Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, tocmai am montat 2 proiectoare pe moto..nu ca ar da f bine e tipul asta de moto...dar....diferenta de atentie acordata de catre soferi in trafic a crescut exponential...pt cei care nu tin neaparat ca hornetul sa arate foarte fency cred ca este un lucru bun sa ai ceva lumini in plus pt a fi mai bine observat in trafic

 

post-36430-1270638576_thumb.jpgpost-36430-1270638592_thumb.jpgpost-36430-1270638544_thumb.jpgpost-36430-1270639161_thumb.jpg

Editat de bogdan_IS90CID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai cum poate sa arate viespea ta..impecabila , felicitari..sa ai grija de ea si sa te plimbe sanatos :)

Eu de paste am bazait pe la tara , undeva pe langa Buzau..singur , pun si eu cateva poze :laugh:

 

post-52064-1270579109_thumb.jpgpost-52064-1270579293_thumb.jpgpost-52064-1270579318_thumb.jpgpost-52064-1270579327_thumb.jpg

ffff tari pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut dragi "barzauni" :) ! Daca mai are cineva nevoie de baterie, am gasit, cautatand pentru mine, o varianta convenabila si prompta...asa ca daca vreti contactati-ma. Maine intru in posesia ei, o montez si revin cu amanunte si pareri personale :laugh:

 

Razvinte

exide cu acid ? de la fortec ? 120 lei plus 25 lei curier ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, tocmai am montat 2 proiectoare pe moto..nu ca ar da f bine e tipul asta de moto...dar....diferenta de atentie acordata de catre soferi in trafic a crescut exponential...pt cei care nu tin neaparat ca hornetul sa arate foarte fency cred ca este un lucru bun sa ai ceva lumini in plus pt a fi mai bine observat in trafic

 

post-36430-1270638576_thumb.jpgpost-36430-1270638592_thumb.jpgpost-36430-1270638544_thumb.jpgpost-36430-1270639161_thumb.jpg

nui rau zici ca esti de la politie :blink: punele xenon si o sa dea mai bine. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai cum poate sa arate viespea ta..impecabila , felicitari..sa ai grija de ea si sa te plimbe sanatos :huh:

[..]

 

ii mai lipseste un goblen cu rapirea din serai (eventual tot oranje cu sigla pdl) pe rezervor si un caine d'ala care da din cap :blink:

Editat de vladdygo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica am intrat si eu in acest club...cu exemplarul de mai jos.

Alte poze cu ocazia primei plimbari.

 

post-5808-1270658660_thumb.jpg

 

:huh:

Maine te asteptam sa ne-o prezinti, sa ii vedem potentialul :D

Mesaj completat

caut crashpaduri pt hornet,daca are cineva sau stie la un pret bun .

Send a PM to "cristigh" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii mai lipseste un goblen cu rapirea din serai (eventual tot oranje cu sigla pdl) pe rezervor si un caine d'ala care da din cap :blink:

am sa caut si un asemenea goblen daca tu zici ca da bine :D dar cainele s-ar putea sa numai dea din cap la viteza sau eventual se rupe capu de la curent :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica am intrat si eu in acest club...cu exemplarul de mai jos.

Alte poze cu ocazia primei plimbari.

 

post-5808-1270658660_thumb.jpg

 

:blink:

 

 

Bravo, dom'le!!!

Sa te poarte sanatos!!! :huh:

 

Primele impresii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica am intrat si eu in acest club...cu exemplarul de mai jos.

Alte poze cu ocazia primei plimbari.

Sa-ti traiasca bruneta! Bine ai venit in stup. Sa aveti parte de kilometri multi si sa va impacati bine. Te asteptam la intalneli... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine dau niste beri decat sa-l car cu moto pina la bucale :blink:

 

:huh: apoy las ca ma deplasez io

Desi mi-am propus sa evit romanica in sezonul asta, cand vad oameni de calitate care tin la gluma, merita cel putin un drum. Din pacate nu WEndul asta ca tre sa fiu la un botez...

Editat de vladdygo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: apoy las ca ma deplasez io

Desi mi-am propus sa evit romanica in sezonul asta, cand vad oameni de calitate care tin la gluma, merita cel putin un drum. Din pacate nu WEndul asta ca tre sa fiu la un botez...

