Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salutare, ma bate un gand sa-mi cumpar din .it un hornet de 600 de prin 2000-2002. V-as ruga sa-mi spuneti daca are ceva particularitati nasoale modelul asta, la ce sa am grija sau sa ma uit in detaliu.

 

PS- daca se intreaba cineva de ce imi iau hornet daca deja am bandit-ul, ei bandit-ul i-l dau lui tata, ca-i mai mosnegesc asa. :D

 

Multumesc. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, ma bate un gand sa-mi cumpar din .it un hornet de 600 de prin 2000-2002. V-as ruga sa-mi spuneti daca are ceva particularitati nasoale modelul asta, la ce sa am grija sau sa ma uit in detaliu.

 

Asta e o intrebare capcana sa mor de nu. Eu la a mea n-am avut nici o defectiune deci nu pot sa te ajut sorry. Nu stiu ce defectiuni ar putea avea.

Cred ca principalul lucru la care ar trebui sa te uiti e sa nu fi fost accidentata rau, gen furca, cadru avariate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma bate un gand sa-mi cumpar din .it un hornet de 600 de prin 2000-2002. V-as ruga sa-mi spuneti daca are ceva particularitati nasoale modelul asta, la ce sa am grija sau sa ma uit in detaliu.

Nu prea se strica daca il servisezi la timp...Cam atat in materie de particularitati....Daca iti place sa surubaresti, nu prea ai la ce.... :laugh:

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ziceam ca nu vroiai sa o dai pe ASTA... ca o dai sa-ti iei alta.. asta-i alta poveste. :laugh:

 

Kawa oricum n-are rost sa-ti iei, n-are niciun farmec sa mearga 4ever.. sa nu bagi bani in ea, sa aiba ram air, sa protejeze la vant si sa traga ca draq.

Mai bine un touring ceva, K1600lt anyone? :->

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o vand mah...am pus anuntul la misto sa vedem la cat e apreciata o astfel de "investitie".....Cat despre carene/tras ca nebuna/etc, nu zic nu dar mai lasa-l pe circuit sa se obisnuiasca cu mine macar un sezon....Dupa aia gasim noi si o non-Kawa carenata sa o dau pe curbe...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce v-a suparat de va vindeti toti motorciclele?

 

Sa inteleg ca la anul in Constitutiei o sa fie numai lume noua :laugh: ?

Nu ne-au suparat cu nimic, dar dupa doi ani de Hornet parca e timpul sa trecem la altceva.

 

La anu in Constipatiei or sa fie motoarele noastre cu noii calareti si vom fi noi cu alte mobre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-au suparat cu nimic, dar dupa doi ani de Hornet parca e timpul sa trecem la altceva.

 

La anu in Constipatiei or sa fie motoarele noastre cu noii calareti si vom fi noi cu alte mobre :D

O familie mai mare si mai fericita :laugh:

Mai vreau cald!!! Am cauciuc mai bun pe spate si ma mananca de o plimbare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O familie mai mare si mai fericita :laugh:

Mai vreau cald!!! Am cauciuc mai bun pe spate si ma mananca de o plimbare!!!

De azi incolo apare soarele. Plimbari placute! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O familie mai mare si mai fericita :P

Mai vreau cald!!! Am cauciuc mai bun pe spate si ma mananca de o plimbare!!!

pai si daca te mananca,scarpina-te :laugh:

asfalt uscat si griji ca e frig ;)

Mesaj completat

Nu ne-au suparat cu nimic, dar dupa doi ani de Hornet parca e timpul sa trecem la altceva.

asa am zis si eu...si l-am facut pe al meu SU(zuki)-Ho(nda)-YA(maha) :D ..cine stie cunoaste....si de le vindem si de nu,vom fi aceeasi oameni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si daca te mananca,scarpina-te :laugh:

asfalt uscat si griji ca e frig ;)

Mesaj completat

 

asa am zis si eu...si l-am facut pe al meu SU(zuki)-Ho(nda)-YA(maha) :D ..cine stie cunoaste....si de le vindem si de nu,vom fi aceeasi oameni :D

daca scoti A-ul de la coada o sa obtii ceva de genul asta :P :

2963540520088752628S425x425Q85.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....si de le vindem si de nu,vom fi aceeasi oameni :laugh:

Corect! :D

Mesaj completat

Mai vreau cald!!! Am cauciuc mai bun pe spate si ma mananca de o plimbare!!!

