Sari la conținut

Yamaha R6 In Bucuresti


Dogg
 Share

Postări Recomandate

Acum am vazut aici la munca(National TV ) si am si vorbit cu baietii de la stiri

O yamaha R6 (nou nouta) cu numar de MS a luat o bordura a lovit un pieton si a ajuns sub un camion.Am inmarmurit instantaneu.Bine ca au scapat amandoi cu viata ,martorii cica"gonea nebuneste" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...sad.....nu poti sa stii cine era pe motocicleta, incepator cu permis de 2 zile sau alergator de curse...shit happens... :)

Dar pe de alta parte apar tot mai multi care cred ca un R6 sau cine stie ce alta fiara e un motor numai bun sa inveti pe el un pic la inceput :) inainte sa treci la R1 :( Poate nu a avut cine sa le zica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit de selectia naturala?

Din partea mea nu prea ma intereseaza despre genul asta de oameni (daca o fi adevarat ce se zice ca gonea nebuneste, caci sa nu uitam cat cacao se mananca in presa) daca au scapat sau nu.

Poate asa o sa se mai imputineze "meseriasii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine precizat.. maestre  :) mare noroc ca nu s-a gandit sa te selecteze vaca aia  :(

Spre deosebire de tine care ai avut noroc ca nu te-a selectat forcepsul. Dar mai mult ca sigur ca a incercat, altfel nu imi explic de ce esti asa de tembel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata ia-o si dute ca ma enervezi :( sunt de acord cu tine vizavi de "meseriasi" da' lasa-i p-aia fara accidente la activ sa vorbeasca de selectii naturale. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whoohaa...chill out boyz!In cazurile astea e bine sa zici Doamne-fereste ca motociclistul ala oricum (parerea mea) s-a invatat minte.Daca vedeati cum era motoru ala pa' sub camion ...va lua pe la sira spinarii cu fiori,poate o alerga ,poate nu,ca stradutza era cam ingusta da mai stii...shit happens atunci cand nu te astepti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu selectia ta naturala.Ce, viata "meseriasilor" nu conteaza?

 

Nu inteleg cum poti sa spui ca nu te intereseaza daca a scapat sau nu?

 

Poate ar fi bine ca la intalnirile astea de la Arc sa vina si "meseriasi", poate ii mai calmati.

 

Eu nu am venit niciodata, dar de acum in colo o sa incerc sa vin, nu pentru ca sunt "meserias", dar pentru ca sunt pe lista de peste jumatate de an si nu va cunosc personal.

 

Numai bine!

 

Petre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de incepatori.In prima zi cand mi-am luat permisul,am iesit si eu seara cu motoru.Inainte de o intersectie un bostan cu scuter ma depaseste pe dreapta( ca avea el chef de depasiri spectaculoase)si tranteste o frana de aia meseriasa in fata mea.(dar asta in mijlocul intersectiei)

Nu mai spun ca nu avea nici stop pe spate sau vreun alt far.Eu am franat,dar impactul a fost inevitabil.Ce-i drept eu si motoru nu am patit nimic,dar el a zburat pana dincolo de intersectie.Binenteles ca dupa acest incident tot eu am fost gasit vinovat(nu de politzie ca nici nu a venit)ci de ceilalti scuteristi si alti lameri ca nu stiu sa merg ,ca sunt incepator si tot felul de chestii de astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Probabil ca aveai "mamaliga" lipita pe casca? sau cum s-au prins ca esti incepator? :D

Oricum, chestii d-astea am mai vazut si am patit-o si eu cu niste "preteni" (nu-i cunosc) care m-au invitat la o intersectie sa ma plimb cu ei. Rezultatul? Mi-a taiat fata unul din ei peste 3-400 de metri, si am reusit sa o culc pe o parte ca altfel intram in dihania lui ca era la 2-3 metri in fata mea. Vorba lui zahei, mergi cu cine te cunosti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca au scapat amandoi cu viata ,martorii cica"gonea nebuneste" !

Intotdeauna martorii care vad un accident in care e implicata o motocicleta o sa zica, ca cel care era la ghidonul ei "gonea nebuneste" !!! Si asta pt ca sunt necunoscatori si cand aud tobele cum urla, chiar si la 50km/h, o sa zica " doamne ce viteza avea nebunul ala". Asa am patit si eu acum 3 saptamani cand am intrat in un dobitoc care a zis ca tre sa franeze neaparat ,eu fiind in spatele lui la cca 6-7 metri, nici eu nici motoru nu am patit nimik , doar ca l-am culcat pe dreapta si eu m-am lovit acolo unde barbatilor nu le place sa fie loviti, aveam maxim 30-40 km/h, iar martorii au inceput sa vocifereze ca vezi doamne ce viteza aveam eu si cum goneam. Asta e SHIT HAPPENDS cand te astepti mai putin. Bine ca nu au patit cei 2 nimik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna martorii care vad un accident in care e implicata o motocicleta o sa zica, ca cel care era la ghidonul ei "gonea nebuneste"

Si la masini la fel ... martorii luati de pe marginea drumului sunt total pe langa, mai mult incurca decat ajuta. Exemplu concret: am facut accident cu masina (am intrat in spatele unuia), la vreo 40 km/h. Doi mosuleti de pe margine: "dom'le c-aveai peste suta la ora !!!" -- asta in conditiile in care plecasem de la semafor de cateva secunde, si ultima oara cand m-am uitat, nu conduceam Porsche. Morala: nu ascultati la vocea "binevoitorilor" de pe margine, ca "e multi si prosti" :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu martorii si bagatorii de seama pot s-o confirm din experienta personala.

Prin tinerete mergeam cu CZ-ul prin cartier, un amic era pasager, si unul bine afumat paseste brusc brusc de pe trotuar in strada. L-am luat cu schimbatorul de viteze, ocazie cu care maneta a fost complet data peste cap iar betivul a ajuns la orizontala. Din fericire s-a ales doar cu o julitura pa gamba Imediat s-a adunat lume ciopor, si deodata aud o voce din multime: " Mergeau 3 pe motocicleta!" ??? Sa-mi cada plombele, nu alta. O sa radeti, dar norocul a fost ca betivul a banguit de mai multe ori " eu sant vinovat" si s-au mai linistit spiritele. Ca totul s-a petrecut in fata blocului in care locuia si vecinii care statea pe scara si jucau table erau oarecum pusi pe facut " dreptate"...

 

Mare e gradina lui Dumnezeu... :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...