Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Care si-a pus Xenon pe Hornet mai vechi (2001)? Ce trebuie luat in considerare? Trebuie schimbat ceva la far? Unde se monteaza balastul?

salut am montat eu pe hornet S , nu trebuie schimbat nimik la far , scoti becu care il ai si il pui pe cel cu xenon si caunta un xenon h4 cu balast super slim k sa poti sal montezi , eu am pus balastu sub cadru deasupra filtrului de aer pe acolo pe undeva si celelalte fire, unitatea principala pe partea dreapta prinse de cadru k acolo are rezervoru un locas si nu incurca k nimik, si legaturile nu ai cum sa le incurci ca altfel nu merg montate. Nu este greu eu am luat kitu xenon de la LUIGI si este special ptr moto. bafta la montaj , daca dai de greu da un PM si vb :D

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care si-a pus Xenon pe Hornet mai vechi (2001)? Ce trebuie luat in considerare? Trebuie schimbat ceva la far? Unde se monteaza balastul?

 

 

Urmeaza sa ii pun eu dar pe un far un pic mai .....alt..fel:D....

 

Mai poti gasi cateva linkuri utile si informatii pe threadul asta. Sa ne zici cum iese..... spor la treaba.... :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care si-a pus Xenon pe Hornet mai vechi (2001)? Ce trebuie luat in considerare? Trebuie schimbat ceva la far? Unde se monteaza balastul?

Eu am pus xenon de 2 sapt , buna investitie zic eu :), nu trebuie schimbat nimic scoti doar becul si pui xenonu, eu am pus balastu intre ceasuri si windshield :P pt ca nu ajungea in alta parte si plus ca eu nu am balast slim :D e din ala de neam prost :)). Da e iesit totu bine si merge super. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut

 

Ca proaspat posesor de Hornet ( model 2001) am si eu nevoie de putin ajutor.

Va rog sa imi spuneti ce crash pad-uri sunt ok pt acest model, si daca nu indraznesc prea mult mi-ar fi de folos un parbriz.

Pe louis m-am cam incurcat si la crash si la windshild.

 

Va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot vine iarna eu mi-am am gasit ceva de facut cu viespea :D ... asta pe langa modificat and stuff :D : things to do in special cam ce se intampla pe la final

Mesaj completat

Va salut

 

Ca proaspat posesor de Hornet ( model 2001) am si eu nevoie de putin ajutor.

Va rog sa imi spuneti ce crash pad-uri sunt ok pt acest model, si daca nu indraznesc prea mult mi-ar fi de folos un parbriz.

Pe louis m-am cam incurcat si la crash si la windshild.

 

Va multumesc anticipat

eu am crash paduri din astea si sunt super bune (sunt testate :) )si nu sunt scumpe deloc , cam 100 de lei parca am dat pe ele

post-46724-1259134549_thumb.jpgpost-46724-1259134573_thumb.jpg

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am crash paduri din astea si sunt super bune (sunt testate :) )si nu sunt scumpe deloc , cam 100 de lei parca am dat pe ele

post-46724-1259134549_thumb.jpgpost-46724-1259134573_thumb.jpg

 

 

Faine.

Julitura de pe capac e facuta inainte sa pui crash paduri ? :D

Numai bine.

dap aveam altele mai mici si nu stiu din ce material , zici ca erau din lemn :D , care sau si rupt cand am cazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap aveam altele mai mici si nu stiu din ce material , zici ca erau din lemn :) , care sau si rupt cand am cazut

Sunt faine si par si rezistente dupa cum se vede. Eu am puse pe ea baracuda http://www.barracudamoto.it/DettaglioProdo...P=480&CAT=6 de la cel care am luato dar cred k e mai mult firma decit rezistenta si la drum lung sunt mai bune ale tale k tii picioarele mai bine pe ele. :D

