Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci prea tare le-ai legat!!!! Foarte foarte tare!! Asa a fost planu de la inceput sau ai facut pe fiecare mana si dupa te-ai gandit sa le legi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci prea tare le-ai legat!!!! Foarte foarte tare!! Asa a fost planu de la inceput sau ai facut pe fiecare mana si dupa te-ai gandit sa le legi?

 

acu vreo 15 ani mi am facut la un prieten cate un tatuaj pe fiecare brat si care in timp din cauza tusului (rotring de la librarie) s au inverzit. astea au fost primele mele tatuaje. in 2002 am fost intr o excursie in Tailanda unde dupa 4 zile de betie :baldy: mi am scrist cu litere gotice STEEAUA pe tot spatele.

in 2007 am ajuns in Londra pt 6 luni (trimis de astia la care lucrez) si am zis ca daca tot sunt acolo hai sa imi acopar tatuajele de pe maini si asa am facut numai ca in timp ce faceam asta m am imprietenit cu artistul (un super tip din ungaria). Tipu a venit cu ideea sa imi acopere si tatuajul de pe spate dar nu la salon unde era destul de scump ci la el acasa unde m a costat 20 lire pe ora si cateva beri :wacko:. Uite asa s au legat cele de pe maini si au aparut si alea de pe piept. Acu astept sa ajung iar ca mai am niste idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Salut , as vrea sa-mi fac si eu pe gat un tatuaj, mai exact o motocicleta si am tot cautat peste tot si nu am gasit nimic, stie cineva ceva? Sincer am vazut la o tipa pe gat o moto superba . Multumesc.

ataseaza o poza cu imaginea sa o pot copia si eu. imi place si ma tenteaza. asta e al meu, inca nu e finalizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

eu am tot cautat sa-mi bat tatuaje cu motoare sau ceva legat de libertate(chestii legate de viata personala). am gasit vulturul(semn al libertatii, cum e el, liber pe cer) si l-am pus pe u prieten sa mi-l bata. nu e gata acum dar am sa mai revin cu poze. mai am 2 care posibil sa le bat cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la mare in '94, cind incepusem sa ma tatuez. :moto:

 

4ea348da3190863d7ce4d074c9f0c475.jpg

 

 

razi tu razi,nenea ssssss,dar nu arata chiar asa rau..

vezi ca am uitat sa-ti zic acolo ,la fete... ca vreau tatuaj cu semnu' lu' Yin si Yang.

unde zici sa-l fac ? tot pe frunte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slabutz SSSS-ule

 

ia de aici:

 

primul meu tatuaj pe la 14 ani cand incercam sa dibuiesc care e treaba cu femeile :moto:

monkeytattoo.th.jpg

 

 

aici prin '74 in Vietnam:

fullbodytattoo.th.jpg

 

pretena' mea de atunci:

tattoo0712042006.th.jpg

 

in fine m-am despartit repede de ea ca dragonii aia doi mereu ma ardeau cand incercam sa pun si eu mana...

 

a doua pretena:

womanoftattoob.th.jpg

 

cu asta am avut cosmaruri :wacko:

 

si la final sper viitoarea nevasta si masina:

252130lrtpw.th.jpglamborhini6.th.jpg

 

ca sa nu pierd timpul (om practic) am inceput cu masina ...da a naibii dacie nu s-a vrut tatuata de nici un fel...cand bagam acu' cadea tabla ruginita cu tot cu vopsea :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici prin '74 in Vietnam:

fullbodytattoo.th.jpg

 

ai sa razi dar asta chiar imi place .....ar fi unul din modelele pe care l-as face ( daca nu ar divorta nevastamea :moto: )

ma rog de ea sa ma lase sa scap de o mazgaleala facuta pe umarul stang in armata , de vreo doi ani .......dar a fost de acord , dupa ce castig la 6/49

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai sa razi dar asta chiar imi place .....ar fi unul din modelele pe care l-as face ( daca nu ar divorta nevastamea :moto: )

ma rog de ea sa ma lase sa scap de o mazgaleala facuta pe umarul stang in armata , de vreo doi ani .......dar a fost de acord , dupa ce castig la 6/49

 

nu am de ce sa rad

ceva f. apropiat de modelul ala vroiam sa imi fac si eu cand termin de spart banii pe alte prostii anul asta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-35033-1241633497_thumb.jpgpost-35033-1241633556_thumb.jpgpost-35033-1241633536_thumb.jpg

post-35033-1241633675_thumb.jpgpost-35033-1241633714_thumb.jpgpost-35033-1241633737_thumb.jpg

post-35033-1241633772_thumb.jpgpost-35033-1241633794_thumb.jpgpost-35033-1241633818_thumb.jpg

 

Salut, daca tot e vb de tatuaje, am un prieten care face asa ceva. Pana acum 3 zile, facea aceste tatuaje cu aparate facute de el. De cateva zile insa, i-a venit un aparat profesional din Argentina (nu stiu sa va zic cum se numeste). Preturile practicate de el sunt in functie de marime si de culorile folosite. Preturi de maxim 100-120 ron si minim 60-70 ron.

Pentru cei interesati, il cheama Dorin, iar numarul lui de telefon este 0723712139.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' nu rideam deloc chiar. De ce sa rid de corpul meu? :wacko:

Tatuaje cu Yin si Yang am avut si eu o multime. Am luat-o de mic chiar. Ma tatua tata c-o teava ca eram obraznic si ma tinea tatuajul citeva saptamini. Si ca sa vezi minune in general numai tatuaje de astea cu Yin si Yang îi reuseau.

Eu in general tatuajele astea cu Yin si Yang le purtam pe buca stinga, dar na, tu dak vrei neaparat poti sa ti le faci si pe frunte. Sint convins ca o sa-ti iasa bine.

 

 

 

 

 

:moto: ma dezamagesti profund....

asta nu e yin si yang ..doamne...ce aratare de tatuaj ti-ai facut ?? :)

offfff mmmmmaaai ssss B) :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frumos ar fi sa pui pe cineva sa iti deseneze, pentru a fi unic si a nu gasi la mai multi acelasi model de moto. Eu cunosc cativa oameni care fac tattoo de ani de zile si deseneaza superb.

post-7727-1241641135_thumb.png

post-7727-1241641217_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

 

iata si ultima ''achizitie'', poza e cam naspa, am facut-o cu tel mobil la cateva ore dupa ce a fost ''aplicat'' pe, piele :angry:

post-29673-1242018425_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...