Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

am o aprilie din 98 unde sa aiba limitatoarele ? merge cu greu un pic peste 100 ,poate mai mult da ia prea greu si nu am unde ii da,se tureaza pana pe la 9-10 mii da nu sare dupa 7-8 mii cum ar trebui sa sara.sub sa(a pilotului) am doar recipientu de ulei din cate am observat. Toba arata ca una din carbon dar cica astea ar veni asa din fabrica,sa fie in toba sau carburator ? Idei, cineva?

post-22155-1208717343_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o aprilie din 98 unde sa aiba limitatoarele ? merge cu greu un pic peste 100 ,poate mai mult da ia prea greu si nu am unde ii da,se tureaza pana pe la 9-10 mii da nu sare dupa 7-8 mii cum ar trebui sa sara.sub sa(a pilotului) am doar recipientu de ulei din cate am observat. Toba arata ca una din carbon dar cica astea ar veni asa din fabrica,sa fie in toba sau carburator ? Idei, cineva?

 

Salut . RS`ul are 3 limitatoare . Unul e in toba , al 2`lea e in carburator , si al 3`lea nu mai stiu exact unde dar daca imi amintesc te anunt . Daca iei toba finala , si are un filtru , inseamna ca e limitat . Asf uscat :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate spune si mie unde anume se gaseste inscris pe talon chestia cu 11kw?sau ce e scris langa?sau o poza cu talonu si aratat locul unde scrie?scz de offtopic dar nu am gasit alt loc mai bun de a ma adresa....e ptentru un rs 125 din 2003.multumesc anticipat.... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate spune si mie unde anume se gaseste inscris pe talon chestia cu 11kw?sau ce e scris langa?sau o poza cu talonu si aratat locul unde scrie?scz de offtopic dar nu am gasit alt loc mai bun de a ma adresa....e ptentru un rs 125 din 2003.multumesc anticipat.... :bigstar:

 

Asta as vrea si eu... o poza cu talonul! Nu ma intereseaza numele proprietarului ci doar poza cu datele! Mai precis cartea de identitate. Daca gasesc una care sa fie cu 11kw in talon... reusesc sa o pun si eu pe a mea cu 11!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce intrebare idioata

 

 

si ma rog de ce ti se pare tie o intrebare idioata?am intrebat pentru ca nu stiu.daca as fii stiut nu as mai fii intrebat!nu tiam cerut ajutorul in mod direct.vreio sa imi raspunzi bine .nu vrei tot bine este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am devenit si eu detinator de rs.

 

Este un rs125 Spain`s No.1 din 2007 Euro3, 2980km , impecabila. Sa o stapanesc sanatos.

 

Cateva poze de cand era noua si acum una de acum pe seara si pe ploaie.

post-6395-1209068570.jpg

post-6395-1209068648.jpg

post-6395-1209068672_thumb.jpg

post-6395-1209068718_thumb.jpg

Editat de Costy_Clipcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am devenit si eu detinator de rs.

 

Este un rs125 Spain`s No.1 din 2007 Euro3, 2980km , impecabila. Sa o stapanesc sanatos.

 

Cateva poze de cand era noua si acum una de acum pe seara si pe ploaie.

Sa o stapanesti sanatos,daca vi cu ea de 1 mai la mare trebuie sa o uzi.

Multi km cu ea fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am devenit si eu detinator de rs.

 

Este un rs125 Spain`s No.1 din 2007 Euro3, 2980km , impecabila. Sa o stapanesc sanatos.

 

Cateva poze de cand era noua si acum una de acum pe seara si pe ploaie.

 

Sa o stapanesti sanatos , si cat mai multi km fara incidente . Asfalt uscat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tutotot.azi am intrat si eu in posesia un rs 125 din 2003!:) :moto: :moto: :blbl: asta e singura poza facuta cu el.momentan nu e inmatriculat astept sa treca Pastele si apoi....dar asa o tura prin cartier merge...!asflat uscat tuturor...si salutari cu faru....

 

P.S. cea din stanga e surioara mai mica...:lol::D:D:D

post-17686-1209197639_thumb.jpg

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tutotot.azi am intrat si eu in posesia un rs 125 din 2003!:moto: :moto: :blbl: :lol: asta e singura poza facuta cu el.momentan nu e inmatriculat astept sa treca Pastele si apoi....dar asa o tura prin cartier merge...!asflat uscat tuturor...si salutari cu faru....

 

P.S. cea din stanga e surioara mai mica...:rock::D:D:D

 

E frumoasa . Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...