Sari la conținut

Raliul Brasovului, 18 aprilie


uzunu
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca e extrem de "din scurt". Nici eu nu stiam pana acum 15 min. Specialele 7 si 8 se desfasoara intre Babarunca si Cheia, e un spectacol de nedescris. Plecarea se face la ora 5 AM de la Lukoil Aeroport Baneasa ( http://wikimapia.org/#lat=44.5034556&l...amp;l=0&m=b ). Trebuie sa ajungem cu cel putin doua ore inainte de startul probei pentru a ne posta pe traseu, altfel Politia nu ne va mai lasa sa trecem. Daca sunt doritori, repet, ora 5 a diminetii asteia la locatia stabilita. Nu se iau prizonieri (daca nu esti la 5, alergi sa ma/ne prinzi din urma) si se merge constant si relativ tare (oprire la Valenii de Munte cu o viteza medie dorita de 90-100km/h, croaziera 130-140).

 

La intoarcere am un traseu misto de propus :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stai noaptea si o arzi prin cluburi. Chiar aseara ti-am zis de tura asta (la care nici eu n-am ajuns) futu-i noru de funingine.

frateeee ma jur ca am inteles altceva altceva altcevaaa :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e extrem de "din scurt". Nici eu nu stiam pana acum 15 min. Specialele 7 si 8 se desfasoara intre Babarunca si Cheia, e un spectacol de nedescris. Plecarea se face la ora 5 AM de la Lukoil Aeroport Baneasa ( http://wikimapia.org/#lat=44.5034556&l...amp;l=0&m=b ). Trebuie sa ajungem cu cel putin doua ore inainte de startul probei pentru a ne posta pe traseu, altfel Politia nu ne va mai lasa sa trecem. Daca sunt doritori, repet, ora 5 a diminetii asteia la locatia stabilita. Nu se iau prizonieri (daca nu esti la 5, alergi sa ma/ne prinzi din urma) si se merge constant si relativ tare (oprire la Valenii de Munte cu o viteza medie dorita de 90-100km/h, croaziera 130-140).

 

La intoarcere am un traseu misto de propus :love:

 

 

trebuia sa dai si tu un sms. stf :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-i frec in icre cu raliul lor cu tot, de tarani nesimtiti!

FRATE! daca faci raliu, ori inchizi drumu' toata ziua, ori il tii inchizi pana este curatat, NU LASI tot pietrisul scormonit de masinile de raliu in curbe pe care le-au taiat prin colturile fara asfalt...

Nu exagerez cand spun ca nu exista ac de par/seprentina din Sacele pana la drumu' spre M. Rosu care sa nu fie plina de pietris, si cand zic pietris ma refer la faptul ca aveai impresia ca mergi pe bile, era mult, des si numai in curbe! Am oprit langa un nene cu vesta de organizator care desfacea banda galbena de pe margine, l-am intrebat daca i se pare normal si-a zis "Nu e normal, te inteleg ca aiurea sa faci ace de par cu motoru' pe pietris, dar io ce sa fac?, ajunge masina de curatat peste 2 ore"... SA NU DESCHIZI DRUMU'!

 

poate pare aiurea ca ma plang atat...dar am asteptat curbele alea toata iarna, si jumatate din ele mi le-au halit astia cu raliu lor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ajunge masina de curatat peste 2 ore"... SA NU DESCHIZI DRUMU'!

 

poate pare aiurea ca ma plang atat...dar am asteptat curbele alea toata iarna, si jumatate din ele mi le-au halit astia cu raliu lor....

 

A ajuns masina de curatat pe muma'sa.

 

Am trecut pe acolo pe seara... naspa rau de tot. Nesimtiti sa lase asa. E periculos si pentru masini, nu numai pentru mobre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ajuns masina de curatat pe muma'sa.

 

Am trecut pe acolo pe seara... naspa rau de tot. Nesimtiti sa lase asa. E periculos si pentru masini, nu numai pentru mobre.

 

Ieri la ora 12 inca erau pietoni pe bucata de traseu de pe Cheia, cu tot cu politie si jandarmerie, in conditiile in care masinile oficiale parcurgeau traseul. Asa ca intreaga organizare a fost un rahat, nu numai partea in care ar fi trebuit sa faca curat dupa ei. Asa e la noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt: a fost aventura. La propriu. Povestea si pozele le voi posta maine probabil, insa esentialul e ca m-am trezit abia la 7, la 7:45 beam un energizant si fumam asiduu in Petromul de la Valenii de Munte, iar la 8:30 deja ma postasem la 1km distanta de inceputul acelor de par. Am avut parte si de o Cheia libera si doar eu pe sosea de ma simteam ca la Isle of Man. Apoi am avut parte de o aventura hard enduro in mijlocul Brasovului si un moment "zen" intr-o locatie dementiala, dar si de o discutie foarte interesanta cu un preot motociclist din Rucar (am uitat sa-l intreb cum se simte in postura de "preot motociclist satanist violator de babe" :wacko:) si de o bucata lunga de offroad pe sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Deoarece am vazut ca exista pasionati de raliu si VTM,ridic acest topic sa va anunt ca vineri sambata si duminica pe transfagarasan va avea loc raliul argesului.din pacate nici de aceasta data nu pot venii pentru ca lucrez sambata si duminica pana tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...