Sari la conținut

Loc De Intalnire Pentru Scuteristi...


alias
 Share

Postări Recomandate

sal all referitor la intrunirea de azi pt a da un ultim omagiu celor cae nu mai sunt printre noi ce sa zik

in afara de mine si Marius JML si atentiee pana si Reverse a fost !!!RUSINEEE CSR !!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: pt neprezentae huaaaa :lol: :lol: :finger: !!!!!!!!se vede cat de uniti suntem

daca mor eu maine nust daca voi vedea 2-3 la inmormantarea mea asa ne avem noi ???!? ce solidaritate e asta

unii sunt scuzati ca nu au fost in bucuresti dar se stia de 1 sapt de chestia asta

sal all sunt foarte dezamagit :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost si eu si Dragos (Flying-Boy). Aici nu am citit nimic. Altfel veneam si eu cu voi in grup. :lol:

 

 

corect....nu s-a anuntat nimic pe forum (sau n am vazut nimic :lol: )...deci au fost pana la urma 4 CSR-isti(mariusjml,screechy,flyboy si rombaer).....

 

ps:daca ati vazut reportajul de la PRO TV sa stiti ca lumanarea aceea a fost filmata pe scuterul meu .....(scuterul rosu cu actibild cu IPONE)...

ma laud si eu ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok scz de voi 2 nu staim dar restul ?!?!?

 

corect....nu s-a anuntat nimic pe forum (sau n am vazut nimic :lol: )...deci au fost pana la urma 4 CSR-isti(mariusjml,screechy,flyboy si rombaer).....

 

ps:daca ati vazut reportajul de la PRO TV sa stiti ca lumanarea aceea a fost filmata pe scuterul meu .....(scuterul rosu cu actibild cu IPONE)...

ma laud si eu ... :lol:

ai un link ceva cu reportaluj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare alll

mai eu am fost impreuna cu marius microm (pustiulika cu kymco) el a plecat inantea mea

 

sambata am fost si eu si pe la otopeni m-a lasat cureaua s-a spart ventilatoru de curea si a intrat in ambreaj si a facut franjuri cureaua am stat vro 1 h pana a venit un prieten cu 2 curele care le aveam acasa ca desteptul de mine nu le-am luat ca am zis ca e noua merge brici scooteru nu am nevoie de piese dupa mine in fine solidaritatea scuteristilor lasa de dorit pe DN1 in timpul asta de 1h 1:30 min

au trecut vreo 30 de motocicliesti si vro 15 scuterisi 2 scuteristi au oprit cinste lor restul motociclistilor incetineau si imi faceau semn daca am nevoie de ajutor dar restul de scooteristi parca erau precum caii aia de au chestiile alea la ochi sa nu vada stanga dreapta in rest......

ce sa zik marius jos palaria debia asteptam sa vii inapoi si sa bagi niste poze pe forum restul muzik rock la greu (pe dinauntru sunt si eu un pic rocker :lol: ) m-am bagat la un concurs de skanderberg cu un tip care il cunosteam de undeva si ulterior am aflat ca a fost barman in un club de rock bucurestean in care mai umblam eu in tineretile mele si l-am pus!!!!!!!! :lol: dar runda 2 s-a dovedit sa Fie devastatoare am picat cu un tip cam de 3 ori cat mine

si a fost o infrangere crancena tin sa mentionez ca acest concurs s-a tinut in ploaie , ce senzatie :finger: in rest pe acolo o bericica fara alchool mai o caterinka mai o poza mai un cerculet a fost bine

 

mikron jos palaria tata msi pt invitatie :lol:

salutare all si asfalt uscat :lol:

 

si cum ai putut sa schimbi cureaua acolo? e f greu..cel putin la scuterul meu...

apropo: intalnirea din fiecare duminica la circ mai e valabila si pt duminica asta?

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok scz de voi 2 nu staim dar restul ?!?!?

ai un link ceva cu reportaluj?