Am bagat azi ceva km cu treaba prin Bucuresti si a fost chiar frumos. Tocmai am ajuns la 73.000 de km ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merg cu Hornetul tot timpul cu robinetul de benzina pe rezerva are ceva?

N-are nimic, dar risti sa nu stii cand ramai fara benzina:), asa ca fie realimentezi la maximum 150 km, fie porti o sticla de juma de litru de benzina la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nimic, dar risti sa nu stii cand ramai fara benzina:), asa ca fie realimentezi la maximum 150 km, fie porti o sticla de juma de litru de benzina la tine.

Daca nu ma insel, cand este pe rezerva inseamna ca iti ramane rezerva, iar pe "on" este pe direct. Dar posibil sa ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merg cu Hornetul tot timpul cu robinetul de benzina pe rezerva are ceva?

cum ziceau si baietii...ai sanse mari sa ramai fara benzina si s-o impingi prin vreo intersectie. eu patesc mai tot timpul sa fiu nevoit sa trec pe rezerva din cauza ca la masina m-am obisnuit sa fac 1000km cu un rezervor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ceva de genul asta, si e un pic pe dos logica :laugh:

Adica atunci cand este pe ON ia benzina de la un nivel mai ridicat, cand terci pe RES, iei din punctul cel mai jos din rezervor, practic el este facut strict pentru atentionarea ca ramai fara benzina in scurt timp.

post-56821-1288280331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimic. Eu asa merg. Cand intra pe rezerva se aprinde becul la bord.

 

 

Pai asa ma gândeam și eu. și din momentul în care se aprinde becul de la bord ma bag sa alimentez. Bănuiesc ca nu e nici o problema dacă mergi pe roșu 1-2 km. Oricum calculez un consum si iau o marja de eroare sa nu rămân chiar în mijlocul câmpului pe roșu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.cuze stiu ca nu aici este locul in care trebuie postat insa ma gandesc ca pot fi de ajutor pentru unul dintre voi. asadar am ceva maruntisuri provenite de la un hornet din 2005: evacuare completa, releu incarcare. ceva bobine. roata spate cu bascula, etriere,etc detalii la 0765336589 preturi foarte mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.cuze stiu ca nu aici este locul in care trebuie postat insa ma gandesc ca pot fi de ajutor pentru unul dintre voi. asadar am ceva maruntisuri provenite de la un hornet din 2005: evacuare completa, releu incarcare. ceva bobine. roata spate cu bascula, etriere,etc detalii la 0765336589 preturi foarte mici

Daca ai bec ce indica benzina da, e ok... Intrebarea mea este totusi de ce sa mergi pe varianta RES? ... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ceva de genul asta, si e un pic pe dos logica :laugh:

Adica atunci cand este pe ON ia benzina de la un nivel mai ridicat, cand terci pe RES, iei din punctul cel mai jos din rezervor, practic el este facut strict pentru atentionarea ca ramai fara benzina in scurt timp.

Inseamana ca m-am inselat. Nu tin minte niciodata cum e cu astea, doar stiu ca pozitionat inspre codita imi ramane benzina si inspre far consum si rezerva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai bec ce indica benzina da, e ok... Intrebarea mea este totusi de ce sa mergi pe varianta RES? ... :laugh:

 

Pai ca sa nu ramai in mijlocul intersectiei si sa ti se opreasca motoru. Cand vezi ca se aprinde becu te bagi si alimentezi. Deci sa inteleg k e ok sa merg asa. Ms de lamuriri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...