Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu sunt Adi pt decor, scaritele stock de la 1000`k5-k6 sunt pozitionate foarte jos si ating cu ele de asfalt ,asta poate aduce o iminenta cazatura daca esti aplecat foarte mult sau nu ai viteza calumea sa le polizezi (am trait pe propria piele,e un sentiment nou neplacut cand ti se intampla asa ceva )deja am dat pintenii jos de la scarite cum am luat motocicleta ,aveam de ales intre CHINA care sunt 130-140e (unele care-mi placeau cu rulmenti calumea si finisaje cat de cat)si ce am gasit pe ebay it rizoma rev la 180E noi noute,uite de ex cat sunt unele in magazinele de profil CLICK AICI normal ca am ales rizoma ca nu sunt tampit ,stiu.... gurile rele spun "mergeau si China si mai aveai ceva bani de investit in altceva"....

attachicon.gifRizoma_PE159B_GSX-R_1000.jpg in genul asta

 

Foarte misto, sa le folosesti cu placere :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ii spun din punctul meu de vedere,fiecare e liber sa faca ce vrea ,de rau sigur nu-l invat :)

derbedeule pleaca pe forumul serpentinarilor si al celor pasionati de foto :P

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

N-am inteles niciodata de ce n-au facut macar scaritele de pasager de culoare neagra, la K4 (daca nu si alea ale riderului), avand in vedere ca tot cadrul + cadrul de codita e vopsit negru...

 

cred ca ar fi ridicat costurile motocicletei :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Foarte ieftin :2500 euro

DAR are 72.000 km :-L

O poti acumpara numa' dupa vizita la mecanic.Daca diagnosticul nu indica boli cronice

 

AOLEU...CAT????72.000 KM,MAI ESTI NEBUN....VB.VINE..

Ehee,cate vitezane aduse de afara nu au peste 100.000km? se vand virgine cu max 30.000..aici...sunt gaozari care de foame le slabesc pana la 10-15k

Am citit de un englezoi al carui gixxer avea 200.000km fara reparatii,mai sunt si deastea cu rulaj mare dar cu motorul mai ,,odihnit'' decat al altor vitezane cu 15.000km in bord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce e f ieftina? E un k4 totusi ... adica era un tip din Botosani aici pe forum prin toamna care a vandut un K4 tot cu 2500.. nu mai retin nr de km, dar era intr-o stare ff buna. Are totusi 10 ani, nu ?

 

 

... parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ieftina si pt ca are 72000km,eu zic neaparat sa mergi cu un mecanic PRICEPUT daca esti pregatit 100% sa o cumperi

parerea mea personala e sa nu te grabesti ,asteapta cat poti de mult sa gasesti un motor calumea ,intretinut (daca gasesti si cu referinte bune cu atat mai bine),cine-ti spune ca daca se face primavara preturile o sa creasca minte cu nerusinare,aduna mai tot ce e de bagat in ea (inclusiv actele,drum,cauciucurile par praf din poze,o sincronizare de injectie + ce mai e) si vezi unde ajungi ,eu cred ca o sa-ti dea o alta suma mult mai mare si care nu o sa merite investitia

uite ce a vandut prietenul meu cu 3200E (link) ,este doar un exemplu,nu vreau sa cumpar nimic momentan din piata romaneasca insa urmaresc in fiecare zi forumul de vanzari,bikeshop,autovit etc etc,peste 90% din ce sunt la vanzare acum sunt numai panarame rasturnate,refacute si vanzatorii se plang ca nu se vinde nimic(ca e piata moarta) insa motocicletele lor lasa de dorit + atitudinea vanzatorilor,motocicletele bune au pret si se platesc

asta este parerea mea ,nu trebuie sa asculti de ea



sfatul meu : daca ai $ profita de ocazie cand o sa apara ceva bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

sincronizarea de injectie te pisi pe ea.........e destul de ieftina (ti-o poti face si singur,daca ai cu ce) ( asta daca nu se confunda sincronizarea de injectie cu altceva...)

 

mai mult conteaza uzura intra la motor (distributia, daca a fost schimbata, jocul la supape), furca daca-i servisata, etrierii daca-s ok (garnituri etc), discurile de frana , placute,cauciucuri,kit de lant......toate astea adunate s-ar putea sa nu-ti vina sa crezi cat o sa-ti dea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adunate toate astea dau ceva



dupa logica ta Scarto tu cat mai iei pe a ta?daca au 10-11-12 ani trebuie sa le dea pe nimic ,le dau oamenii pe nimic daca sunt panarame dar daca sunt "ce trebe" au pret si-l mentin

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa logica mea, fiecare an trecut peste un lucru ar trebui sa i reduca din valoare.

 

Eu pe a mea am dat 2200, desi se gaseau si la 1900 euro. Diferenta de 1 an (a mea fiind k3) se regaseste in diferenta de pret.

 

Dupa cum ziceam, e strict parerea mea.. poate e gresita. Dar logica asta imi zice... ca valoarea scade odata cu anii (sau asa ar trebui).

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...