 

 

l am vazut la PRO TV ieri la stirile de la 23 si la 7:00 azi dimineata.........parca pe site PRO TV mai era un reportaj dar arata foarte putin........oricum CSR-ul se poate revansa deoarece am inteles ca vor avea loc astfel de manifestatii in fiecare luna.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna initiativa...as fi vrut sa fiu si eu acolo deoarece am avut un prieten care a murit in urma cu 1an si ceva intr-un accident provocat de un sofer jegos si imputit care nu s-a asigurat cand a iesit din parcare... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pana la Padurea Baneasa maine(duminica-23.06.2007) ?!

Mancam un mic, ne socializam :D), bem un suc, o bere in functie de tupeu :welcome:

 

Intalnire pe la 12:00 la Arcul de Triumf... cine vine sa confirme va rog sa stiu daca astept pe cineva :thanks: eu oricum merg ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti un loc mai "urban" e un bar/pub pe splai intre victoriei si izvor, pe dreapta dupa benzinarie. Nu are firma, scrie doar..YAMAHA!! Am fost pe-acolo sapt. trecuta si baiatu'de acolo care e motorist a zis ca Duminica da discount la scuteristi/motoristi si pune si motogp-ul la plasma. Eu m-as duce sa vad GPul la racoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pana la Padurea Baneasa maine(duminica-23.06.2007) ?!

Mancam un mic, ne socializam :agree:), bem un suc, o bere in functie de tupeu :funny:

 

Intalnire pe la 12:00 la Arcul de Triumf... cine vine sa confirme va rog sa stiu daca astept pe cineva :hug: eu oricum merg ...

 

 

Salut. In primul rand duminica, adica astazi este 24.06.2007, iar in cel de-al doilea rand daca iti susti ideea de mai sus, cea cu "... bem un suc, o bere in functie de tupeu :blbl: ", imi permit sa-ti spun inca de pe-acum ca nu ai ce cauta in CSR! Noi suntem o gasca unita, oameni seriosi si cu capul pe umeri. Nu avem nevoie de astfel de exemplare. Alcoolul si condusul nu se pupa, nici macar pe 4 roti , nu mai zic de 2oua!!! Acum o sa mi-o bagi pe aia cu berea fara alcool, ca tu la berea fara alcool te-ai referit ... Daca este asa, alta data fi mai explicit alta data cu toate ca personal consider ca nu-ti trebuie tupeu ca sa consumi bere fara alcool, nu?. Oricum casca in cap si bunele maniere se impun. Daca o dai cu bauta, am sa rog pe cineva sa-ti ureze deja vestitul "du-te tare!" :thanks:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :welcome: :D

 

PS - Astazi nu pot sa ajung inainte de 14:30 la Circ. Ne vedem acolo :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prientene

1 m-am auto invitat eu in CSR ?!!!! :D n-am nevoie in primul rand ...

2 ca sa sti beau o bere de obicei cu scooteru, 1 singura.

3 nu esti tu in masura sa spui daca-s eu manierat ori ba sau sa ma judeci intr-un fel... "Nu avem nevoie de astfel de exemplare. " esti chiar magar.... si cred ca data viitoare te injur, vorbesti de maniere dar esti taran tot ...

 

asa ca dute tare cu tot cu csru tau format din 3 pusti ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prientene

1 m-am auto invitat eu in CSR ?!!!! :D n-am nevoie in primul rand ...

2 ca sa sti beau o bere de obicei cu scooteru, 1 singura.

3 nu esti tu in masura sa spui daca-s eu manierat ori ba sau sa ma judeci intr-un fel... "Nu avem nevoie de astfel de exemplare. " esti chiar magar.... si cred ca data viitoare te injur, vorbesti de maniere dar esti taran tot ...

 

4 asa ca dute tare cu tot cu csru tau format din 3 pusti ...

 

1 plm fiecare cu treaba lui ...

2 avand in vedere ca esti incepator ar fi ok daca ai lasa berea (cel putin la inceput) da` oricum ...treaba ta,poti sa mergi si beat poola din partea mea...

3 din manierati au ajuns tristi ...

 

4 nu prea mai e niciun pusti in csr ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prientene

1 m-am auto invitat eu in CSR ?!!!! :D n-am nevoie in primul rand ...

2 ca sa sti beau o bere de obicei cu scooteru, 1 singura.

