Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca nu e cu suparare, caut si eu un Fazerist din CT cat sa ne intalnim la o cafea sau ceva gen si sa apuc sa ma sui si eu in sa pt 1 clipa sa vad cum stau. Pe topicul dedicat Constanta ..cam bate vantul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu e cu suparare, caut si eu un Fazerist din CT cat sa ne intalnim la o cafea sau ceva gen si sa apuc sa ma sui si eu in sa pt 1 clipa sa vad cum stau. Pe topicul dedicat Constanta ..cam bate vantul :)

 

Un indiciu AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ,

 

 

Aveti idee de unde pot achizitiona un pinten ,si care ar fi denumirea lui ,sa-l caut pe net,ca ma gandesc ca daca`l traduc doar in engleza ,nu o sa-l gasesc,ca e un termen anume,nu mot-a-mot.

 

Merci ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, acum vin de la reprezentanta Yamaha din CT si din ce am inteles singura diferenta este ca Fazerul are carena si N'ul nu are ? Eu gandeam ca mai sunt si alte deosebiri :)

Mai e o protectie de furtun care la S nu e necesara datorita semicarenei. Claxonul e amplasat diferit :P

 

Oricum, aceeasi semicarena genereaza diferente notabile la faruri (nakedul are faruri care bat dupa coltz :duel:) )si la prinderea oglinzilor (fixa pe S).

 

Si un aspect practic. Pe Naked la 200 parca esti in avion dupa cum zicea un prieten. Prinde bine un parbriz aftermarket :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ,

 

 

Aveti idee de unde pot achizitiona un pinten ,si care ar fi denumirea lui ,sa-l caut pe net,ca ma gandesc ca daca`l traduc doar in engleza ,nu o sa-l gasesc,ca e un termen anume,nu mot-a-mot.

 

Merci ,

 

 

bug spoiler

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor , urmeaza sa imi iau motor in iarna asta , si as dori sa stiu cate ceva despre fazer 600 ( acel model dupa 2004 )

 

ce ma intereseaza la el : pozitie , sa , comoditate ( la drum lung in special ), manevrabilitate ( in oras , aici umblu destul de mult ) , fiabilitate , defecte generale , cum sta la capitolul piese , consum , suspensii , si cam atat mi-a trecut prin cap pana acum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marius_vararu : iti recomand sa incerci sa mergi pe unul,ca sa iti dai seama singur ,pentru ca gusturile nu se discuta .

Raportat la consum : 5-6 l in oras(Bucuresti) ,4-5 la drum lung ,de la 120~km ,chiar si mai bine,ca pe portiunile care or sa iti permite

o sa vrei sa vezi ce poate,sau ai pofta de 2 3 minute de adrenalina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor , urmeaza sa imi iau motor in iarna asta , si as dori sa stiu cate ceva despre fazer 600 ( acel model dupa 2004 )

 

ce ma intereseaza la el : pozitie , sa , comoditate ( la drum lung in special ), manevrabilitate ( in oras , aici umblu destul de mult ) , fiabilitate , defecte generale , cum sta la capitolul piese , consum , suspensii , si cam atat mi-a trecut prin cap pana acum .

 

 

pozitie sa = verticala

comoditate= minunata

manevrabilitate = in functie de aptitudini

fiabilitate = maxima doar este Yamaha

defecte generale = senzor relatiu defect de fabricatie, in general la toate sunt schimbate

cum sta la capitolul piese= ca orice motoreta

consum afara 4 si un pic in oras maxim 6

suspensii = mergeau si mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam ce te intereseaza?

 

 

Discutiile despre acest model (fzs1000 din 2001.) Pareri pro si contra.. Comportament pe drum. consum.. La ce trebuie sa fiu mai atent, fata de alte motociclete.. Aproximativ.. astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista diferente majore de la fabricant la fabricant. Principiile de functionare sunt acelasi, difera doar calitatea produsului. Pareri pro si contra vor exista intotdeauna. Este o motocicleta foarte buna dupa parerea mea, care in timp si-a demonstrat calitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta a avut in mod sigur dauna totala.Observ destul de multe componente de la modelul 2004. stie cineva cum arata 2007?

Mesaj completat

http://www.bikepics.com/pictures/1615825/

 

 

Parca asa arata 2007.

alta bascula ,aripa fata , etrieri,risere,capace radiator si daca nu ma insel trebuia sa se observe ABS si sonda lambda.

Mesaj completat

Claxonul se afla pe partea dreapta la modelul 2004. la 2006-2008 se afla pe stanga.

Mesaj completat

Am observat ca si tapiteria seii nu coincide cu modelul 2007 si scaritele pasagerului sunt la fel ca la 2004(sudate de cadrul ciditei.La 2007 sunt prinse in suruburi.

Oare ce ai vazut tu este editie limitata?

Editat de laura_tazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e ceva,poate cea mai vizibila diferenta :BORDUL

Cred ca au avut acte pe cadru si s-au gandit ca ar fi bine sa construiasca mobra de la dezmembrari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt proaspatul posesor al unui FZ6N din 2006.

 

As vrea sa ii montez niste crash pad-uri, deoarece deja l-am scapat din neatentie pe o parte si am zgariat un pic capacul de la motor si vreau sa incerc sa il protejez cat pot.

 

Spuneti-mi va rog ce modele de crash pad-uri aveti pe motociclete, ce imi recomandati si eventual niste magazine si preturi.

 

Multumesc anticipat ;-)

Editat de mihai_covalciuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...