Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

super intrebare.....intre 4 si 10.....bun raspunsul?

al meu papa cam asa : 5 - 6 % in afara mers maxim 120-130 , in oras intre 7 si 9 % regim normal si 12 % cand il apuca draci si merge in 3 bujii sau ma apuca pe mine dracii :bow: si il tin numai in 13.000 de ture

deci consum final intre 5 si 12 % in functie de cum il exploatez :alcy:

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : care ulei mil recomndati ptr Hornet : Castrol sau Bardahl 10w40 :alcy:

 

in afara de doi hornetisti(stiu ei care) nu prea stie lumea de bardhal..deci nu ti-l va recomanda pe criteriul "am pus si stiu cum e" :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : care ulei mil recomndati ptr Hornet : Castrol sau Bardahl 10w40 :alcy:

La mine urmeaza un schimb de ulei Bardahl 10w50, la primavara. George stie... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de doi hornetisti(stiu ei care) nu prea stie lumea de bardhal..deci nu ti-l va recomanda pe criteriul "am pus si stiu cum e" :D

3 hornetisti te rog :D dar din pacate eu am facut schimbul acum cu motul factory line 300v 10w40 asta ca am avut nevoie de factura iar pt bardahl nu putea sa imi dea factura (furnizori diferiti):alcy: in schimb l-am testat pe un f4i si este diferenta mare :bow: cel putin asta este parerea mea

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri . Ma interesa cat consuma in afara la drum intins mers undeva intre 100 si 120 . In oras mi se pare prea mare , eu am una 125cm (2T) si mi se pare Ok . Vreau sa imi iau una pt drumuri mai lungi si am ajuns la acest model .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie la injectie modelul 2007 afara la mers 100-120 imi ia undeva la 5% :alcy:

legat de ulei, si eu tot bardahl recomand. merge ca uns, am simtit diferenta dupa ce am trecut de la motul 300V.

 

oricum, s-a mai discutat despre asta cu vreo 100 de pagini in urma :bow:

lume, ne vedem astazi la constitutiei? (vin cu tomobilul) si mergem si noi sa mai socializam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie la injectie modelul 2007 afara la mers 100-120 imi ia undeva la 5% :D

legat de ulei, si eu tot bardahl recomand. merge ca uns, am simtit diferenta dupa ce am trecut de la motul 300V.

 

oricum, s-a mai discutat despre asta cu vreo 100 de pagini in urma :D

lume, ne vedem astazi la constitutiei? (vin cu tomobilul) si mergem si noi sa mai socializam...

PLM...tre sa ma duc la dintzar....iar nu vin... :bow: ...cristi , ne auzim sa vedem cum iti dau banutii de tricouri... :alcy: ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei,lasa ca merita si viespile o pauza mica la cat de frumos ne poarta tot sezonul..... :alcy:

 

unii le-am dat pauza mai devreme si le scoate mai tarziu,sa le aratam cat tinem la ele...de voie de nevoie :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei,lasa ca merita si viespile o pauza mica la cat de frumos ne poarta tot sezonul..... :alcy:

Da poate voi, dar eu am hornetul de aproape 3 luni doar...m-as mai fi bucurat de ea pe curbe, la drum lung.

 

a venit iarna ?!? ;) io nu cred :D la mine iarna inseamna zapada si temperaturi zilnice cu minus ! asa ca pana nu ninge sau nu ingheata pe jos nu ma las de viespe :D :bow:

Asa cum ai vazut si in seara asta, nici eu nu o las, adica in oras merg, dar la drum lung nu prea mai merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hornetisti te rog :D dar din pacate eu am facut schimbul acum cu motul factory line 300v 10w40 asta ca am avut nevoie de factura iar pt bardahl nu putea sa imi dea factura (furnizori diferiti):) in schimb l-am testat pe un f4i si este diferenta mare :) cel putin asta este parerea mea

multumesc am sa-l incerc si eu in primavara ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, cand o fi mai cald (in jur de 12 - 13) cine iese la o plimbare, poate chiar si prin imprejurimile bucurestiului?

Damn acum am vazut mesajul tau aici.

Eu am fost pana la Snagov, asa lejer, chiar m-am simtit bine...cald, m-am jucat putin cu moto.

Cateva poze:

post-7727-1258896322_thumb.jpg

post-7727-1258896335_thumb.jpg

post-7727-1258896340_thumb.jpg

post-7727-1258896349_thumb.jpg

post-7727-1258896353_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi si ieri chiar a fost super. Am iesit si eu cu doi prieteni cu mobrele....oricum la noi e lege.....NU E ZAPADA=SE CIRCULA (pana la -5, max -10 grade)

 

 

Apropo, am probat parbrizul ..... ce simteam inainte la 120 se simte acum la 160-180.....deci, face banii. In plus gaurica de la bord e de mare folos....aerul care intra pe sub parbriz taie cercul de aer (daca pot spune asa) care se formeaza in partea superioara a parbrizului.

Editat de divizia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...