Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Mda, si eu am auzit asta des, ca se duce ambreiaju repede la RS-uri. In 9000 km nu s-a stricat nimic la mine. Decat lantul e pe moarte... s-a dus... de la mers intr-o roata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

:hug: Salz...allz......Am shi yo o rugaminte la voi... as vrea sa imi vopsesc motoru pt k are kteva zgarieturi.. nimic crapat dar k sa arate mai klumea :moto: A meu e negru shi cu cateva scrisuri pe el... sa va pun shi kteva poze...........

Yo as vrea sa am culoarea de baza tot negru k astia de la R.A.R. sa nu ma mai tot "cuvant vulgar" k sa ii skimb datele in certificat :D

As dori de la voi dak avetzi nijte poze cu Rs`uri tunate... in care sa fie culoarea predominanta NEGRU...... nijte desene.... hai k voi le stitzi pe astea :bounce: ....

Shi aku nijte poze cu bibiu meu pe 2a cercuri :)

..............P.S...... dak vedetzi cask are un fel de verzui k fostu meu runner ......as vrea ceva de genu de combinatzie.. ...negru & verzuiu` ala

post-13990-1188795199_thumb.jpg

post-13990-1188795207_thumb.jpg

post-13990-1188795214_thumb.jpg

post-13990-1188795232_thumb.jpg

post-13990-1188795259_thumb.jpg

post-13990-1188795274_thumb.jpg

post-13990-1188795290_thumb.jpg

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor!am si eu o intrb:cat ajung carenele unei aprilia rs de 125 2007 spain no 1??pt k am gasit un rs cu carenele sparte(90%) cu 3000 de euro! http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

as vrea si io sa stiu cat m-ar ajunge!multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salz...allz......Am shi yo o rugaminte la voi... as vrea sa imi vopsesc motoru pt k are kteva zgarieturi.. nimic crapat dar k sa arate mai klumea A meu e negru shi cu cateva scrisuri pe el... sa va pun shi kteva poze...........

Yo as vrea sa am culoarea de baza tot negru k astia de la R.A.R. sa nu ma mai tot "cuvant vulgar" k sa ii skimb datele in certificat

As dori de la voi dak avetzi nijte poze cu Rs`uri tunate... in care sa fie culoarea predominanta NEGRU...... nijte desene.... hai k voi le stitzi pe astea ....

Shi aku nijte poze cu bibiu meu pe 2a cercuri

..............P.S...... dak vedetzi cask are un fel de verzui k fostu meu runner ......as vrea ceva de genu de combinatzie.. ...negru & verzuiu` ala

 

 

POze pe pagina 13 la sf :)

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand renunta la scrisul mIRC.

In al doilea rand pune pozele.

 

 

O sa renuntz... dak o sa pot... ma rog....

shi nuj dak ai citit cu atentzie akolo undeva sub gramada aia de litere este un rand micutz in care scrie....

 

 

 

 

LA SFARSITUL PAGINII 13

 

 

P.S. s-a uitat de mult de mIRC... aku in epoca moderna se foloseste messu` din kte stiu yo :what:

 

--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 09:09 -------------
:) De unde pot gasi shi yo un set de semanel subtziri... adik 2a m-ar interesa... shi la ce pretz le gasesc... sau nuj cum vin ele.,. set de 4 sau set de 2a... datzi-mi va rog yo nijte pretzuri.... shi nmijte poze cu rs`uri tunate k tot nu atzi pus :scratch:

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Aprilia Rs 125, 2001, 11KW pe certificat, Full Power, 21000 km

 

--- Mesaj completat în 21 Jan 2008 18:27 -------------
Exista un spray ceva ca sa fac geamul fumuriu? Cu folie nu cred ca merge...

post-30010-1200932729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge, am vazut la cineva pe un kawasaki da tre sa o incalzesti cu feonu(cred)

 

a fost cazut motoru ? ca se vede levieru de la schimbator stramb..asa ai luat-o ?

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge, am vazut la cineva pe un kawasaki da tre sa o incalzesti cu feonu(cred)

 

a fost cazut motoru ? ca se vede levieru de la schimbator stramb..asa ai luat-o ?

A cazut tata cu ea :blink: ...Maine incep eu sa conduc si ma duc sa il cumpar... :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :D :D :D sa nu ai incredere in nimeni la chestii de imprumuturi,

 

REGULA: femeia, masina, mobra nu se imprumuta :D

Stiam deja regula da am zis nah, o tura mik...20 de metri si jos :ok:) De acum gata :laugh: :blink: Doar a mea :o :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume.. mie mi s-a dus amibelaju.. mai exact rola cu ace de pe biela. Nu e asta problema k se rezolva la o centrare ep banc..

A mea merge maxim 130 shi cu 1 shi cu 2 pe ea... limitata nuj dak este pentru k sare in ture adik in jur de 12000..... ce sa ii fac spunetzi-mi k sunt in pana de idei.. k shi asha e demontata

 

P.S. In toba nu are nici otzeava sudata la capat k la cagiva mito.. a unui prieten...

va rog yo spunetzi-mi de unde ar putea sa fie... k v-am spus in ture merge deci nu e limitata din turometru :friends: :friends:

 

--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 00:27 -------------
E dat de pe ea tot jos.. motorul cilindrul cu piston .. de la cdi poate sa fie..?? sau am citit in cartea ei despre .. rave exaust rave.. nuj ce naiba.. va rog spunetzi-mi ce ar fii sau unde este limitata k mor mergand cu 130 la ora.. stiind k poate mai mult...

post-13990-1201386444_thumb.jpg

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume.. mie mi s-a dus amibelaju.. mai exact rola cu ace de pe biela. Nu e asta problema k se rezolva la o centrare ep banc..

A mea merge maxim 130 shi cu 1 shi cu 2 pe ea... limitata nuj dak este pentru k sare in ture adik in jur de 12000..... ce sa ii fac spunetzi-mi k sunt in pana de idei.. k shi asha e demontata

 

P.S. In toba nu are nici otzeava sudata la capat k la cagiva mito.. a unui prieten...

va rog yo spunetzi-mi de unde ar putea sa fie... k v-am spus in ture merge deci nu e limitata din turometru :bigstar: :bigstar:

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Jan 2008 00:27 -------------</small><br/>E dat de pe ea tot jos.. motorul cilindrul cu piston .. de la cdi poate sa fie..?? sau am citit in cartea ei despre .. rave exaust rave.. nuj ce naiba.. va rog spunetzi-mi ce ar fii sau unde este limitata k mor mergand cu 130 la ora.. stiind k poate mai mult...

Deci sa incepem...Are limitator in teava care nu poate fi scos,deci tre sa schimbi teava...CDI-ul dak zici ca urca la turatii tre sa fie ok...Valve Rave trebuie schimbata ca sa iti mearga mai bn...Si carburatorul de cat e? :bigstar: 28 de serie?

Editat de RS125Lucio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal..

frate am rotax 123 pe el.. cdi am intzeles k nu e limitat k urca in ture .. yo am vz k nu am power valve, desi comanderu de sub sha il am :bigstar: .. deci nu am numai bobina shi limba..?? kre vinde vreouna shi ce pretz.. urgent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii pui degeaba..mai bine pui una de carbon care e facuta ptr ea..de ce sa faci tiganie cu vreo toba mai mare :what:

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...