Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Trebuie sa schimb uleiul la Hornet-ul meu si vreau sa pun Bardahl.

Cine imi poate spune unde gasesc ulei Bardahl + filtru in Bucuresti si cam la ce pret.

 

 

Multam

 

in bucuresti nu stiu,dar eu aduc bardahl.ai PM :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Trebuie sa iau baterie pt noul meu Hornet, din 2002 (nou ca-i nou la mine).

Am primit urmatoarele tipuri de baterii si preturi (in RON evident):

VARTA - 240

TOPLITE -300

Yuasa - 450

Nitro- 140

Toplite stie ce e sub licenta yuasa.

 

CE ma sfatuiti sa iau? Yuasa e cam scumpa totusi....... Nitro parca e prea ieftina si sa nu fie slabuta.

 

Merci,

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a schimbat placutele de frana fata spate ce marca ati folosit ?

 

me...inainte aveam ferodo(isi fac treaba mai mult decat decent)..acum sunt SBS,de juma de sezon.si astea la fel,isi fac treaba bine de tot.iar avand in vedere ca eu folosesc mult frana spate,pot zice ca nu e FFF important ce fel de placute folosesti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Trebuie sa iau baterie pt noul meu Hornet, din 2002 (nou ca-i nou la mine).

Am primit urmatoarele tipuri de baterii si preturi (in RON evident):

VARTA - 240

TOPLITE -300

Yuasa - 450

Nitro- 140

Toplite stie ce e sub licenta yuasa.

 

CE ma sfatuiti sa iau? Yuasa e cam scumpa totusi....... Nitro parca e prea ieftina si sa nu fie slabuta.

 

Merci,

Bogdan

moama da unde ai gasit preturile astea ? :) mai ales la yuasa care eu am gasit-o mai peste tot cu 50€

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

me...inainte aveam ferodo(isi fac treaba mai mult decat decent)..acum sunt SBS,de juma de sezon.si astea la fel,isi fac treaba bine de tot.iar avand in vedere ca eu folosesc mult frana spate,pot zice ca nu e FFF important ce fel de placute folosesti. :)

 

 

bun... dar mie ce placute imi trebuie...

cine stie modelul de la ferodo pentru fata/spate pentru mobra din 2007 sa-mi zica si mie... si cel mai importan... sunt aceleasi placute fie ca ai abs fie ca nu ai...????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moama da unde ai gasit preturile astea ? :) mai ales la yuasa care eu am gasit-o mai peste tot cu 50€

 

 

Pai unde ai gasit cu 50E?

Astea sunt cu gel (nu stiu Nitro sigur).

Da-mi si mie un contact. Eu am sondat piata zilele astea si cam astea sunt preturile. Inclusiv la cei care isi fac publicitate pe aici pe forum.

 

Merci,

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun... dar mie ce placute imi trebuie...

cine stie modelul de la ferodo pentru fata/spate pentru mobra din 2007 sa-mi zica si mie... si cel mai importan... sunt aceleasi placute fie ca ai abs fie ca nu ai...????

 

 

http://www.ferodoracing.com/catalogue/deta...mp;code=FDB2196

 

Distribuitori

http://www.ferodoracing.com/it/distributors.php

Editat de divizia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms man! deci si la alea cu abs si fara sunt aceleasi placute din 2007, nu?

 

 

Sau echivalent Lucas. Le recomanda si Ferodo ca alternativa. Cauta pe Louis http://www.louis.de/_307ebeb17f2be6bec88bc...x=0&cmd.y=0

 

Iar de adus ti le aduce Kronaumoto (fara comisioane sau alte taxe....intra pe site la ei)

Editat de divizia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici tot ce mai gasesti pentru Hornet 2007 pe Louis

Mesaj completat

De unde cumpar o tubulara pentru bujii de 16? Nu vreau set, doar tubulara.

au astia de la kronau la 10 euroi da e la set :) set tubulare bujii eu sunt curios de altceva : bujiile noastre sunt la fel ? adica necesita si la tine si la mine tot tubulara de 16' ?

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au astia de la kronau la 10 euroi da e la set :wacko: set tubulare bujii eu sunt curios de altceva : bujiile noastre sunt la fel ? adica necesita si la tine si la mine tot tubulara de 16' ?

 

 

Stiu de setul de pe Louis, dar eu vreau doar tubulara de 16. Am deja trusa de tubulare si nu-mi trebuie altele noi.....vreau doar tubulara de bujii. La Hornetul 2007 trebuie tubulara de 16......la cel vechi habar nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu de setul de pe Louis, dar eu vreau doar tubulara de 16. Am deja trusa de tubulare si nu-mi trebuie altele noi.....vreau doar tubulara de bujii. La Hornetul 2007 trebuie tubulara de 16......la cel vechi habar nu am.

In trusa de scule nu ai cheie pentru bujii? Hornetul meu e din '98 si tot are trusa de chei, si al tau ar trebuii sa aiba. Eu am luat candva de pe Louis o tubulara cu doua capete, unul de 16 si altul de 18, acum nu se mai vinde pe Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au astia de la kronau la 10 euroi da e la set :wacko: set tubulare bujii eu sunt curios de altceva : bujiile noastre sunt la fel ? adica necesita si la tine si la mine tot tubulara de 16' ?

 

am eu tubulara de bujii... si bujiile de hornet sunt aceleasi din 98 pana in 2009.

cum se ia zapada, putem sa ne vedem sa va imprumut tubulara, sau daca aveti drum prin berceni (piata sudului), sau prin pipera langa vodafone (la renault) v-o imprumut mai devreme, numai sa-mi ziceti cu doua-trei zile inainte cand vreti sa ne vedem si unde ca sa o iau dupa mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In trusa de scule nu ai cheie pentru bujii? Hornetul meu e din '98 si tot are trusa de chei, si al tau ar trebuii sa aiba. Eu am luat candva de pe Louis o tubulara cu doua capete, unul de 16 si altul de 18, acum nu se mai vinde pe Louis.

 

 

Au tubularele astea la Kronau....23 ron. Am luat pana la urma setul cu tubulare pentru bujii 16,18,21. Sunt mult mai ok decat varianta de 23 ron chiar daca costa dublu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/568

 

Chestia asta se monteaza in locul manerului? Cum pot afla daca merge si la hornet?

Nu se monteaza direct in locul manerului, mai este un cadru metalic care vine prins in maner si apoi placa aia se pune pe el. Cadrul meu vine prins sub sa si la maner, al lui arycy se prinde numai in maner, depinde ce varianta gaseti mai utila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...