3 nu esti tu in masura sa spui daca-s eu manierat ori ba sau sa ma judeci intr-un fel... "Nu avem nevoie de astfel de exemplare. " esti chiar magar.... si cred ca data viitoare te injur, vorbesti de maniere dar esti taran tot ...

 

asa ca dute tare cu tot cu csru tau format din 3 pusti ...

Ar fi indicat sa`ti completezi si tu toate datele de contact, asa ca sa vedem si noi despre tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca esti incepator ar fi ok daca ai lasa berea (cel putin la inceput) da` oricum ...treaba ta,poti sa mergi si beat poola din partea mea...

 

exact ma priveste si raspund pt fiecare actiune ca-s major de 8 ani si vaccinat de mai mult :D oricum eu n-am afirmat ca merg beat pe scooter... Iar legat de o bere nu stiu care-i diferenta intre o bere si NO bere la ghidon, eu nu prea simt, si subliniez nu exista exceptie doar o bere beau daca o beau si p'aia ...

iar legat de baiatu cu CSRu lui, ar fi bine sa stie ca mi-am luat scooter sa nu inebunesc in trafic la volan nu sa intru in vreun club sau mai stiu eu ce ...

 

 

Ar fi indicat sa`ti completezi si tu toate datele de contact, asa ca sa vedem si noi despre tine

 

Nu inteleg ce vrei... fi mai explicit ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de intersectia de la TITAN, unde este magazinul, dar exact la gura de metrou, pe coltul cu parcul. Loc ar fi de vreo 40-50 de scutere, avem si de unde lua un suc sau o apa plata cu lamaie :drink:, in plus parcul IOR este aproape si este plin de banci, nu mai stiu exact daca si acolo, dar sunt destule, iar de acolo avem trasee de ne sar capacele pe unde sa ne plimbam, stiu eu personal strazi pe unde ne putem plimba linistiti, nu prea circulate, cu asfalt ca-n palma, putem sa iesim pe centura , sa ne plimbam, nu pentru alte chestii :lol: , sa ne vorbim, sa ne povestim, poate ne creste tupeul si poate facem o mare in vara asta, asa un drum de 8 ore dus :D stat la camping, etc, etc, etc :lol: Unde-s multi tupeul creste...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :wink:

 

PS - Astept parerile voastre despre locul propus :moto:

 

Io zic, no hai la Cluj cu intalnirea asta :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ma priveste si raspund pt fiecare actiune ca-s major de 8 ani si vaccinat de mai mult :lol: oricum eu n-am afirmat ca merg beat pe scooter... Iar legat de o bere nu stiu care-i diferenta intre o bere si NO bere la ghidon, eu nu prea simt, si subliniez nu exista exceptie doar o bere beau daca o beau si p'aia ...

iar legat de baiatu cu CSRu lui, ar fi bine sa stie ca mi-am luat scooter sa nu inebunesc in trafic la volan nu sa intru in vreun club sau mai stiu eu ce ...

Nu inteleg ce vrei... fi mai explicit ...

 

Salut. Hai sa nu o mai dam de gard atat. Hai sa incercam sa fim On-topic!

Acum legat de baiatul cu CSRu lui cu tot, adica eu, mai am sa-ti spun doar atat, daca vrei sa vi la intalnirile noastre, noi fiind pustii aia 3... , trebuie sa NU BEI, =0 bere, sa porti casca si sa ai bunul simt. Sper sa nu ma intelegi gresit din nou. Nu te judec, nu imi permit sa judec pe nimeni, la urma urmei cine sunt eu sa-i judec pe altii, eu ti-am dat un sfat, si nici ceilalti "pusti" din CSR nu te judeca... dar cine sunt eu sa dau sfaturi?.

Daca vrei sa ne intalnim si sa ne plimbam impreuna trebuie sa respecti chestiile astea, daca nu fiecare cu cararea lui in jungla din Bucuresti.

Invitatia de a intra in CSR a fost una generala adresata tuturor scuteristilor care respecta acele reguli, daca tu nu te incadrezi in aceasta categorie, n-ar trebui sa te simti invitat ...

