Sari la conținut

Pietoni ticniti


Di@n@
 Share

Postări Recomandate

Sa-ti deschida dosar penal, sa-ti ridice permisul, si sa-ti bage familia la inchisoare pe viata.. :)

 

..sau sa dea impresia ca ii intereseaza.. Da' tare's curios ce ti-au zis azi.. :P

 

Am fost azi si m'au pus sa semnez declaratia care trebuia sa o scriu ieri...Mi'au spus ca batranica nu a venit ... Si cam atata

 

Gata, stiu, baba voia sa se sinucida. Mistery solved :P)

 

Daca voia sa se sinucida mai astepta 1 m ca erau 4 masini in spatele meu :P

 

O zi frumoasa si multa multa grija

Asfalt uscat ;)

Editat de Di@n@
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie ieri mi-a sarit o baba in fatza...aveam 60 la ora... am evitat-o la milimetru si nu am mai oprit.. am claxonat doar. Femeia nu era pe trecere. Eu veneam dinspre intersectia Leu si ma intreptam spre Splai (Bucuresti);

 

Asfalt uscat si mare atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi lucru am facut eu in urma cu 6 ani cu masina in interiorul pieti Obor am atins cu oglinda un pieton am oprit chiar l-am invitat la politie sau daca il doare ceva sa mergem la doctor (tin sa specific ca omul avea un sac de varza in spate si nici nu sa sinchisit ca l-am atins cu oglinda) apoi tipul sa dus la doctor si a spus ca a fost lovit de masina a dat nr masini .

 

Asa m-am judecat 3 ani dosar penal si implicat in "Accident cu autor necunoscut"

 

 

Asa ca sfatul meu este: anunta orice incident la politie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Neutral...eu cele mai multe palme le-am dat pe la ferentari pe-acolo =))

 

hai sa fim seriosi, tocmai in Ferentari ai dat tu palme ? :P

 

acolo daca dai una bucata palma iti iei o suta de sabii in spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati ca sunt si motociclisti care fac la fel de rau, acum vreo 3 seri imi venea sa le dau eu bucati dupa cap la cat de idioti si nesimtiti au fost. Stateam si eu ca omu normal, cu prietena la trecerea de pietoni pe calea unirii spre nerva, se face verde si ma uitam la motociclstii care erau pe nerva si vroiau sa intre pe calea unirii, cand eram pe jumate trecereii vin "baietii" si fara nici o jena au inceput sa vin direct spre noi, a trebuit sa ma feresc serios de tot si sa o trag si pe preitena mea ca altfel ne trezeam cu ei pe noi :) ... Le-am arata un semn de bine :P si nu-mi venea sa cred, daca era unu hai ca parca era altceva, dar toti 4 sau cati erau??!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa fim seriosi, tocmai in Ferentari ai dat tu palme ? :P

 

acolo daca dai una bucata palma iti iei o suta de sabii in spate

 

Ai o viziune putin deformata asupra Ferentexas-ului, eu stau pe acolo si nu exista asa ceva, sabii care sclipesc in noapte si legende de-astea. E un cartier ca oricare altul, cu o faima anume capatata in trecut. Nu e cu nimic mai deosebit ca si Colentina, de exemplu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati ca sunt si motociclisti care fac la fel de rau, acum vreo 3 seri imi venea sa le dau eu bucati dupa cap la cat de idioti si nesimtiti au fost. Stateam si eu ca omu normal, cu prietena la trecerea de pietoni pe calea unirii spre nerva, se face verde si ma uitam la motociclstii care erau pe nerva si vroiau sa intre pe calea unirii, cand eram pe jumate trecereii vin "baietii" si fara nici o jena au inceput sa vin direct spre noi, a trebuit sa ma feresc serios de tot si sa o trag si pe preitena mea ca altfel ne trezeam cu ei pe noi :) ... Le-am arata un semn de bine :P si nu-mi venea sa cred, daca era unu hai ca parca era altceva, dar toti 4 sau cati erau??!!

Ai grija ca puteai fi si batut :P ,auzi domne sa nu le faci tu riderilor loc,pai doar nu vrei sa tocim scumpete de placute asa aiurea ca nu ai tu rabdare si te grabesti sa traversezi ca ai verde si ti se raceste ciorba acasa.

 

Chiar daca in spatele tau nu mai ai masini sau altceva prostul daca vrea sa traverseze pe trecere traverseaza ,are impresia ca vei rupe motorul sau masina in doua ca sa franezi sa treaca prostul sau proasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...