine :) Am legat-o de un nuc cu Abus CityChain X-Plus (abia mi-a ajuns lantul sa-l bag prin roata si sa cuprind si nucul ... desi are 170 cm), lasat-o in viteza si blocat ghidoanele..

 

Urmeaza sa iau si un blocator pe disc cu alarma .. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Noaptea asta e prima noapte in aer liber ptr a mea mobra... stau nitel cu griji, dar sper sa fie bine :) Am legat-o de un nuc cu Abus CityChain X-Plus (abia mi-a ajuns lantul sa-l bag prin roata si sa cuprind si nucul ... desi are 170 cm), lasat-o in viteza si blocat ghidoanele..

 

Urmeaza sa iau si un blocator pe disc cu alarma .. :)

 

Imi amintesti de Robert ala, de si-a luat Transalp si-a fost tepuit..........

 

Oare o sa reziste lichidul de racire? oare n-o sa crape cauciucurile la noapte? pffff.....

 

Nu uita si de pager si GPS........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Io zic sa l angajezi pe adrian ca paznic de noapte.Pana si politisti vor ocolii nucu' de care e legat motorul,daca fac greseala sa treaca cand e adrian pe tura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scarto ... parerea mea arunca o husa pe ea, nu de alta dar sa nu curga cv din copac sau de prin alte parti ...

 

P.S. scrie pe husa nr de inmatric(eventual cu spray vopsea) ... un prieten si-a acoperit mobra cu husa iar dupa prima noapte a fost saltata (doar husa), apoi a vazut-o la o saptamana pe alta mobra cu 2 strazi mai sus ...

 

Si eu unde stau acum in Iasi nu am unde sa o las in garaj aproape de mine .... am oarecum noroc ca as putea sa o parchez in raza camerelor celor de la E-ON ... dar oricum legata de un stalp de beton si acoperita cu husa ...

 

Si eu o sa stau cu morcovu nitel chiar daca este in vazul meu in parcare si legata si acoperita .... Oricum ma gandesc si traiesc cu speranta ca nu prea s-ar risca nimeni pentru o mobra de 2000 + euro ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...