Personal nu te cunosc si nici nu cred ca vreau sa te cunosc. Nu stiu daca te-a invitat vreun membru CSR personal si oricum nu cred ca te-a invitat stiind ca mai bei asa cate o bere cand mergi cu scuterul :lol:

 

Am ajuns si la bere. Amical (si nu prieteneste) iti spun ca singura metoda de ati da seama care este diferenta intre o bere si NO bere este sa se suie un idiot peste tine, tu mergand pe un drum cu prioritate si trecand pe verde, ala trecut pe rosu si nesimtit... Tu cu o bere la bord o sa-i spui lui nenea politaiul ca ala e de vina? FI SERIOS! In orice tamponare toti cei implicati sunt testati cu alcooltest-ul, daca vinovatul are 0 si tu nu, deja dreptatea nu mai este de partea ta! O sa se vorbeasca despre tine ca erai baut si ca din cauza ta s-a intamplat accidentul, ca daca nu erai sub influenta alcoolului poate nu s-ar fi intamplat, cu toate ca accidentul s-a produs DOAR din vina lui!

Tot amical iti spun ca dupa ce bei, fie si doar 1 singura bere, reflexele iti sunt diminuate intr-o masura mai mare sau mai mica. Echilibrul este si el diminuat. Sa-ti reamintesc cat conteaza echilibrul in mersul pe 2 roti? Nu cred ca vrei sa fi pus in situatia de a regreta vreodata ca te-ai suit beat, sau baut pe scuter.

Acum de ce am tot spus amical si nu prieteneste... Pentru ca nu-mi place sa citesc despre nimeni la rubrica accidente, cu atat mai mult despre prietenii mei. Prietenii mei sunt putini dar buni. Sunt oameni cu capul pe umeri, acei "pusti" de care vorbeai tu, dar care inteleg si aplica ceea ce tot incerc eu sa-ti explic aici. Te inteleg ca ai convingerile tale, princiipiile de viata si sistemul de valori format, dar poate ar fi bine sa mai auzi si parerea altora.

 

Imi cer scuze daca te-am plictisit sau ofensat in vreun fel, intentia mea nu a fost asta. :moto: Barbatia/inteligenta nu tin de cantitatea de alcool pe care poate organismul tau sa o tolereze, nici reflexele tale. Pacat ca avem cam aceeasi varsta dar gandim atat de diferit ... :D

 

O viata lunga si frumoasa, asfalt uscat si salutari cu farul! :wink: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prientene

1 m-am auto invitat eu in CSR ?!!!! :moto: n-am nevoie in primul rand ...

2 ca sa sti beau o bere de obicei cu scooteru, 1 singura.

3 nu esti tu in masura sa spui daca-s eu manierat ori ba sau sa ma judeci intr-un fel... "Nu avem nevoie de astfel de exemplare. " esti chiar magar.... si cred ca data viitoare te injur, vorbesti de maniere dar esti taran tot ...

 

asa ca dute tare cu tot cu csru tau format din 3 pusti ...

 

Ultima ta urare cu dute tare cu csru tau....nu suna cumva a injuratura?.....lipseste sa mai bagi o pyzzzda materna si e gata...incearca sa nu fii smecher...cel putin nu pe acest forum...la prietenii tai de la tara cu loganuri poti sa injuri si sa fii birjar cat poftesti...aici nu...

Cat despre plimbarea la padure la gratar...poate ca ai uitat ca nu ai numar de inregistrare...sau inmatriculare...iti propun sa vii si duminica tot asa fara numar...poate te asteapta organu cu carnetelul...asa ca mai stai pe acasa si asteapta numarul si nu mai incerca sa injuri...tarani..magari....daca nu...pustii din csr.... s-ar putea supara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa observ ca multi oameni sufera de smecherie mai ales in fata monitorului :wink: daca doresti iti pot da adresa si un nr te de telefon sa ma cauti :moto: eu nu inteleg dc imi poarta mie de grija kellu asta lasa prietene ca am bani sa platesc amenzi am chiar sa te angajez si pe tine la mine la tara sa dai cu matura ca e mult praf p'acolo printre loganuri si tarani unde de altfel cred ca iti e si tie locul. Si nu-ti fa griji la calificarea ta poti sa promovezi ...

