Sari la conținut

MAMAIA 2010 - Seawolves Bike Fest 3


Seawolves
 Share

Participare  

203 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Si iata ca intrunirea moto de pe litoral revine cu a 3’a editie – Seawolves Bike Fest Mamaia 2010.

 

Locatia este aceeasi ca si la editia de anul trecut: Campingul “Tabara Turist” situat la marginea statiunii Mamaia, un camping decent, cu un ambient foarte placut si cu conditii de campare excelente (plaja proprie, umbra, toalete curate si dusuri cu apa calda non-stop, restaurant autoservire, parcare moto si auto).

 

Data: weekendul 11-13 Iunie 2010, incepand cu primele ore ale diminetii de vineri si pana duminica seara.

 

Ca de obicei, va asteptam cu bere rece si ieftina, rom, concursuri specifice (cu premii serioase incepand de la echipamente moto pana la weekend la munte in super-locatie si super-conditii!), parada moto, late night dancing party, focuri de tabara cu cantari haiducesti, show striptease, concerte rock, foc de artificii si multe alte surprize.

 

Ca veni vorba de concerte – si anul acesta am pregatit pentru voi doua sectiuni, cu nume "grele" ale muzicii romanesti:

 

Vineri, 11 iunie – seara blues & soft rock cu:

Nightlosers - http://www.myspace.com/nightlosers

George Baice Electric Blues Band - http://www.georgebaicea.ro/

Cyfer - http://www.cyfer.ro/

Opera

 

Sambata, 12 Iunie – seara hard rock & heaky metal:

IRIS

Trooper - http://www.trooper.ro/

Bucovina - http://www.myspace.com/bucovina

Incipient - http://www.myspace.com/incipientro

 

… toate acestea pe o super-scena de 20.000 de Wati si cu un spectacol de lumini special.

 

Precizari speciale nu sunt multe:

- pret intrare 25 RON pentru cele 3 zile de fest

- motoarele sau masinile vor fi parcate separat de locurile de campare, intr-un spatiu special amenajat si supravegheat non-stop (in interiorul campingului, bineinteles)

- nu vor fi tolerate manifestarile zgomotoase nejustificate la ore tarzii si alte atitudini si situatii care de obicei strica cheful si lasa un gust amar participantilor la astfel de intruniri

- berea va fi in jur de 2,5 ron

- mancarea va fi mai multa si mai ieftina ca anul trecut :peace:

- anul acesta va fi primul an in care nu va ploua la intrunirea nostra si va fi cald si in aer si in apa :moron:… dar pentru cei “ingrijorati” anuntam ca vor exista 2 maaari corturi sub care va fi bine.

 

O retrospectiva de anul trecut cu vorbe si filmari: click aici

Si o retrospectiva foto: click aici

 

Posibilitati de cazare:

- bineinteles, camparea cu cort sau rulota este gratuita. Cum v-am spus, toaletele sunt foarte curate si decente, dusurile au apa calda non-stop

- pentru cei ce doresc totusi un pat, pot opta pentru hotelurile si pensiunile din zona. Am obtinut preturi bune pentru hotelul Lido, hotel de 3 stele – 100 Ron camera dubla pe noapte, fara mic dejun ( http://www.lido-mamaia.ro/ ). Cei care au stat anul trecut acolo au fost super multumiti. Hotelul Lido este la 5 minute de campingul nostru… drum pe plaja sau prin statiune. Vom reveni si cu alte variante cat de curand, dar cam acesta este pretul minim pentru zona si perioada.

 

Cei care ne-au onorat cu prezenta la editiile precedente stiu ca ne dam toata silinta ca invitatii nostri sa se simta excelent. Anul acesta am pregatit si mai mult decat in 2009 si planuim sa facem si mai mult. Veti vedea!

Acestea fiind zise, va asteptam pe toti la mare cu bratele deschise, romul pe mese si berile la rece.

 

Atasam posterul evenimentului precum si cateva harti.

Pentru mai multe detalii despre noi: http://www.seawolves.ro

 

poster_sw_2010.jpg

post-35965-1274188541_thumb.jpg

post-35965-1274188637_thumb.jpg

post-35965-1274188683_thumb.jpg

Editat de Seawolves
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

subscriu, anul trecut a fost super misto..... daca reusiti sa eliminati betivii care forjeaza comuniste cu precadere dupa 3 am, eu unul ma inclin.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre lupilor pregatiti voi de toate :) ca lumea vine sigur ca si anii trecuti- faceti voi ce aveti de gand ca de restul ne ocupam noi. :peace:

Moldovene vezi ca nu uit ca m-ai amenintat cu niste "ambrozie" de pe la voi! :D

Am vrut sa votez de 20 de ori cam cati Valahi or sa vina dar nu am putut asa ca va trebui sa ma credeti pe cuvant! :moron:

"Rock si.....zde!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu posibilitati de cazare in Mamaia pe perioada fest'ului pentru cei care doresc altceva in afara de cort. Acestea sunt oferte obtinute special pentru acest eveniment:

 

Hotel Picadilly ** - http://www.piccadilly.ro/

OFERTA SPECIALA

SEAWOLVES BIKE FEST 11-13 IUNIE 2010

116 lei/CAMERA DUBLA STANDARD CU MIC DEJUN/ZI

80 lei/CAMERA SINGLE STANDARD CU MIC DEJUN/ZI

 

Hotel Pelican ***

-cazare cu mic dejun inclus: 170 lei/ noapte/ camera dubla;

-cazare fara mic dejun: 130 lei/ noapte/ camera dubla.

