Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

Si eu ma gandesc sa-mi fac ceva tatuaje, dar momentan nu dispun de timp si bani! :lol:

Apropo ce tatuaje faine ar merge pe umeri, eu m-am gandit la niste Skull and Flame. Ai ceva propuneri?

Pe spate deja stiu ce a-si vrea sa-mi fac.

o sa iti trimit niste modele cu skull and flame foarte faine. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
da, cine la facut si unde?...bucuresti, deva, brasov...satu mare?

 

* wow!

 

cine l-a facut, Jeff?

...e foarte artistic si curat! felicitari!

 

Tatuajul e facut de Tomi din Brasov

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , as vrea sa-mi fac si eu pe gat un tatuaj, mai exact o motocicleta si am tot cautat peste tot si nu am gasit nimic, stie cineva ceva? Sincer am vazut la o tipa pe gat o moto superba . Multumesc.

 

 

 

eu zic sa te gandesti de 1000000000000 x inainte de ati face un tatuaj pe gat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasisem o poza destul de interesanta...era dintr-o reclama la Yamalube parca

 

 

rezolutia nu e excelenta dar ideea e tare :wacko:

post-21141-1239882124_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e ala din poza, eu am cautat ceva mai simplu ...dar cu rabdare gasesti tu un model care sa-ti placa mult, ca altfel n-are rost sa ti-l faci, sau poti sa rogi pe cineva talentat la desen sa-ti faca unu. :wacko:

post-23984-1239882444_thumb.jpg

post-23984-1239882460_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e ala din poza, eu am cautat ceva mai simplu ...dar cu rabdare gasesti tu un model care sa-ti placa mult, ca altfel n-are rost sa ti-l faci, sau poti sa rogi pe cineva talentat la desen sa-ti faca unu. :wacko:

Da, multumesc tare mult imi place si al tau dar sincer vreau exact ca ala din colt dreapta dar sa nu fie plin , sa fie desenat ca si genul tatuajului tau, simplu.

 

Sunt tare curios de ce zici tu sa ma gandesc de 1000000000 de ori inainte. Sincer eu nu m-am gandit chiar de 100000000000000 de ori dar pana acum pe gat sunt decis sa-mi fac.

 

eu zic sa te gandesti de 1000000000000 x inainte de ati face un tatuaj pe gat!!

Sunt tare curios de ce zici tu sa ma gandesc de 1000000000 de ori inainte. Sincer eu nu m-am gandit chiar de 100000000000000 de ori dar pana acum pe gat sunt decis sa-mi fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vb cu Testos ..il gasesti pe motociclism....el face tatuaje ... & go 4 it. ...ce atata ..gandeste de 100000000 de ori ...mai bine iti pare rau pt ce ai facut decat pt ce nu ai facut... are un prieten o vb .. daca stai sa cauti tatuaju' perfect ai sa sfarsesti netatuat...si oricum ai atata piele pe tine.. go 4 it. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vb cu Testos ..il gasesti pe motociclism....el face tatuaje ... & go 4 it. ...ce atata ..gandeste de 100000000 de ori ...mai bine iti pare rau pt ce ai facut decat pt ce nu ai facut... are un prieten o vb .. daca stai sa cauti tatuaju' perfect ai sa sfarsesti netatuat...si oricum ai atata piele pe tine.. go 4 it. :wink:

:laugh: :wink: Mersi frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut exageratule.

 

Nu te supara, dar ce varsta ai?

 

Colegu' are dreptate cu faptul ca ar trebie sa te gandesti extraordinar de bine, inainte sa faci pasul asta!

Sau, in general, reactionezi la impuls de moment!

 

Eu chiar te rog, daca ti-l faci (acum e aprilie 2009) sa pui o poza aici, pentru ca sunt foarte curios de deznodamant!

 

Nu o lua ca pe o ofensa ceea ce am scris, dar un tatuaj e cu totul altceva decat a fi la moda!

 

 

Respect si parere personala, gandeste-te bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut exageratule.

 

Nu te supara, dar ce varsta ai?

 

Colegu' are dreptate cu faptul ca ar trebie sa te gandesti extraordinar de bine, inainte sa faci pasul asta!

Sau, in general, reactionezi la impuls de moment!

 

Eu chiar te rog, daca ti-l faci (acum e aprilie 2009) sa pui o poza aici, pentru ca sunt foarte curios de deznodamant!

 

Nu o lua ca pe o ofensa ceea ce am scris, dar un tatuaj e cu totul altceva decat a fi la moda!

 

 

Respect si parere personala, gandeste-te bine!