 

Iar lui Alias ii transmit urmatoarele: Imi pare rau ca m-am aprins asa tare... insa tu m-ai catalogat ca fiind un personaj negativ :lol: din 2-3 propozitii postate de mine... nu cred ca poti cataloga pe cineva in vreun fel fara sa-l cunosti. Ca gresesc consumand alcool sunt constient dar este u risc pe care mi-l asum ... Nu-mi poti impune mie vreo regula atata timp cat eu nu mi-am exprimat dorinta de a intra in vreun club sau sa ma iei peste picor, ca doar nu stau la tine in casa pe banii tai ... Probabil m-ai confundat cu vreun pusti gaozar, insa am o firma; sunt pe picoarele mele, nu stau cu parintii spre deosebire de 90% din oamenii de pe forum, :lol:, nu ca ar fi rau :D. Iar legat de siguranta sa sti ca am cumparat 2 casti(si pt prietena mea :lol: ), am casco, numerele galbene tre sa iasa, dupa numere vine si asig obligatorie (chiar daca nu-i nevoie pt scooter), si in 400 de km pana acu n-am zgariat scooteru, stiu ca nu-s multi km insa sunt incepator si merg cu ochii in zece, am de 7 ani carnet B si stiu cum se comporta soferii bucuresteni ...

 

 

In fine cele bune, poate o sa vin la o intalnire sa ma cunosti cu adevarat si sa vad si eu cine ma ameninta(nu ma refer la tine) ca nu mai pot dormi noaptea de frica, i-am luat locul cainelui sub pat :rock:

 

iar pt viitoarele amenintari astept pm sa nu mai plictism oamenii de pe forum sau daca ma vedeti pe strada faceti un semn si oprim sa discutam sau ... ce vreti voi ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In fine cele bune, poate o sa vin la o intalnire sa ma cunosti cu adevarat si sa vad si eu cine ma ameninta(nu ma refer la tine) ca nu mai pot dormi noaptea de frica, i-am luat locul cainelui sub pat :moto:

 

iar pt viitoarele amenintari astept pm sa nu mai plictism oamenii de pe forum ...

 

 

Nu te-a amenintat nimeni...ti-am spus ca noua, pe acest forum, nu ne plac injuraturile, jignirile si ca daca vrei sa continui, sa o faci in alta parte, altfel vei fi scos de pe forum...simplu...dar daca tu te gandesti la amenintari cu moartea...inseamna ca ai gandit ceva injuraturi la adresa lui alias...si te-ai simtit cu musca pe caciula...

 

...si totusi de ce circuli fara numere?...sau situatia firmei tale (esti de admirat pentru situatia excelenta pe care o ai la doar 26 de ani :rock: ) iti permite amenda....si spaga pt cazier curat

Editat de o_kellu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-am numere pt ca am depus actele la primarie a doua zi dupa ce am cumparat scooteru si mi-a zis sa vin in 2 saptamani sa ridic numerele ... momentan umblu cu o hartie tot de la primarie de mana :moto: in care e trecut numarul de inregistrare si un nr de tel tot de la primarie sa se poata confirma ca am depus actele ... M-a oprit un politist dar l-am linistit si am plecat ...

 

 

si sa mai punem ceva la punct nu eu m-am luat de alias ci el de mine... consider ca putea sa-si exprime doar parerea, anume ca e rau ce fac, atat, nu sa mai ia peste picor sa-mi puna etichete etc ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha ce tare,cred ca e primul scandal in care nu sunt si eu implicat...

hai ma lasati cearta , ori va plimbati impreuna ori fiecare cu treaba lui ...va agitati aiurea p`aicea pe forum ...e bucurestiu destul de mare incat sa incapa toti , sunt destui scuteristi in bucuresti incat sa-si gaseasca fiecare un partener...nu trebe toata lumea sa fie in csr

 

mergeti usor ca faceti spuma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca tot ne-am imprietenit :wink: sa va fac cunostinta cu animalul meu de companie fac pariu ca are demaraj mai bun decat toate scooterele din CSR :rock:

 

 

poate o sa vin si eu la o intalnire sa ne cunoastem mai bine sa vedeti ca nu-i dracu asa de negru ... poate doar ca am inceput gresit ...

:moto:

post-19375-1182795688_thumb.jpg

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...