Sari la conținut

Plimbare Sarata Monteoru


Postări Recomandate

In data de 30.05.2010 organizez o plimbare pe ruta Bucuresti-Ploiesti- Sarata Monteoru cu intoarcere prin Buzau- Urziceni.

Pentru a ne cunoaste mai bine vom face un popas la Sarata Monteoru unde, la un gratar, vom discuta despre posibilitatea formarii unui grup al carui scop este acela de a-si petrece timpul liber intr-un mod cat mai placut.

Ideea s-a conturat in urma discutiilor avute cu elevii scolii noastre care si-au exprimat dorinta de a iesii alaturi de noi intr-un mod organizat.

Grupul va fi format din maxim 50 de motociclete.

Pe traseu vom fi insotiti de o masina cu remorca moto echipata pentru acordarea unei asistente tehnice minime (bujii, cablu acceleratie/ambreiaj, pene, compresor, remorcare).

Participantii sunt rugati sa poarte echipament de protectie, sa aiba actele obligatorii (BI/CI, PC, ITP, RCA ) si sa-si verifice starea tehnica a motocicletei (ulei, lant, plinul de benzina, pneuri, placute de frana).

Nu vor fi admise manifestari de genul:

- curse pe traseu (liniute)

- depasiri hazardate

- mers pe o roata

- mers fara maini

- manevre care ii pun in pericol pe ceilalti participanti la trafic.

 

Plecarea va avea loc din poligonul Ilioara, la ora 9.30

 

 

Cei interesati sunt rugati sa ne trimita pana vineri pe email (contact@scoalamotolouis.ro), urmatoarele date de confirmare: Nume, nr de telefon, km parcursi pe motocicleta.

 

Pana atunci va dorim "Asfalt uscat!"

 

Cu stima,

Marius Vasile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Marius!

 

Si noi cand te rugam sa iesi cu noi dupa ce ne-am luat permisele, in 2006, ne trimiteai la plimbare cu replica "Nu-i deajuns ca va vad toata ziua, sa ma mai si plimb cu voi?!" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... ehehehe...

 

sunt curios daca se strang toti cursantii. din pounctul meu de vedere sunt 50% in :lol:

daca nu apare neprevazutul... procentul creste pana la sfarsitul saptamanii

 

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Marius!

 

Si noi cand te rugam sa iesi cu noi dupa ce ne-am luat permisele, in 2006, ne trimiteai la plimbare cu replica "Nu-i deajuns ca va vad toata ziua, sa ma mai si plimb cu voi?!" :lol:

 

Salutare,

 

@ Tashulina - Daca mai esti interesata, te asteptam duminica.

@ Duncan si Gabriell - Va asteptam si pe voi cu cea mai mare placere.

 

Asfalt uscat!

Marius

Editat de herrinstructor68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff...cand am vazut topicul "Plimbare la Sarata Monteoru" tocmai ziceam ca am cu cin' sa ies la enduro :lol:

Bravo! Cred ca o sa fie bucurie mare pe elevi. Succes si la mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff...cand am vazut topicul "Plimbare la Sarata Monteoru" tocmai ziceam ca am cu cin' sa ies la enduro :lol:

Bravo! Cred ca o sa fie bucurie mare pe elevi. Succes si la mai multe!

 

Salut,

 

Multumesc pentru urare.

Prima plimbare am hotarat sa o facem doar pe asfalt chiar daca mergem la Sarata Monteoru. Daca vor exista cereri pentru enduro, la urmatoarele plimbari vom lua in calcul si o astfel de iesire.

 

Toate cele bune,

Marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt multi participanti apar si probleme...Dl instructor isi asuma un mare risc, max 50 motociclete...?

 

:lol:) Vorbesti ca despre o invatatoare care pleaca cu elevii in tabara.

 

Aici nu e nimeni minor, si nu e nimeni in custodia/grija nimanui. E un grup de oameni care intamplator merg in aceeasi directie.

 

Fiecare are carnet, motor, e responsabil.... si daca pateste sau cauzeaza ceva raspunde in fata politiei si legii, nu a instructorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e să nu periclitezi siguranța celor din jur, plus faptul că DL instructor are Âşi el o reputație, iți dai seama... să facem accident când suntem tocmai cu el ? E de râsul lumii.

 

Da' ce tot mă bag eu în seamă cu japca p'aici, eu nici măcar n-am fost instruit de domnu... :-)

Cred că am să vin Âşi eu duminică. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... se mai pleaca? ca am vazut ceva ploaie ... vreo 30 % sanse...

 

 

Maine la ora 9 ne intalnim in Ilioara si vom stabilii la fata locului.

Si-au anuntat prezenta aproximativ 30 de motociclisti, asa ca nu putem decat sa speram ca va fi vreme frumoasa.

 

Va asteptam!

O seara buna,

Anca P.

Mesaj completat

Ne primiti si pe noi ??

un gpz si un transalp / ambi cu pasageri

:lol:

:lol:

 

 

Va asteptam maine la ora 9 in Poligonul Ilioara.

 

Toate cele bune,

Anca P.

Mesaj completat

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost frumos. Chiar si ploaia de final a avut farmecul ei.

 

In curad, adica dupa ce le voi procesa, voi urca si fotografiile intr-un topic facut la "fotografii de la intalnirile moto" ca aici nu cred ca am voie.

Spor si s-auzim de foarte bine!

Editat de gabriell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... no apai abia astept poze.... ca au fost multe aparate. :lol:. btw cei care am plecat ultimii, nu am mai prins ploaie...deloc. :lol:

unii ne-am pus echipamentul de ploaie, asa, doar pentru o scurta sauna :).

 

Numai bine

 

PS: fain discurs Herr Instructor :lol: iar ideea mi se pare super. Am sa-mi scotocesc mintea si netu' si am sa vin cu ideei de destinatii.

Daca se primeste cate o destinatie de la fiecare participant de astazi.... cred ca s-a rezolvat programul pentru 2-3 ani :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Multumim tuturor participantilor pentru sprijinul acordat organizarii acestei intalniri si, asa cum am discutat la Sarata Monteoru, in cursul saptamanii acesteia vom posta un nou topic cu informatii despre viitoarea excursie de doua zile.

 

Asfalt uscat!

 

Marius V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Simpatica ideea si dragutza iesirea. Pentru mine a fost o prima lectie dupa scoala :cheers:

Ma alatur bucuroasa si datile viitoare... daca ma primiti :(

Sa auzim de bine si.. asfalt uscat.

 

Crina

 

P.S. am postat si eu ce poze am facut... Clar nu se pot compara cu ale "mesterului" in ale fotografiei dar... macar i-a facut si lui cineva poze ;)

Sper sa va placa.

Editat de Better_late_than_never
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...