Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

hello la toata lumea!:D am terminat si eu cu licenta si acum ma pot dedica trup si suflet vietii de biker! asfalt uscat tuturor:D

 

PS: care vine vineri la marsul de comemorare a fratilor bikeri?

 

PS: dau la schimb monopostu de pe suza (2003) cu sa pasager. care vreti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hello la toata lumea!:D am terminat si eu cu licenta si acum ma pot dedica trup si suflet vietii de biker! asfalt uscat tuturor:D

 

PS: care vine vineri la marsul de comemorare a fratilor bikeri?

 

PS: dau la schimb monopostu de pe suza (2003) cu sa pasager. care vreti?

 

parca verssatu vroia un monopost! da-i un pm vezi ce iese!

 

felicitari pentru licenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca unii le asteapta cu sufletul la gura, asadar, in zgomot de tobe atasez arhivele unu si doi cu pozele de la Obarsia Lotrului. Sunt doar poze cu oamenii si motoarele, vor urma si pozele cu peisaje si fluturasi (special pentru Florin), intr-una din zilele viitoare.

Enjoy!

Au voie si fatalaii sa downloadeze? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca unii le asteapta cu sufletul la gura, asadar, in zgomot de tobe atasez arhivele unu si doi cu pozele de la Obarsia Lotrului. Sunt doar poze cu oamenii si motoarele, vor urma si pozele cu peisaje si fluturasi (special pentru Florin), intr-una din zilele viitoare.

Enjoy!

 

Frumoase pozele, sunteti o trupa faina!

Mi-a facut placere sa va intalnesc.

 

Salutari din Cluj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin romania nu ai idee daca as putea sa gasesc?

 

doar prin reprezentanta suzuki dar costa de plangi! si cand o sa dai mobra pe jos si o sa le vezi bucati mai plangi odata!

 

Frumoase pozele, sunteti o trupa faina!

Mi-a facut placere sa va intalnesc.

 

Salutari din Cluj!

 

multumim! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci motoru lui mav e veteran pe aici. 90 de mii si nu are nici macar un zgomot dubios. In afara de ceva probleme pe partea electrica ( un releu, o baterie, o mufa usor oxidata) nu prea are probleme mobra asta. Din ce stiu te mai trezesti cu cate un surub desfacut (sau pierdut). Mie weekendul asta mi s-a desurubat o oglinda de exemplu :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intretinere adecvata la motor te tine mult si bine, eu am de aproape 4 ani SV-ul si doar cand l-am luat a fost dus in service pt verificare de atunci aproape niciodata(aproape spun deoarece am schimbat niste consumable cum ar fi chit de lant si ulei care iti sunt montate/schimbate pe gratis :rolleyes: ) , acum in august vreau sa il duc sa ii schimb bujiile,filtru de aer, sincronizare/curatare carburatoare etc si sa faca o diagnosticareca daca e nevoie sa schimb si altceva dupa 4 ani cred car ar trebuii :laugh::)) .Partea cea mai buna e ca niciodata nu ma lasat in drum (si sper ca nu ma va lasa) cu exceptia in care am ramas fara benzina :laugh: .Ma batea gandu sa imi iau un enduro dar la ce motor ii SV-ul sincer mie cam groaza si bat cu gandul spre un SV1000 dar vareanta naked.Numai bine

 

Pozeee si filmarileee :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo revin cu revansa... avand in vedere ca saptamana trecuta barzaunele zburator inveninat m-a "fericit", ieri, sambata, dupa servici, m-am suit in sa... si m-am dat jos dupa 500,69Km - Home-Transfagarasan-Curtea de Arges-Rm.Valcea-Novaci-Ranca-Ob.Lotrului-Sugag-Sebes-Sibiu.

Ce a fost nasol in toata "afacerea" asta... in Sibiu, dupa ce am alimentat, mi-am pierdut portofelu cu tot ceea ce continea(boletin, permis, talon, asig, card, bani...) ceea ce, n-a nu mi-a placut si nici n=o sa imi placa pe zilele viitoare. Da, mi-am luat revansa, TF & TA completed!

 

p.s. mai am 900km si imi implineste bordu 90000Km (bariera psihologica depasita de mult, ca anu trecut am mers fara melc vreo 3000-3500Km, da o sa revin cu poze, ca da bine la public si motoru oricum nu o sa-l vand in veci).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo revin cu revansa... avand in vedere ca saptamana trecuta barzaunele zburator inveninat m-a "fericit", ieri, sambata, dupa servici, m-am suit in sa... si m-am dat jos dupa 500,69Km - Home-Transfagarasan-Curtea de Arges-Rm.Valcea-Novaci-Ranca-Ob.Lotrului-Sugag-Sebes-Sibiu.

Ce a fost nasol in toata "afacerea" asta... in Sibiu, dupa ce am alimentat, mi-am pierdut portofelu cu tot ceea ce continea(boletin, permis, talon, asig, card, bani...) ceea ce, n-a nu mi-a placut si nici n=o sa imi placa pe zilele viitoare. Da, mi-am luat revansa, TF & TA completed!

 

p.s. mai am 900km si imi implineste bordu 90000Km (bariera psihologica depasita de mult, ca anu trecut am mers fara melc vreo 3000-3500Km, da o sa revin cu poze, ca da bine la public si motoru oricum nu o sa-l vand in veci).

 

Imi pare rau ca ai patit dinastea, dar ma bucur ca macar ai reusit sa-ti faci tura. Ai facut tot intr-o zi sau ai oprit pe undeva?

Actele ai sanse sa ti le recuperezi, daca ai pierdut portofelul pe unde mai trece lumea. Eu zic nu te grabi sa le declari pierdute(decat daca ai nevoie) si stai vreo saptamana sa vezi daca nu ti le aduce cineva sau politia. Banii...asta e...aia clar is dusi.

 

Acuma ce facui eu in weekend...ca tot is in exil si n-am prea multe optiuni, am facut o tura cu o rabla de bicicleta imprumutata. Ni p-acilea:

https://picasaweb.google.com/radu.oprean/RennesStMaloJUL2011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIDJoqf77t_h1wE&feat=directlink

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba aia: ai pedalat, nu gluma :) Ii fain ca vad ca n-ai mai prins chestia aia laptoasa in aer si au iesit ceva mai curate pozele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am o mica problema la motorul prietenei, un sv650 din 2003. acum doua saptamani vitezometrul si-a dat duhul, eram cu ochii pe el si il vedeam scazand constant pana la 0 (aveam cam 110 km/h :rolleyes: ). bineinteles ca nici kilometrajul nu mai functioneaza. a mai avut o tentativa de resurectie, dar a functionat doar cateva minute. am verificat senzorul de la roata si e in regula, in schimb cand invart roata fata invers incepe sa indice viteza (cu un minus in fata :unsure: )

are cineva idee ce ar putea fi?

apreciez orice ajutor

 

multzam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti incepe cu verificatul mufei care vine de la senzorul de viteza. Dupa el, gasesti in manual procedura de verificare a senzorului. De asemenea e bine sa verifici toate mufele care intra in bord, sa aiba contactele curate. Mai fac sapaturi sa mai vad daca gasesc vreo idee noua. Pana atunci sper sa mai posteze cineva cu vreo idee :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt trist.

ca n-am putut sa vin.

in schimb, am ocazia sa fac neste sute de km incepand de joi, dar de unul singur...

foarte faine pozele, super vreme, banuiesc ca si distractia a fost pe masura... :friends:

 

p.s. felicitari pentru achizitie florine! :ok: ...told'ya! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...