Sari la conținut

Accident Mamaia - 30.06 Dimineata


17 rosso
 Share

Postări Recomandate

Mamaia, 2-3 noaptea, suna un prieten: "Bah, am cazut cu motorul, ia un taxi si hai la Perla sa iei motorul ca eu nu pot sa merg". In 5 minute eram acolo si ce vad, motorul Kawa Vulcan 900 absolut nou, resturnat pe banda 1, prietenul sprijinit de una din cele 3 masini de Politie. Aflu repede ce se intimplase. Prietenul mergea linistit spre Constanta si la un moment dat, i s-a ridicat in fatza, un banner lat cit cele 6 benzi. Omul a frinat dar vazind ca va intra direct in el, a culcat motorul si i-a dat drumul sa se zgirie singur. Asa au reusit sa treaca pe sub imensul obstacol.

Cei 6 voinici care inaltzau bennerul intre stilpi, vinovatzi de nesemnalizarea interventziei, nu am schitzat nici un gest de ajutor la adresa prietenului motivind ca omul injura de mama focului. Pai cum sa nu injuri cind esti nevoit sa rastorni un motor rulat 80 km, in toiul noptii, in mijlocul statiunii, doar ca unii nu s-au gandit ca pe strada se mai si circula nu numai se face publicitate.

 

Din fericire, prietenul a scapat cu mici luxatii la piciorul drept, cu o lovitura serioasa la cot (protejat de geaca).

Motorul mergea OK dar optic avea cicatrici enervante la un motor nou.

 

Trebuie sa va spun ca prietenul are mega experientza pe motor si merge cu protectii de top, casca integrala carbon, etc...

 

CONCLUZIE: Fitzi pregatitzi si in cazul unei aparitzii din asfalt sau a picarii din cer a unui corp solid :rolleyes:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia ce parere avea?

 

Pun pariu ca si-au bagat picioarele !

 

Acum ciresica ar fi sa-i faca motociclistului dosar pt vatamare (cum stim ca se procedeaza in ultima vreme).

 

Ma duc sa mai iau un rudotel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E jungla urbana in mai toate orasele tarii...ochii mari, zi de zi ma minunez de alte si alte capcane atat de perfide, incat nici nu le mirosi ...

 

Cu bannerul....am vazut ieri prin C-ta multe ,mari si grele, care falfaiau de la vantul turbat si se puteau oricand zmulge din prinderi. :crack: Cand te-ai invelit cu o prelata 6x2 metri nu prea mai ai cum ramane pe roti. :P

 

Intamplari similare :

 

Anul trecut, in Azuga: 2 prieteni din comunitatea moto locala merg pe trotuar, trece o basculanta pe strada, agata un banner pus prea jos, darama stalpul de iluminat de care era ancorata , stalpul cade peste astia 2 , unul il receptioneaza in cap si unul pe picior, la ora asta ambii sunt ok dar au avut ceva "avarii" . Bineinteles ca nu au putut cere daune nimanui :crack:

 

 

Acum vre-o luna , merg cu motorul noaptea pe la fantana de la Pache, niste troleibuze oprite, o masina de interventie pe margine....de sus din frunzisul copacilor atarna un cablu gros de troleibuz,rupt, la 1 metru deasupra asfaltului. :lol: Fiind noapte, il vad in ultimul moment, apuc sa feresc capul dar imi zgarie carena ,oglinda si aparatoarea de mana de pe ghidon :bounce: :crack: :rolleyes: Injuraturi, morti, raniti, plecat mai departe :)

 

Nu ma mai mira nimic, ma astept in orice moment sa se caste asfaltul in fata sa ma inghita cu tot cu motor . Unui alt prieten chiar i s-a intampalt, pe o strada din Bucuresti . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romania, frate! Pur si simplu nu stii ce sa mai zici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea firma de publicitate in judecata. Cum draq nu l-o vazut, un Vulcan ii mare. Insanatosire cat mai rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea firma de publicitate in judecata. Cum draq nu l-o vazut, un Vulcan ii mare. Insanatosire cat mai rapida!

Oamenii nu se incurca cu detalii, doar aveau ceva treaba de rezolvat. In plus, era si noapte, ce cautau oamenii, masinile si motoarele pe carosabil? Masinile? sa ashtepte! Motoarele?(Nu cred ca si-au pus intrebarea asta savanta).

Merci de urari. Acum prietenul e super OK, calare pe motoreta de baza K1200 S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am luat cu masina un cablu de curent (d-ala gros) pe care il intindeau unii peste drum (noaptea desigur ...fara nici un fel de avertisment) dar ...unu dintre cei doi destepti nu i-a dat drumu si l-am daramat cu scara cu tot ...aaaa ce bine m-am simtit :bounce: (cu toate ca mi-a raschetat capota si parbrizu :rolleyes: ). Daca era o moto in locu meu il decapita pe pilot :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost cel putin 3 accidente in mamaia in week-endul asta ....

 

CBR 600 a luat hop-urile de la intrare in Mamaia si s-a dat peste cap , un R1 albastru a intrat intr-un Logan si omul mai sus mentionat ..... + altii despre care probabil ca nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu 2 saptamani era sa ma si decapiteze unii pe langa udrishte. s-au gandit ei ca ar fi bine sa ridice pe stalpi un cablu exact cand trec eu, m-am aplecat si am trecut la 3cm sub el. bine ca nu mi-a agatzat casca. si tot ei suparati cand le-am dat ceva de mancare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil :bounce: :crack: Pana mea, mi se confirma pe zi ce trece ca romanii-s o natie de dobitoci, retardati si nesimtiti... In ce tara ne-am gasit si noi sa facem oki... Bine ca nu a patit mai multe fratele motociclist :crack:

Din cate stiu efectuare de lucrari pe carosabil fara aprobarea politie este caz penal in cazul in care se produce un accident. Ar trebui bagati la bulau jegoshii aia :rolleyes:

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...