Asta seara nu te-ai deplasat pana in Constitutiei, te duceam la o bere rece...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Mai oameni buni, am citit aproape tot ce ati scris pe aici dar inca nu mi-am facut o parere clara despre cum sta pasagerul pe Hornet la drumuri de...sa zicem 3-400km.

Pentru ca as vrea un Hornet pe care o data sau de doua ori pe an sa pun si ceva bagaj pentru un drum la munte si/sau la mare. Iar ca sa iau un TDM pentru atata lucru parca nu se justifica.

Stiu ca Hornet nu este nicidecum un tourer dar nu am bani sa-mi iau 3 motociclete.

Voi cum va descurcati cu viespea la ture mai lungi si cu bagaj+pasager?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta prea bine pasagerul pe Hornet, in general.

De asemenea, daca ai de facut drumuri lungi pe dincolo, unde trebuie sa treci de 150km/h constant, e un chin chiar si pt sofer de la viteza asta in sus. Asa prin tara, cu maxim 130km/h mai merge, am prieteni care mai fac ture lungi prin tara cu Hornetul, si ei zic ca e ok. Eu am facut maxim 200 de km cea mai lunga iesire in tara si intr-adevar e ok. Insa cand ajungi pe autostrada si trebuie sa ii dai, ca daca nu, nu ajungi degraba, atunci nu e buna deloc. Insa asa pt 3-400 km de 3 ori pe an, nu stiu ce sa zic......VFR se preteaza mult mai bine....sau poate Hornetul cu semicarenaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

qoute cristiboroi

 

cel cu carenaj se tine bine la viteza adica nu ma bate vantu-n piept sau la maini, am fost cel mai departe anu trecut la Focsani-Cluj cu pasager si nu pot sa ma vait , am facut modificari la sea si pasagerul sta mai bine acuma deci numai vine peste mine la frane si alte alea, acuma depinde poate nu iti plac astea semicarenate. spor la alegere :blink:

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , unde in buc. gasesc si la ce pret o baterie yuasa de hornet 600 ? bateria montata acum este yuasa YTX7L-BS

la dobrescu - mymoto magazin cotroceni sau la distribuitori. cauta mymoto pe forum si gasesti locatia exacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta prea bine pasagerul pe Hornet, in general.

De asemenea, daca ai de facut drumuri lungi pe dincolo, unde trebuie sa treci de 150km/h constant, e un chin chiar si pt sofer de la viteza asta in sus. Asa prin tara, cu maxim 130km/h mai merge, am prieteni care mai fac ture lungi prin tara cu Hornetul, si ei zic ca e ok. Eu am facut maxim 200 de km cea mai lunga iesire in tara si intr-adevar e ok. Insa cand ajungi pe autostrada si trebuie sa ii dai, ca daca nu, nu ajungi degraba, atunci nu e buna deloc. Insa asa pt 3-400 km de 3 ori pe an, nu stiu ce sa zic......VFR se preteaza mult mai bine....sau poate Hornetul cu semicarenaj.

Parerea mea ca mai conteaza si stilul de mers, sa stii sa mergi si pasagerul sa nu fie la prima tura cu motorul.

Da, pasagerului nu ii este tocmai confortabil drumul lung, dar treaba cu viteza nu e chiar asa un chin. Am facut Buc. - Pitesti cu 180 km/h aproape constant - asta cand nu erau radare si drumul era mult mai bun si am descalecat abia dupa 200 de km pentru ca a trebuit sa pun benzina si nu a fost un chin. Parbrizul ala(pentru cine are pus) are si el anumite pozitii, si se poate regla, care la viteza mare arunca altfel vantul.

Problema cu vantul nu e tocmai o problema, este un semn ca ai ajuns la limita de viteza si cum limitele de viteza sunt calculate ca sa mergi in siguranta pe strazi, eu il consider un lucru bun. Vrei viteza, atunci sa te bata vantul sau ia SS :laugh:

De incarcat cu bagaj atunci cand ai si pasager e mai greu, doar sa ai topcase, care il ajuta mai mult si pe pasager sa stea confortabil, dar totodata modifica greutatea pe fata a motocicletei si trebuie sa tii mult mai strans de ghidon, iar riscul sa intrii intr-un voblaj e mai mare, testat de curand. Singur, iti poti cara cat bagaj vrei.

Hornetul nu va fi niciodata ideal pentru ture foarte lungi, atunci cand ai si pasager. De unul singur este un motor ideal pentru Romania.

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...