Salut, am 29 de ani si sincer chiar nu ma tatuez pt a fi la moda. Simt nevoia sa fac o schimbare la mine si m-am gandit sa imi fac un tatuaj . Sincer chiar simt nevoia sa-ti repet ca eu chiar nu o fac pt a fi la moda. Si referitor la tatuaj uite suntem in 2009 aprilie si modelul asta mi-ar placea, sincer nu asa mult sa-l fac pe pielea mea. :wink:

post-24519-1240326245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma bucur ca nu ai sarit in sus si sa ma faci cu ou si otet! :D

Ma gandeam ca esti mai tanr si ti-a nazarit ... asa ... peste noapte! ... La 29 de ani, sunt convis ca stii ce vrei si ca esti sigur ca vrei un tatuaj!

Succes ! ... Totusi, sa nu iei vreo decizie pripita!

 

Eu sunt un mare fan al tatuajelor si probabil ca la 70 de ani voi avea costum! :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot s-a inceput cu tatuaje hai acuma sa inceapa si expozitia! Care cine cu ce se lauda?? Si poze daca se poate :D

Editat de lacroyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt cine stie ce ca si calitate, le am cam de 5 ani. au o oarecare incarcatura sentimentala. a fost o perioada mai dificila.

voiam sa-mi fac si altele, dar am zis ca nu mai fac decat la un salon ca lumea.

e bine sa te gandesti mult inainte sa-ti faci un tatuaj si ce sa-ti faci. in mare parte, mereu am vrut ceva sa ma reprezinte sau ceva sa-mi aduca aminte de ceva.

asfalt uscat.

 

p.s. magandeam sa-mi fac si unul cu "rodica rulllzzz"

 

:D

post-16925-1240468187_thumb.jpg

post-16925-1240468199_thumb.jpg

Editat de Moto Junkie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tatuaj, de la 24 de ani, si acuma mi-l fac pe al 2-lea

sincer nu cred ca o sa-ti para rau ca-ti faci tatuaj, din contra, dar si eu iti recomand sa te mai gandesti putin asupra LOCATIEI;

am vorbit cu un tatuator f bun din cluj, cu salon si experienta de multi ani, si 2 facultati, si mi-a spus ca orice ar fi, nu tatueaza pe gat si mai jos de mansonul manecii - asta deoarece inca societatea noastra nu este pregatita sa accepte anumite chestiuni...

tind sa-i dau dreptate, dar depinde si in ce domeniu activezi, cat de mult conteaza pt tine prima-impresie a altora asupra ta, etc

 

Oricum, bafta multa si sa-l postezi, sa-l vedem si noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tatuaj, de la 24 de ani, si acuma mi-l fac pe al 2-lea

sincer nu cred ca o sa-ti para rau ca-ti faci tatuaj, din contra, dar si eu iti recomand sa te mai gandesti putin asupra LOCATIEI;

am vorbit cu un tatuator f bun din cluj, cu salon si experienta de multi ani, si 2 facultati, si mi-a spus ca orice ar fi, nu tatueaza pe gat si mai jos de mansonul manecii - asta deoarece inca societatea noastra nu este pregatita sa accepte anumite chestiuni...

tind sa-i dau dreptate, dar depinde si in ce domeniu activezi, cat de mult conteaza pt tine prima-impresie a altora asupra ta, etc

 

Oricum, bafta multa si sa-l postezi, sa-l vedem si noi :D

:lol: Multumesc tare mult pt tot, sigur voi posta cat de curand tatuajul meu. In legatura cu locatia ai dreptate m-am tot gandit si nu cred ca-l voi face pe gat, in rest sa auzim numai de bine. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa incep si eu atunci cu ale mele.

 

1. Asta este primul tatuaj si este situat/localizat sub buric: post-38840-1241194757_thumb.jpg (l-am facut la un baiat cristi care pe vremea aia lucra in mall vitan, acuma e la fashion tattoo)

 

2. Al 2-lea tatuaj prezent pe incheietura si care a cam durut dar s-a rezolvat cu niste whischi(nerecomandat sa bei inainte sa te tatuezi dar cel la care l-am facut era cam praf): post-38840-1241194247_thumb.jpg

post-38840-1241194255_thumb.jpg

 

3. ZA MASTERPIECE! Desi nu am intentionat sa iasa asa pana la urma a iesit misto deoarece e ca si cand ar fi cauciucat(la fel ala care l-a batut si acelasi ca la cel de pe incheietura): post-38840-1241194266_thumb.jpg

 

Si mai e si al 4-lea care este o stea in juru sfarcului dar care nu l-am putut poza cum trebuie, cand o sa imi iasa o sa revin cu poza.

Cam atat am eu. Mai am idei si cred ca o sa ma duc sa mai imi fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...