Sari la conținut

CZ 175cc


Brrr
 Share

Postări Recomandate

Sal ,sunt relativ nou pe forum ,am si eu un cz sport 175cc din 61 si ma intereseaza ceva piese pentru el , cum ar fi anvelopele si alte maruntisuri , preturile dar si pe unde pot fi gasite .Multumesc si sper sa nu stresez prea multa lume :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ,sunt relativ nou pe forum ,am si eu un cz sport 175cc din 61 si ma intereseaza ceva piese pentru el , cum ar fi anvelopele si alte maruntisuri , preturile dar si pe unde pot fi gasite .Multumesc si sper sa nu stresez prea multa lume :)

 

Ai topic de cz mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ,sunt relativ nou pe forum ,am si eu un cz sport 175cc din 61 si ma intereseaza ceva piese pentru el , cum ar fi anvelopele si alte maruntisuri , preturile dar si pe unde pot fi gasite .Multumesc si sper sa nu stresez prea multa lume :)

 

Am eu unul de vanzare il gasesti la " busa " , daca esti interesat suna 0740 376 555 , da nu e Sport si e din 1960 .

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In anul 1960 nu se fabrica CZ Sport! Fabricarea CZ-ului Sport a inceput in anii '70...asa ca mai usor cu sportu'! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In anul 1960 nu se fabrica CZ Sport! Fabricarea CZ-ului Sport a inceput in anii '70...asa ca mai usor cu sportu'! :)

 

Asa a zis mosul de la care l-am luat , 175 cc an 1961 i-am verificat de pe placuta , eu unul nu l-am luat pentru cuvantul sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are roti de 19 toli si indicativul de model de pe placuta de identificare 473 atunci e Sport.daca nu atunci e pur si simplu CZ 453 Standard.

post-10713-1273312809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele fabricate in 1961 aveau indicativul 450 si erau negre de la mama lor, culoarea rosie era a mai mult a Jawelor, mai tirziu s-a fabricat si o Jawa-CZ neagra cu doua tobe, paremi-se de 125cmc.CZ-ul sport a aparut prin anii 70, diferit de modelul 61 si cu roti de 18 fata de cel vechi care le avea de 16.rotile de 19 erau la IJ si Mz 125ccm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele fabricate in 1961 aveau indicativul 450 si erau negre de la mama lor, culoarea rosie era a mai mult a Jawelor, mai tirziu s-a fabricat si o Jawa-CZ neagra cu doua tobe, paremi-se de 125cmc.CZ-ul sport a aparut prin anii 70, diferit de modelul 61 si cu roti de 18 fata de cel vechi care le avea de 16.rotile de 19 erau la IJ si Mz 125ccm.

......de ce nu il crezi pe @kyvaka...........

cz sport 175 / model 477 a aparut in 1969,

in rest......cautati pe aici : http://cezety175.webnode.cz/motocykly/

..............apare si o sacurta fisa tehnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......de ce nu il crezi pe @kyvaka...........

cz sport 175 / model 477 a aparut in 1969,

in rest......cautati pe aici : http://cezety175.webnode.cz/motocykly/

..............apare si o sacurta fisa tehnica.

N-am ce sa cred prietene , eu le-am calarit la vremea lor!

 

GOD ALWAYS LOVES STUPID ............!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am ce sa cred prietene , eu le-am calarit la vremea lor!

 

GOD ALWAYS LOVES STUPID ............!!!!!

ai calarit fas "prietene"...

I AGREE .......!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Pare a fi un CZ 453, de 175ccm, fabricat in anii '60, cu toba de CZ Sport. Cam putine se pot vedea in poza ca sa aduc detalii concrete si mai detaliate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut,

 

am si eu o rugaminte ! ma puteti ajuta cu un model clar, relativ la motocicleta din poza de mai jos ?

 

mersi.

 

 

 

 

Cz 125 cm3.Numara aripioarele de racire a carterului, sunt 5.Daca erau 6 avea 175 cm3.

 

Se poate observa si distanta chiuloasei fata de cadru, rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de 175 CZ-ul. Pe langa numarul aripioarelor de racire mai sunt si alte repere ce sustin spusele mele. Trebuie, doar, sa fi atent.

ivan pedala are dreptate.

@chuckyro - ti-am scris si pe celalalt forum ce motocicleta ai in poza. Doar trebuie sa verifici. GOOGLE e mare.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...