 

Hotel Palas ****

-cazare cu mic dejun inclus: 297 lei/ noapte/ camera dubla;

-cazare fara mic dejun: 257 lei/ noapte/ camera dubla.

 

http://www.palaspelican.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de data asta vom avea ocazia sa facem si oleaca de plaja avand in vedere data cand se organizeaza

din zona braila galati deja ne facem planu sa venim de vineri....sa speram de vreme buna ca atmosfera ca si anii trecuti sper sa fie super

Editat de FlorinSg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aducem cativa carnati de plescoi si ceva tuica de buzau ne primiti si pe noi? :lol:

 

 

Va asteptam cu bratele deschise, si cu si fara carnati...... dar mai bine ar fi cu...... :lol: :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comandati vreme buna si apa calda in mare...

:lol:

 

PS: in sfarsit am gasit loc de campare cu vedere la mare. Bulangii astia ai mei nu au vrut sa imi tina si la cluj un loc cu vedere la mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca IcemaN m-a lasat pe mine sa fac toata treaba si sa anunt ca venim si noi....deh, barbatii :lol:

Spor la organizare si ne vedem la petrecere!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comandati vreme buna si apa calda in mare...

:lol:

 

PS: in sfarsit am gasit loc de campare cu vedere la mare. Bulangii astia ai mei nu au vrut sa imi tina si la cluj un loc cu vedere la mare....

 

:)) s'o fi dereglat busola de la atatea motoare

... deocamdata se anunta 30 de grade si arshitza... cu sigurantza nu in gat :lol: Iar marea e deja buna de baie!

 

O sa avem pentru voi si niste skyjeturi si nelipsitele "remorci" gen banana :lol:. Inclusiv la concursuri!

Mesaj completat

Se pare ca IcemaN m-a lasat pe mine sa fac toata treaba si sa anunt ca venim si noi....deh, barbatii :P

Spor la organizare si ne vedem la petrecere!

 

Iarasi se umple netul de poze cu voi :)). V'asteptam cu mare placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca IcemaN m-a lasat pe mine sa fac toata treaba

:lol:

 

O sa avem pentru voi si niste skyjeturi si nelipsitele "remorci" gen banana :lol:. Inclusiv la concursuri!

Iarasi se umple netul de poze cu voi :)). V'asteptam cu mare placere!

 

hah! misto! abia astept concursurile, sper sa-jungem la timp c-o sa plecam d-aici sambata pe la 8 dim.

 

PS: Sa-i spui lu' Dan sa se lege la ochi sa nu vada ca mi-am luat "vitezana", ca ma inneaca! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink:

 

 

 

hah! misto! abia astept concursurile, sper sa-jungem la timp c-o sa plecam d-aici sambata pe la 8 dim.

 

PS: Sa-i spui lu' Dan sa se lege la ochi sa nu vada ca mi-am luat "vitezana", ca ma inneaca! ;)

nenea iceman.... cered ca nenea dan nu o sa fie singurul care sa te innece... :( :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

tu vb man? cu cioperu' ala cu motor de kawasaki nija?

offf mi-ai stricat acoperirea ... la naiba ......cum ma mai dau eu acuma drept cioparist ;)

 

 

ramane valabila faza cu innecatul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sa ne inecam toti in BERE, sa nu se supere nimeni... :cheers:

nu zice de doua ori! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaa... treij da grade si seceta anuntza ashtia cum va spusei.... deci venim cu stocuri strong de bere sa nu va uscatzi dreq :cheers: - eftin ... 2.5 :(

 

Azi am pus si utilaju pt scena pe pozitii... si aici tre sa fac o rectificare... nu's numa 20.000 de wati... am gresit... is 45 da mii !!! Sa vad de va mai tin bojocii sa'l acoperiti pe Minculescu :D

 

A... si inca una tare... pentru satanistii de la Targoviste si altii ca ei... aducem doua conserve pe 4 roti intregi intregute pe care sa'si descarce dracii toti motoristii incarcati cu energie negativa :wink:). Cu alte cuvinte... destroy the conserva contra cronometru... evaluarea finala se va face pe scara Richter! So Kesule... adu si mushkii in coburii ;)... rangi avem noi.

 

Hai sa ne vedem sanatosi si voiosi la plaja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna excelent..muzica excelenta, locatia super, motociclisti..si daca ploua, de cand ne speriem noi de cativa stropi?? venim, venim :what:

 

 

Elena gandeste-te ca se anunta 25-30 de grade. Apa are deja undeva la 16-17 grade. Va fi locul cu cei mai multi motocilisti la bronzat pe nisip si cu berea rece in bot. Ce nasol o sa fie. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...