Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca as vrea doar wheelie in viteza a 2-a pana la 16.000 dupa care sa o las jos sau un simplu stoppie / un mic rolling stoppie nu m-as omori cu crash baruri, 12 o'clock bar, rezervor indoit, crash cage, modificari baie de ulei ,furtunase, foaie, lant si cam atat :love: si da, chiar vreau sa incerc , sper sa fac ceva din asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
daca as vrea doar wheelie in viteza a 2-a pana la 16.000 dupa care sa o las jos sau un simplu stoppie / un mic rolling stoppie nu m-as omori cu crash baruri, 12 o'clock bar, rezervor indoit, crash cage, modificari baie de ulei ,furtunase, foaie, lant si cam atat :love: si da, chiar vreau sa incerc , sper sa fac ceva din asta

Eu cred ca astea sunt doar vorbe,ca ti s-a pus pata pe treaba asta , dar o sa-ti treaca dupa ce iti cumperi unu din acele motoare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si? nu ti se pare mai normal sa incepi cu un motor ieftin... oricum cu foaia aia de stunt cat roata faci wheelie si cu r50

majoritatea motoarelor au dubludisc pe fata deci nu vad diferenta intre un 2004+ si un `87 `98 ! Lafel de bine poti modifica ungerea si la unu nou si la unu vechi . Gandeste-te putin... pe langa piesele care le poti inlocui.rezervor , carene etc etc intervine uzura aia a motorului, juliturile de pe cadru, zgomotele prin motor , cutie s.a ! Oricum sunt banii tai .... poti sa-ti iei si Desmosedici pt stunt , e problema ta ! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu pe tine frana nu te dau banii afara din casa,ceea ce spui tu daca o sa realizezi,vei regreta...Daca vrei sa faci stunt ia-ti frate o de-asta si gata nu strica o vitezana ca o sa regreti.

 

http://www.youtube.com/watch?v=lRfhIjqiIMA

Coane,ai fost la Frana acasa ca sa zici asta? :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Coane,ai fost la Frana acasa ca sa zici asta? :love:

Nu...dar acum ceva vreme se plangea ca nu prea are bani de motor mai mare...nu m-am batut cu pumnu in pept,am zis din cate stiu...daca nu e asa scz..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu...dar acum ceva vreme se plangea ca nu prea are bani de motor mai mare...nu m-am batut cu pumnu in pept,am zis din cate stiu...daca nu e asa scz..

Pai nu pot asa de pe o zi pe alta sa zici dom'le imi iau motor mai mare...adica na,vorba aia...dupa posibilitati,nu dupa moda ! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perioade si perioade ... nici acum nu am o situatie financiara excelenta cat sa imi permit 600rr hannspree sau mai stiu eu ce alte f17z3 :love:)

 

nu-mi iau sm ca o sa vreau sa fac si niste drumuri mai lungi si n-am chef sa merg cu 110-120 ca sa nu omor motoru :) mare, cheia etc :>

 

oricum legat de stunt inca ma mai gandesc , nu sunt 100% hotarat, dupa ce imi iau motocicleta o sa decid soarta mobrei :drink:) desi asta as vrea sa fac

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
perioade si perioade ... nici acum nu am o situatie financiara excelenta cat sa imi permit 600rr hannspree sau mai stiu eu ce alte f17z3 :love:)

 

nu-mi iau sm ca o sa vreau sa fac si niste drumuri mai lungi si n-am chef sa merg cu 110-120 ca sa nu omor motoru :) mare, cheia etc :>

 

oricum legat de stunt inca ma mai gandesc , nu sunt 100% hotarat, dupa ce imi iau motocicleta o sa decid soarta mobrei :drink:) desi asta as vrea sa fac

Si pe ala de stunt nu o sa-l omori?Nu ii faci rapoarte aproape ca la un sm?...plus ca il strici.A fost proiectat intr-un fel,cu cap.Nu va mai fi el motor de drumuri lungi...Fa cum vrei.Din cate vezi asta din video are bani,in general pentru asta iti trebe multi bani...uatever

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Cand o sa vezi cu rr sau un k4 sau orice alta motoreta d`asta noua mi-e ca o sa o stergi toata ziua de praf si o sa umblii cu ea ca , cu bibeloul ! :love:

E unu in Galati , pana acum a stat in Cluj.Are rr 2008 si toate strazile lungi din GL le face pe o roata,face numa stoppie si tot ce se poate cu el...e nou nu e preparat nu e nimic.Dar e full de bani omu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SM..cel mai potrivit pentru stunt.

Pentru inceput e foarte bun SM.

 

Nu...dar acum ceva vreme se plangea ca nu prea are bani de motor mai mare...nu m-am batut cu pumnu in pept,am zis din cate stiu...daca nu e asa scz..

Omu` mai trece si prin perioade mai grele nu e numai puf mereu.

 

Oricum, e greu sa convingi un roman ca poti sa faci stunt si fara sa faci muci un motor. Tine mult de skill-urile respectivului.

E aiurea sa iti alegi pentru stunt un motor care nu se foloseste atat de mult la stunt. E mult mai usor sa folosesti de ex. un 929 la care gasesti foarte usor pinioane, kit-uri de frana, subfrane-uri, motor cage-uri si diferite moduri de la cel de ambreaj pana la modificarea baii de ulei si alta e sa iti iei un motor despre care nu gaseste mare lucru pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E unu in Galati , pana acum a stat in Cluj.Are rr 2008 si toate strazile lungi din GL le face pe o roata,face numa stoppie si tot ce se poate cu el...e nou nu e preparat nu e nimic.Dar e full de bani omu...

ai zis cuvantul magic... :love: sau cuvintele...

Editat de bau-bau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ziceti, RR '04 sau K4? :love: sunt cam 60% RR 40% K4. chiar nu stiu. App, am de gand dupa bac sa incep sa modific la ea destul de mult pt st@nt :"> Si am auzit ca rr e ok ca are cadrul rezistent :-?

Ba mancatias coaele talea alea paroasa...tu nu ai fost in stare sa tii nsru intreg, l-ai facut de 2 ori dauna si mai vrei mai mare acum?

 

Mesaj completat

f4i clar..

929 daca tot iti iei ptr stunt sau o baga paia ca e prea mare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...