Mesaj completat

Sunt faine si par si rezistente dupa cum se vede. Eu am puse pe ea baracuda http://www.barracudamoto.it/DettaglioProdo...P=480&CAT=6 de la cel care am luato dar cred k e mai mult firma decit rezistenta si la drum lung sunt mai bune ale tale k tii picioarele mai bine pe ele. :D

post-51163-1259143223_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da,faza cu "la drum lung iti tii picioarele bine pe ele",asa e..eu am crash-pad-uri extended(mai lungi decat cele normale-mai lungi decat ale lui arycy) si asa bine stau la drum lung cu picioarele pe ele,zici ca stau pe cruiser de ala mare :D ..si sansele ca unul dintre capace sa atinga pe jos in cazul unei cazaturi(la viteze omenesti) sunt zerooo :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa anuntam de astazi...

Maine ne strangem si noi cat mai multi la Constitutiei? Se pare ca de saptamana viitoare vin ninsorile, asa ca sa profitam de ziua asta, care va fi calduroasa.

Stiu ca nici eu nu am mai aparut in ultima vreme, dar maine sunt prezent la intalnire.

Ca loc de baute de dupa eu propun barul asta, "Cheers"

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa anuntam de astazi...

Maine ne strangem si noi cat mai multi la Constitutiei? Se pare ca de saptamana viitoare vin ninsorile, asa ca sa profitam de ziua asta, care va fi calduroasa.

Stiu ca nici eu nu am mai aparut in ultima vreme, dar maine sunt prezent la intalnire.

Ca loc de baute de dupa eu propun barul asta, "Cheers"

:D

Eu vin maine cu motorul, dar nu putem merge in Cheers. Am vorbit cu Adie aseara si maine se strang acolo cei din Crangasi, deci o sa fie cam full.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin maine cu motorul, dar nu putem merge in Cheers. Am vorbit cu Adie aseara si maine se strang acolo cei din Crangasi, deci o sa fie cam full.

 

 

Pai in cazul asta va propun sa ne strangem la Apache-ul, ca eu oricum o sa fiu acolo... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot vine iarna eu mi-am am gasit ceva de facut cu viespea :) ... asta pe langa modificat and stuff :D : things to do in special cam ce se intampla pe la final

Mesaj completat

 

eu am crash paduri din astea si sunt super bune (sunt testate :) )si nu sunt scumpe deloc , cam 100 de lei parca am dat pe ele

post-46724-1259134549_thumb.jpgpost-46724-1259134573_thumb.jpg

 

 

Multumesc pt info

Daca esti bun :D .... de unde le-ai luat ( PM )

Editat de Megahertz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'm in. ora 20 sunt acolo. plecam si noi inspre bar cel tarziu la 21 fara 20 ca altfel anchilozam acolo de frig.

Sa anuntam de astazi...

Maine ne strangem si noi cat mai multi la Constitutiei? Se pare ca de saptamana viitoare vin ninsorile, asa ca sa profitam de ziua asta, care va fi calduroasa.

Stiu ca nici eu nu am mai aparut in ultima vreme, dar maine sunt prezent la intalnire.

Ca loc de baute de dupa eu propun barul asta, "Cheers"

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare, ne-am strans cativa azi! :) eram la un moment dat 10 la semafor (cu 3 intrusi) :P)

Ce frumos stateam aliniati la semafor, ocupam 4 benzi pe sens :D

Mesaj completat

ba vin si eu :) da ma aduce sotia cu loganu

Ai venit bre, dar fara mobra :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos stateam aliniati la semafor, ocupam 4 benzi pe sens :D

Mesaj completat

 

Ai venit bre, dar fara mobra :)

am venit fara mobra , ce sa fac , asta e daca am apucat sa consum alchool :) abia dupa ce am baut si m-a sunat alex_ander am realizat ca era joi...uitasem complet :D poate mai apucam si joia urmatoare sa ne vedem daca tine vremea cu noi si vin si eu cu cu viespea mea 'blonda'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...