Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

mno vezi :)) am numai de castigat. inca nu am gasit una care sa imi tina capul. de ex pe buc-pitesti daca tin constant 120 s-a terminat cu umerii. asa ca pe urmatoarea o instruiesc.. cu o mana se tine ea si cu o mana imi sprijina casca. nu mai merge asa. prea se plictisesc in spate acolo degeaba :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ziceai ca negre le faci.

Ce zici de albe? Nu am vazut SV alb :).

Valbi are SVul alb. Asa ca tot roz-ul ramane de baza :D

 

Mai revin cu o intrebare:

Ce ar trebui sa aleg SV S sau SV N?

Lasand de'oparte estetica si gusturile, alegerea e destul de simpla. Daca faci des drumuri in afara orasului si vrei sa mergi peste 120, S-ul e za answer. Daca orasul e baza iar la drum lung o arzi mai slow, N-ul e mai ok. Am avut si S si N. Prefer S-ul si in oras (dupa ce m-am obisnuit cu el) si afara. Pe N la 180-200 la ora...e cam ca prima oara cand faci sex. Singurele momente cand urasc Sul (de fapt nu neaparat S-ul ci suspensiile mai tapene de pe versiunea de 1000) sunt drumurile cu groi si denivalari in exces.

 

Nu e vorba de cursa ghidonului (unghiul de bracare) ci de greutatea corpului suportată de încheieturi. La S abia de la 100 km/h în sus începe presiunea aerului să decongestioneze această tensiune.

Pe sportive, dupa ce te obisnuiesti sa mergi corect, te tii din abdomen si picioare, lasand pe maini o greutate f mica ;) Daca te sprijini doar in maini clar te rupe

 

PS - hai cu primavara ca am ajuns sa imi instalez moto gp de chef ce am de dat cu mobra :D

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru raspunsuri :) In primavara sper sa ma alatur oficial grupului de SV-isti rolleyes.gif si poate cu putin noroc vom ajunge sa ne cunoaste, dar totusi sper sa nu avem prea multe multe intamplari nefericite de povestit :D.Va doresc tuturor o iarna usoara si o primavara "precoce".

 

 

Sa ne vedem cu bine pe strazi!friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce anume sa conteze ? Daca te referi la confort, indiferent de starea drumului, N-ul este mai confortabil ca pozitie pt ca stai doar in poponeata, cam ca pe scuter. Eu am subliniat doar ca pe sportiva nu stai in maini ci folosesti alti muschi pt a te sustine ;)

Pe drumuri denivelate, indiferent de mobra, pe mine cel putin ma deranjeaza spatele si mijlocul, nu mainile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ne ajung blestemele tale, seara este din ce in ce mai frig. :crack:

 

Deja ningea intr-o seara. Sa vezi ca iara vor fi surprinse autoritatile ca ninge iarna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt cazuri izolate, cand am venit era unu cu capul spart si un jandarm ii spunea ''Pai tu te pui cu mine, ma?''

 

Oricum degeaba mergeti. Atata timp cat strigati doar "Jos basescu" si nu spargeti cateva capete de jandarmi nu o sa va ia nici macar Boc in seama.

Plus ca, si daca base ar cadea, tot n-ar fi niciun castig. Trebuie demolat sistemul din temelii, daca e sa se schimbe ceva. Cu tot cu pdl, psd, pnl si toti ceilalti din politica actuala. Ori asta nu se face mergand si strigand "jos basescu"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frati de v2, eu ma duc la Universitate echipat de moto, (mai putin casca si pantaloni). Asa, preventiv, ca acum cateva seri am facut cunostinta cu un baston. :rolleyes: Daca veniti pe acolo am o geaca AGV cu rosu pe fata/spate si negru/argintiu pe maneci. :bounce:

 

Sigur te gaseam :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semighidoane de vanzare.

provenienta SUZUKI SV 650 S /2001.......100 lei

 

 

sau o pereche - cu teava din otel, si ceva posibilitati de pozitionare, tot pentru telescop cu diametrul de 41 mm.....100 lei

de asemenea diferite piese din dezmembrarea unui motor Suzuki SV , model P503 - (1999 - 2003 )

Cilindrii + pistoane + segmenti la diametrul de 84 mm

lipsesc: vibrochen, electromotor, axe cu came , capac generator, mecanism ambreiaj

post-15613-0-03315200-1327129518_thumb.jpg

post-15613-0-93575200-1327129670_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu zica lumea rea ca trece ziua si nu e nici o postare pe topicul de SV :)

Maine m'am hotarat sa cumpar un set de chei (clasice nu tubulare) / surubelnite / imbusuri . Cine se pricepe , poate sa'mi recomande un set cu care sa pot sa fac fata onorabil unor activitati uzuale de intretinere a SV'ului din dotare (desfacut un surub de sub sa, scos bateria, schimbat un plastic..etc) ?

