Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

care saraca mandro? frustrata aia de la piata victoriei pe care am deranjat-o la semafor ca era prima si ne-am bagat noi in fata la rosu???

aia merita :D

Ce ai mai fi biciuit-o toata noaptea :) Nebunule!

 

Mesajul era defapt: "Sunteti atatia motociclisti si nici unul nu ma baga in seama? :D " - si de aia gesticula ea prin masina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

Am rugamintea sa ma luminati in doua privinte:

1 ) ( va rog sa nu radeti) Cu ce benzina ma sfatuiti sa alimentez ?

2) Am observat ca imi cam joaca feste senzorul de la cric (sper ca am zis bine). Cand se incalzeste Horneta, si este pe cric in neutru,clipeste ledul si imi opreste motorul. Voi ati mai patit asa ceva ?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

Am rugamintea sa ma luminati in doua privinte:

1 ) ( va rog sa nu radeti) Cu ce benzina ma sfatuiti sa alimentez ?

2) Am observat ca imi cam joaca feste senzorul de la cric (sper ca am zis bine). Cand se incalzeste Horneta, si este pe cric in neutru,clipeste ledul si imi opreste motorul. Voi ati mai patit asa ceva ?

 

Multumesc

Eu alimentez numai de la Rompetrol e mai scumpa dar nu am avut nici o problema.

Daca iti face numai cand se incalzeste motoru probabil atinge firu pe undeva de motor si sa da la masa in momentul cand e calda sa se lipeacsa de la caldura. Totusi scotei senzoru de la cric curatal cu un sprei ferifica firele, alta idee nam :D . Spor la treaba :D

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la ce bani este uleiul ala bardhal baietzi, care stiti, ca v-am auzit vorbind de el?

pretz pe litru, de unde se ia, si e full synthetic banuiesc, nu?

 

de la baia mare se ia....sau de la mac..... :( ...e full,pretul e mai mult decat decent....iar de calitati,nu mai vorbesc....try it :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am luat geaca in sfarsit: Arlen Ness - LJ-7877-AN_ducati red/black/white. Am luat-o de la Honda, nu vreau sa fac reclama dar vedeti ca au reducei destul de mari ~30% la multe produse, deci daca aveti nevoie de echipament, cred ca merita sa aruncati un ochi pe la ei; eu o vazusem de mult dar era 17mil... si nu eram dispus sa dau asa mult pe ea... si am incercat sa gasesc alta in schimb, dar intre timp au bagat-o la reducere :crack: . De asemnea eu cautam un 48-50 si majoritatea aveau doar numere mai mari.

post-10611-1259422531_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

Am rugamintea sa ma luminati in doua privinte:

1 ) ( va rog sa nu radeti) Cu ce benzina ma sfatuiti sa alimentez ?

2) Am observat ca imi cam joaca feste senzorul de la cric (sper ca am zis bine). Cand se incalzeste Horneta, si este pe cric in neutru,clipeste ledul si imi opreste motorul. Voi ati mai patit asa ceva ?

 

Multumesc

 

1) Eu bag fara plumb 95 parca de la Petrom, PetromV sau OMV. Diferenta de pret nu cred ca se justifica la performanta(comparativ cu cealalta mai scumpa si aditivata).

2) Aici ti-a raspuns Georgian.

Bafta.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto hornetul rosu, mai pune poze.

Azi mi-am luat geaca in sfarsit: Arlen Ness - LJ-7877-AN_ducati red/black/white. Am luat-o de la Honda, nu vreau sa fac reclama dar vedeti ca au reducei destul de mari ~30% la multe produse, deci daca aveti nevoie de echipament, cred ca merita sa aruncati un ochi pe la ei; eu o vazusem de mult dar era 17mil... si nu eram dispus sa dau asa mult pe ea... si am incercat sa gasesc alta in schimb, dar intre timp au bagat-o la reducere :crack: . De asemnea eu cautam un 48-50 si majoritatea aveau doar numere mai mari.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reprezentat ieri cuibul la o plimbare cu bikerii din arad si tm, aprox 50 de motoare si 250km traseul, foarte fain, m-am bucurat din plin de ziua insorita de ieri de prin partile astea, a mai fost o horneata din tm, baiatul care a spus ca i sa furat bordul da va aduceti aminte postul lui pe forum, am vazut si eu cum ii atarnau firele in locul unde ar fi trebuit sa fie bordul :crack: ce oameni. Mnah, una peste alta sezonul nu este incheiat decat atunci cand vrem noi nu cand vrea vremea :D

Ps. si un link cu niste poze, ca si asa vad ca a adormit topicu de tot :( /index.php?...56055&st=80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reprezentat ieri cuibul la o plimbare cu bikerii din arad si tm, aprox 50 de motoare si 250km traseul, foarte fain, m-am bucurat din plin de ziua insorita de ieri de prin partile astea, a mai fost o horneata din tm, baiatul care a spus ca i sa furat bordul da va aduceti aminte postul lui pe forum, am vazut si eu cum ii atarnau firele in locul unde ar fi trebuit sa fie bordul ce oameni. Mnah, una peste alta sezonul nu este incheiat decat atunci cand vrem noi nu cand vrea vremea

Ps. si un link cu niste poze, ca si asa vad ca a adormit topicu de tot /index.php?...56055&st=80

 

asa daaaaaaa..ia uite cine tine steagul sus pe viespari.... :) ...cam slaba prezenta horneticilor pe acolo,oare de ce? :( ......ce de lume...ce vreme frumoasa.....asa sa tot fie si sa ai parte de cat mai multe iesiri de astea cu ditai gasca de toate felurile si categoriile :D .....si sa speram ca va veni si ziua in care vom fi cel putin atatia hornetari la un loc :crack:

 

ps;cel din timisoara cu bordul m-a sunat sa il ajut,dar deja ii vandusem bordul lui stephon.cand am auzit ce a patit,am ramas stupefiat...sa iti fure bordul taind firele....ce uaaameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- la Dunare mai functioneaza inca bacul , drumul spre Calarasi este excelent pe DN3 nu prea e circulat , si am vazut doar 2 motociclete din care unu era un politist pe BMW . Sate sarace si balega din loc in loc, cu oameni circuland adeseori pe mijlocul strazii ametiti de alcool , in lipsa de Cheia pe cine relaxeaza asa ceva ar merita sa incerce macar ca vede Dunarea care e exceptionala la amiaza

- cine mai tine minte calea ferata de pe drumul vechi spre mare (Dor Marunt , Dragalina , Fetesti), acum intr-o stare deplorabila dincolo de Lehliu multe denivelari si nici o motocicleta

- ce urasc autostrada cand sunt cu masina , la fel de mult o urasc si cu Horneta , foarte plictisitoare si cam se simte vantul

post-40009-1259626840_thumb.jpg

post-40009-1259626856_thumb.jpg

post-40009-1259626866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai doar adaptoare sau si scarite ? ca in poza vad ca ai si scarite

pe mine ma intereseaza pt fata :( baca si tu un pret :crack:

 

vrei musai scarite racing sau sunt bune si alea originale?eu am fata+spate originale daca te intereseaza..la pret aproape moca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...