Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare Bikeri ✌, ma confrunt si eu cu o problema si as avea nevoie de ajutorul vostru, as avea nevoie sa imprumut sau sa cumpar o toba stock pt un Suzuki Gsxr 600 an 2004.. treaba sta in felul urmator: nu mai am loc de scris pe Cartea de identificare a vehiculului si trebuie sa merg la RAR pt identificare, ma duc fara probleme.. dar fara toba sport... asa ca.. daca are cineva una prin garaj si ma poate ajuta as fi recunoscator si financiar. Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Bikeri ✌, ma confrunt si eu cu o problema si as avea nevoie de ajutorul vostru, as avea nevoie sa imprumut sau sa cumpar o toba stock pt un Suzuki Gsxr 600 an 2004.. treaba sta in felul urmator: nu mai am loc de scris pe Cartea de identificare a vehiculului si trebuie sa merg la RAR pt identificare, ma duc fara probleme.. dar fara toba sport... asa ca.. daca are cineva una prin garaj si ma poate ajuta as fi recunoscator si financiar. Multumesc !

am eu una ,dar e de Gsxr 600-750 L1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai join pe grupul asta https://www.facebook.com/groups/454776684609234/ (unde o sa gasesti multa informatie buna despre gixxere) si vezi ce zice lumea...eu din cate am observat nu s-a plans nimeni de ei...da siteul arata nasol dar baietii de acolo sunt foarte ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai join pe grupul asta https://www.facebook.com/groups/454776684609234/ (unde o sa gasesti multa informatie buna despre gixxere) si vezi ce zice lumea...eu din cate am observat nu s-a plans nimeni de ei...da siteul arata nasol dar baietii de acolo sunt foarte ok.

Iti multumesc din suflet . O seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci discurile flotante. Super treaba.

sunt deja flotante Galfer , un nene mi le`a stricat :D

» Post actualizat in 04 Mar 2017 20:02

sunt deja flotante Galfer , un nene le`a umflat cu o bila si au crapat :) . Aveti grija cu strungari betivi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... de curand am vandut motocicleta si primavara ma "grabeste" sa iau alta. Imi place GSX-R - ul model k6 - k7 Daca stiti vreuna in toate mintile si la un pret realist va rog sa imi dati de stire.

Multumesc

Asfalt uscat si fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

Pentru GSX-R-ul meu 600 2006, aveti idee, as putea sa servisez amortizorul de ghidon astfel incat sa se mai intareasca putin?
As vrea de anul acesta sa intru putin mai agresiv la circuit (de la Incepatori sa trec la Medium).
Cand am fost data trecuta la circuit mi se parea ca fata este un pic cam sensibila si ca uneori avea tendinta de a intra in voblaj.

Va multumesc.
Un inceput de saptamana cat mai frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica suspensia fata/spate,vezi unde e axul spate in bascula,unde sunt pozitionate furcile in jug,verifica sag`ul,lasa amortizorul asa ca nu are nimic

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

ma puteti ajuta va rog cu o info? unde gasesc o vulcanizare MOTO in sectorul 4 sau 5(nr tel sau adresa)? am de schimbat cauciucurile

si ... va rog sa nu dati cu pietre daca s-a mai discutat

 

asfalt uscat

Editat de alecs123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreau sa imi comand kit-ul de ambreiaj la Suzuki GSX-R 1000 K6 dar am o nelamurire. La una dintre placutele metalice imi ofera trei variante de grosimi: 2.0 mm, 2.3 mm si 2.6 mm, de ce sunt trei variante ? de unde ar trebui sa imi dau seama care grosime am nevoie ? Am evidentiat in poza de care piesa e vorba. Si inca ceva, daca schimb tot kit-ul de ambreiaj ar trebui schimbat si rulmentul de presiune (piesa nr. 38). Multumesc.

post-18762-0-08065500-1490715514_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare !

De aprox 2 saptamani sunt fericitul proprietar de gsxr 600 k6, motorul are aproape 50k km, i am facut schimbul de ulei si filtru, urmeaza servisarea furcii.

Astazi, am parcurs in jur de 200km, profitand de vremea frumoasa de afara, intorcandu ma in Bucuresti, am sesizat un zgomot ciudat pe partea stanga, un zornait mai exact, nu am observat sa afecteze mersul motorului, dar este destul de stresant. dand un search pe google, toate simptomele indica lantul transmisiei slabit, s a mai confruntat cineva cu o astfel de situatie? cum se repara, care ar fi piesele cu problema?

multumesc

» Post actualizat in 09 Apr 2017 18:48

corectez, zgomotul vine din partea dreapta, zona deasupra franei spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Probabil intinzatorul sau lantul de distributie.Mai bine sa mergi la un mecanic sa-i dea de cap decat sa te bagi in ceva in care sa-ti prinzi urechile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

De aprox 2 saptamani sunt fericitul proprietar de gsxr 600 k6, motorul are aproape 50k km, i am facut schimbul de ulei si filtru, urmeaza servisarea furcii.

Astazi, am parcurs in jur de 200km, profitand de vremea frumoasa de afara, intorcandu ma in Bucuresti, am sesizat un zgomot ciudat pe partea stanga, un zornait mai exact, nu am observat sa afecteze mersul motorului, dar este destul de stresant. dand un search pe google, toate simptomele indica lantul transmisiei slabit, s a mai confruntat cineva cu o astfel de situatie? cum se repara, care ar fi piesele cu problema?

multumesc

» Post actualizat in 09 Apr 2017 18:48

corectez, zgomotul vine din partea dreapta, zona deasupra franei spate

Acum ca ai corectat zona din care crezi ca privune zgomotul,respectiv partea dreapta..da,pe dreapta este distributia,dar deasupra pedalei de frana este ambreiajul...

Asa ca cel mai bine este sa ajungi cu ea la cineva care poate indentifica corect zona si zgomotul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am un gsxr k4 600 si imi patineaza ambreiajul. As vrea sa il schimb, dar inainte de a-l cumpara as dori sa stiu daca se ocupa cineva de pe acest topic de reparatii... ca as dori inainte de toate sa primesc un sfat de la un cunoscator, inainte sa ma apuc eu sa cumpar toate cacaturile... Va multumesc. Mi-ar fi de ajutor un numar de telefon de la o persoana din Bucuresti. O zi frumoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...