Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vin cu o intrebare catre voi ca de 45 min. ma uit prin manual pe la fuel sistem si nu gasesc....imi poate spune cineva care sunt pozitiile robinetului de benzina (Inchis/Deschis/Rezerva) de sub rezervor pt o Viespe 2002? Stima!

 

Ordinea e asa daca te uiti de sus in jos(cum stai pe motor)> Stanga deschis, jos inchis , dreapta rezerva.

 

Le. uite ca am gasit si o poza :D

post-29633-0-02403700-1364222008_thumb.jpg

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ordinea e asa daca te uiti de sus in jos(cum stai pe motor)> Stanga deschis, jos inchis , dreapta rezerva.

 

Le. uite ca am gasit si o poza :D

attachicon.gifrobinet.jpg

Tind sa ma indoiesc..eu imi amintesc(vag) altceva...insa nu ma retin exact...parca in jos era rezerva si spre far era on din ce imi amintesc...pot sa difere setarile la un Hornet S decat F?....stie cineva daca reusesc sa gasesc in manual? am rasfoit tot pe la fuel sistem si gas tank etc si nimic mentionat? :tomato:

 

Hmm dupa ceva cautari pe net....am ajuns la concluzia ca....Spre Far=Rezerva , Spre Stop=On Poate cineva sa confirme? Informatia mea vine de pe http://www.hondahornet.org.uk/messageboard/viewtopic.php?f=10&t=18458 si http://www.hondahornet.org.uk/messageboard/viewtopic.php?f=10&t=21309

 

P.S. Danny daca asta spuneai si tu scuze...nu am inteles exact :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare care ai nevoie de discuri si etrieri pt hornet pc 41 2010-2013 aproape noi nouti 0721602721

 

 

 

:cheers:

Zi si tu ca-s de 900. Ca la janta mea de 17 pt 600 erau mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pareri despre viespi? Daca da va rog! Pemiteti-mi sa ma laud tocmai am primit viespea din 2006 (dupa ce in toamna am vandut-o pe cea din '99) am iesit acum seara in ploaie scurt o tura dupa pauza de iarna, sunt foarte incantat de modelu asta de motoare fiind incepator. :) hip hip URAAA! incepe sezonul! post-70597-0-79354500-1364237023_thumb.jpgpost-70597-0-35516400-1364237461_thumb.jpg

Editat de sorinandrei_1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi si tu ca-s de 900. Ca la janta mea de 17 pt 600 erau mari.

man dupa ce le am probat pe janta ta pe 17 pt hornet 600 mi-am dat seama ca nu merg pe modelele mai vechi de 08 nu cred ca merg nici pe hornet 900 nush cred ca doar pe pc41 08-o13 dimensiuni interior 93mm distanta intre prezoane54mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut doua anvelope sh pentru hornet(fata,spate).Daca are cineva idee unde sa gasesc,scrieti-mi va rog.

De asemenea,am mai multe piese dintr-un hornet model 2005:comenzi,bord,motor,cdi,relee si multe altele,piese ca noi,motocicleta avea 24000km..

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut doua anvelope sh pentru hornet(fata,spate).Daca are cineva idee unde sa gasesc,scrieti-mi va rog.

De asemenea,am mai multe piese dintr-un hornet model 2005:comenzi,bord,motor,cdi,relee si multe altele,piese ca noi,motocicleta avea 24000km..

Multumesc anticipat

Eu iau de la tipul asta http://www.remusmoto.ro/

Are si noi si SH...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iau de la tipul asta http://www.remusmoto.ro/

Are si noi si SH...

Multumesc mult :)

 

eu am un set de rulate in stare buna, dar cu 190 pe spate.

daca te coafeaza da-mi un semn. doar ca in clipa asta am uitat ce sunt.

Nu,nu,ma feresc de guma mai mare pe spate..120 fata-180 spate,caut.Multumesc mult oricum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum s-a comportat cu 190 pe spate? era 190/55 sau 190/50?

 

Eu am pe spate o guma ProTech SP-11R 190/50/ZR-17 (sport touring). De regula circul cu pasager si pana acum am fost multumit de cauciuc, mai ales ca soselele din Romania nu sunt ca si la Laguna Seca..

 

Nu l-as recomanda celor care vor sa ia virajele in stil TT!

 

sp11r.jpg

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Voi ce baterii folositi pentru hornet? in manual,cea recomandata e 12V 6A.. Cand am cumparat eu motoru acum 1 an nu prea aveam habar cu ce se mananca..si omu mi-a dat-o cu un jeg de baterie de scuter 12V 3A omorata..Si o parere despre Varta ar fii super. Mersi frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a discutat despre baterii cateva pagini mai devreme, si e si un topic separat.

Important e sa fie amperajul de 6Ah, si si dimensiunile sa coincida, ca altfel nu o sa iti incapa in spatiul pentru baterie. Deasemeni nu doar capacitatea conteaza ci si curentul maxim pe care poate sa ti-l dea la un moment dat.

Eu am Varta YTX7L-BS (6Ah, 50A curent maxim) al treilea sezon si nu imi face probleme

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...