Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 645
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici la mine n-a facut coaja, l-am tinut in permanenta uns si infoliat.

Folia nu face decat sa impiedice uscarea lui, nu il faci varza deloc, dimineata il cureti si il ungi din nou si este beton, eu ziua nu am tinut folie, ziua il poti unge mai des, chiar daca se ia unguentul pe haine, noaptea este mai greu sa te trezesti sa verifici si sa il ungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aveam cum sa-l las liber desi as fi vrut asta, tatuajul mi l-am facut iarna, cam dificil pe vremea aia sa stau la bustul gol pentru a lasa tatuajul liber.

Vreau sa-mi fac altul insa voi astepta pana spre toamna, in perioada asta nu se prea pupa tatuajele cu vremea, soare, stranduri, mare etc, cert este ca voi apela la solutia aia de amortit despre care vorbeau baietii mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ce vrei, eu spun ce vad, dupa ce am avut unul dat cu Bepanthen si asta de acum e dat cu Sorry Mom. Ambele tatuaje ale mele au fost facute de acelasi artist cu aceleasi vopseluri.

Pe tub scrie "regeneration & skin protection", iar Sorry Mom este un brand, nu au o singura crema. Stiu ca au si creme de intretinere si probabil si altele... asta de care vorbesc eu e pt vindecare.

E cam greu sa mentii tatuajul umed in timpul noptii. Il ungi seara si pana dimineata e dusa crema. Sunt sigur ca nu se trezeste nimeni la 4 ore sa unga tatuajul, deci ceva coji tot face.

Eu m-am trezit primele 2-3 nopti, ca pe urma bluza s-a imbibat de crema si tinea pana cand ma trezeam, oricum noapte la mine era scurta :)

Nu te contrazic in ce spui tu mai sus, doar ca nu cred ca este o diferenta enorma.Atata tot. Iar aia cu ''regeneration'' stim cu totii ca e marketing, ca pielea oricum se regenereaza ;).

Pana la urma fiecare se da cu ce vrea, cu ce ii spune artistul, etc. Ideea este sa nu se usuce si sa faca coji si sa se infecteze :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Facut luni, 18 august.

Il spal de 2 ori pe zi (o data dimineata si a 2-a oara seara, inainte de culcare) cu apa si sapun Protex si ma dau de 3 ori pe zi cu crema Mebra cu vitamina A, recomandata de tatuator.

Pana acum este in regula. De ieri a inceput sa lase cojite foarte mici si sa ma manance, semn ca se vindeca (dupa cum am citit pe diverse site-uri).

 

 

post-60496-0-75624000-1408617583_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu vreo doo, asa... mai ugly. intotdeauna m-am intrebat cum merg americanii aia pe hurly plini de creme si celofan pă ei.

si 2) - cred ca asta faceau comunistii la puscarie cand n-aveau bani sa mai dea mancare la inmați: ii tatuau si nu le dadeau voie sa se dea cu crema, fapt care avea ca urmarea scaderea bugetului pentru hrana condamnatilor si cresterea celui pentru scanduri de brad. detinutii astia... niste pussyz.

hai, noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu vreo doo, asa... mai ugly. intotdeauna m-am intrebat cum merg americanii aia pe hurly plini de creme si celofan pă ei.

si 2) - cred ca asta faceau comunistii la puscarie cand n-aveau bani sa mai dea mancare la inmați: ii tatuau si nu le dadeau voie sa se dea cu crema, fapt care avea ca urmarea scaderea bugetului pentru hrana condamnatilor si cresterea celui pentru scanduri de brad. detinutii astia... niste pussyz.

hai, noroc!

Depinde foarte mult pentru ce iti faci tatuajul. Daca il faci numa asa sa ai pielea murdara, atunci cine plm te opreste sa te dai cu cacao pe el, daca este bine facut, iti place, ai trecut prin neste ore de chin, vrei sa arata bine peste neste ani, atunci trebuie sa il dai cu ceva. Motorul tau crezi ca nu merge si cu ulei de la bunica, cel putin cativa kilometri, de ce te mai chinui sa ii pui xwy, motul, belraym castrol sau ce ii pui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde foarte mult pentru ce iti faci tatuajul. Daca il faci numa asa sa ai pielea murdara, atunci cine plm te opreste sa te dai cu cacao pe el, daca este bine facut, iti place, ai trecut prin neste ore de chin, vrei sa arata bine peste neste ani, atunci trebuie sa il dai cu ceva. Motorul tau crezi ca nu merge si cu ulei de la bunica, cel putin cativa kilometri, de ce te mai chinui sa ii pui xwy, motul, belraym castrol sau ce ii pui?

draven inseamna ducati-cioara (pardon, corb)?

oricum... m-am indepartat de la subiect.

what's with all the rage?

 

eu nu cunosc pe nimeni care si-ar face tatuaje numa(i) ca sa aiba pielea murdara.

rog comunitatea artistilor tatuatori din lume sa nu isi asume meritul, ideea e al lui draven si sper sa se comunice tuturor celor care se duc la saloane sa li se bage acul in piele: daca vreti sa aveti tatuaj care sa arate bine dăcât neste ani si nu 4evăr, nu va daț cu ceva.

 

sfat: daca va hotarati sa va tatuati, duceti-va si gata. nu mai treceti prin neste ore de chin gandindu-va la cat o sa va doara. fiindca pe urma o sa va zica lumea masochist, ca lu' draven, care a stiut ca o sa-l doare, dar s-a dus, ca doar el e man nu mouse.

 

@draven: să mă ierț

Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te iert, ce sa fac, stii tu aia cu trasu si cu experienta

Btw a iesit tulburelul??

Multe succesuri si drojdie usoara!

draven inseamna ducati-cioara (pardon, corb)?

oricum... m-am indepartat de la subiect.

what's with all the rage?

 

eu nu cunosc pe nimeni care si-ar face tatuaje numa(i) ca sa aiba pielea murdara.

rog comunitatea artistilor tatuatori din lume sa nu isi asume meritul, ideea e al lui draven si sper sa se comunice tuturor celor care se duc la saloane sa li se bage acul in piele: daca vreti sa aveti tatuaj care sa arate bine dăcât neste ani si nu 4evăr, nu va daț cu ceva.

 

sfat: daca va hotarati sa va tatuati, duceti-va si gata. nu mai treceti prin neste ore de chin gandindu-va la cat o sa va doara. fiindca pe urma o sa va zica lumea masochist, ca lu' draven, care a stiut ca o sa-l doare, dar s-a dus, ca doar el e man nu mouse.

 

@draven: să mă ierț

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...