Sau si mai bine.. are vre'o unul dintre voi asa ceva la vanzare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta un set compact de 'biti'+surubelnita (eu am in L, bitii se pot baga la ambele capete). Eu, pt deplasari, asa ceva am. Ca l-am folosit si in alte scopuri mai industriale, sa le zicem, e alta treaba :) Gasesti pe la Brick la noi, la preturi mai normale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam ca o sa te bucuri ca mai vine un SV in Brasov. Cat despre bere... o dau oricum cand ne-om vedea pentru simplul motiv ca nu ne-am vazut de mult, nu avem nevoie de altele :))

 

Sa fiti fericiti in 2012!

 

Ahoy!

Iaca a ajuns si frumusetea de Matilda la mine, nu in Kronstadt ci o leac mai departe, in Danemarca. Aici vom poposi vro 6 luni timp in care cica studiez . :bier:

 

Incantat de soare, pe care rar il vad in locul asta, azi am facut o mica tura prin zona. De unde si intrebarea: ce sugestii/reclamatii/informatii aveti despre manerele incalzite de pe louis:

 

Daytona ,Saito , Saito .

 

 

 

Pe lista de cumparat mai e: husa, tankbag, gps sau support de gps. Orice sugestie e binevenita.

 

 

 

post-45285-0-61279700-1327445448_thumb.jpgpost-45285-0-17861000-1327445479_thumb.jpgpost-45285-0-15204700-1327445542_thumb.jpgpost-45285-0-20450200-1327445635_thumb.jpgpost-45285-0-40479600-1327445703_thumb.jpg

 

Levi

 

 

PS: Sv-isti cand beau? :huh:

Editat de F0RCE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. acum am citit postul si am vazut ca studiezi in danemarca.

 

Si eu la fel, doar ca mai am un an jumate. Intrebarea mea e, cum ai facut sa aduci sv-ul aici? si daca nu sunt indiscret, cat te-a ajuns ca bani toata afacerea?

 

Eu tot fac calcule si nu stiu cum sa fac sa il aduc prin martie sa mai vad si eu ceva din tara asta ploioasa.

 

Sper sa ma poti ajuta cu ceva informatii. Lasa-mi un pm te rog.

 

Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, io nu gasesc butonu de PM asa ca o sa fac nitica offtopic.

 

Initial am vrut sa o aduc cu comati dar le-a fost furata remorca in Aalborg.(pariu ca ghicesc ce natie a fost?) M-ar fi costat ~300 de coco si depindea de ei cand aveau loc in remorca.

 

Vikinglines a fost planul 2 dar remorca pe care o aveau e mica, au zis ca sunt in cursul inmatriculari a uneia mai mari cu care se poate efectua transportul. Tot 300 de ieruo.

 

Pana la urma am avut bafta cu o firma de transport cu care lucreaza taicamiu care ar fi avut un transport urgent din Flensburg (DE) in RO si ca duba sa nu mearga goala mi-au luat-o din Brasov si au adus-o pana unde stau (Horsens) pentru pretul de 200. Mai bine si sigur ca asta nici nu cred ca se poate.

 

Daca vrei pot sa aflu informati legate de firma repectiva

 

levi

 

post-45285-0-72784800-1327448257_thumb.jpg post-45285-0-70609100-1327448266_thumb.jpg

 

sus cu gripurile :D

Editat de F0RCE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am observat ca nu merge sa iti dau PM.

 

Mersi de info. Preturile sunt ok avand in vedere distantele. Poate imi iese si mie miscarea in primavara :D.

 

Mersi fain inca o data. Pot dormi linistit.

 

Nu stiu care e treaba cu PM-ul. mie imi zice ca tu nu il poti folosi. nu am idee de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pe lista de cumparat mai e: husa, tankbag, gps sau support de gps. Orice sugestie e binevenita.

Eu mi-am luat asta + asta prinse pe semighidon (mi-a intrat la fix prinderea intre comanda si ambreiaj) si bag in ea telefonul cu gps (un Nokia C7 cu Nokia maps sau Garmin, sau iPhone-ul cu google maps sau iGo).

Cand nu folosesc gps-ul, desfac imbusul care tine partea articulata+gentuta si pe semighidon ramane doar prinderea.

 

Cam asa arata (fara telefon inauntru). Pare mai mare in film decat in realitate din cauza obiectivului fisheye de la gopro :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un Nokia 5800 cu suportul coliere atasate de suportul de masina, ca sa il pot prinde pe ghidon. Am tras si o priza de 12v si am si incarcare.

Cam asa arata:

post-12539-0-66693400-1327566628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...