Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut

sunt in discutii cu un baiat care se ocupa de reconditionari de faruri si am dori sa aflam daca ar fi oameni interesati sa cumpere geamuri de far pentru yamaha fz6 varianta neked; costul unuia fiind undeva in jur de 250 roni. astept doritori sa ma contacteze pe pm. multumesc. daniel 0765336589

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. Am de vanzare o furca completa de Yamaha fz6N (juguri cu rulmenti,telescoape,aripa,etrieri).

Motivul vanzarii este pentru ca moto a suferit tuning (in doua luni va fi streetfighter).

pretul este de 200euro usor negociabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua. Am de vanzare o furca completa de Yamaha fz6N (juguri cu rulmenti,telescoape,aripa,etrieri).

Motivul vanzarii este pentru ca moto a suferit tuning (in doua luni va fi streetfighter).

pretul este de 200euro usor negociabil.

 

 

oau, asteptam poze cu noul look, si pe mine ma batea un gand sa pun alt tip de furca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau dar nu pot oferi nici un detaliu. Ideea este ca nu am vazut pana acum un fz6 modificat.O sa fie primul.

singurul lucru sigur este ca va fi un streetfighter,asta e clar.

Editat de laura_tazy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laura, vezi ca era cineva pe aici sau pe la Cumparari ce-si cauta o furca de FZ6.

 

Abia astept sa vad FZ6 cu upsidedown. Pana la urma poate poate fac si eu manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit bikerii mei !

 

 

ps: eu cautam furca,insa inca nu stiu daca am, nevoie,am dat`o la indreptat si astept sa vad daca va rezista testelor !!!

ca nu a fost f f stramba,ca nu a fost nimic frontal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o testez personal ,ci mecanicul la care am trimis-o spre reparat !Daca el crede ca o sa fiu safe(este mai mult decat un mecanic,adica suntem cunostinte,etc,adica nu o sa imi zica ca e ok doar pentru a lua banii pe reparatie),o sa o pastrez ,if not ,o schimb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Cunoasteti cumva aceasta motocicleta?

FZ6 / 2008 / B - 84 - YVR

post-17999-1293461180_thumb.jpg

A fost data/luata inapoi catre o firma de leasing si as vrea sa stiu daca fostul posesor e din comunitate.

Stiti ce avarii ar putea avea, altele decat cele vizibile?

Ma gandesc ca poate cel ce a dat-o, nemaiavand nimic de pierdut acum, poate spune daca motorul e in regula sau nu.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare catre FAZER ISTI....??? As vrea sa mi pun pe spate guma de 180,acum avnd un 160...a mai pus cineva??? Am mai avut ceva discutii cu baietii ce monteaza gume si mi s a spus ca intra fara probleme 180 pe spate,as vrea sa dau comanda de guma si astept ceva pareri de la voi,mentionez ca am un fzs 600 din 2002 dimensiune din fabrica e pe 160,60,17...multam!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare catre FAZER ISTI....??? As vrea sa mi pun pe spate guma de 180,acum avnd un 160...a mai pus cineva??? Am mai avut ceva discutii cu baietii ce monteaza gume si mi s a spus ca intra fara probleme 180 pe spate,as vrea sa dau comanda de guma si astept ceva pareri de la voi,mentionez ca am un fzs 600 din 2002 dimensiune din fabrica e pe 160,60,17...multam!!! :D

 

 

De intrat intra.. Dar geanta e facuta pentru dimensiunea de 160 (latime), daca ii pui de 180, guma o sa fie mai bombata, mai rotunda.. Inainte aveam tdm, 150-70/17, si i`am pus 170, a intrat, am putut sa`o folosesc, dar nu a stat bine. Eu nu as pune altceva, decat daca o am acasa. In caz ca cumpar, o sa cumpar exact ce recomanda producatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca are rost sa pui guma de 180... cum ti-a zis si dr dejavu, cauciucul o sa stea foarte "bonbat" si sunt sanse foarte mari sa atinga de bascula. daca tii musai sa ai cauciuc mai lat, pune de 170, ca merge, daca nu, ramai pe dimensiunile standard.

 

Apropo, de ce vrei cauciuc mai lat pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca are rost sa pui guma de 180... cum ti-a zis si dr dejavu, cauciucul o sa stea foarte "bonbat" si sunt sanse foarte mari sa atinga de bascula. daca tii musai sa ai cauciuc mai lat, pune de 170, ca merge, daca nu, ramai pe dimensiunile standard.

 

Apropo, de ce vrei cauciuc mai lat pe ea?

In primul rand cred ca ar arata mai bine....de manevrat cred ca nu,mai manevrabila e cu 160 e clar(asta ar fi a 3 a guma comsumata de mine dar pe 160)....ma gandeam sa fac o schimbare...am un preten o pus pe un hornet 600 ,190 pe spate si arata bestial....ma gandeam asa la o schimbare...acu intrebarea e SA PUN SAU SA NU PUN??? :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand cred ca ar arata mai bine....de manevrat cred ca nu,mai manevrabila e cu 160 e clar(asta ar fi a 3 a guma comsumata de mine dar pe 160)....ma gandeam sa fac o schimbare...am un preten o pus pe un hornet 600 ,190 pe spate si arata bestial....ma gandeam asa la o schimbare...acu intrebarea e SA PUN SAU SA NU PUN??? :lol: :D

 

Eu zic sa pui. Japonezii oricum sunt niste retarzi si nu se pricep la design, de aia au pus de 160 pe spate. Manevrabilitatea si stabilitatea, mai ales pe curbe, nici nu mai conteaza atata vreme cat arata bestial motorul cu cauciuc mare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa pui. Japonezii oricum sunt niste retarzi si nu se pricep la design, de aia au pus de 160 pe spate. Manevrabilitatea si stabilitatea, mai ales pe curbe, nici nu mai conteaza atata vreme cat arata bestial motorul cu cauciuc mare. :D
Inclina paharul catre....sa pun!!! Ca sunt retarzi ,nu prea bag mana in foc,altfel nu ar fi asa destepti :lol: ,si nu ar iesii asa bunaciuni de mobre din mainile lor... :cheers: :DSi ma gandesc ca nu faci misto acum cand imi zici sa pun....parerea mea ca totusi siguranta mobrei de a o tine pe asfalt primeaza in fata faptului de design....o sa vad eu daca sta sau nu bine....eu zic ca pana nu incerci ... Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine am venit cu totii in noul an. nu cred ca e in regula sa pui un cauciuc cu mult mai lat decat originalul. Pentru fz6,hornet sau gsr se poate un 190 pentru ca are janta de 5,5 latime dar la o janta de 5sau 4,5 nu cred ca e ok. Eu am pe fz6 190/50-17 si nu am observat nici o diferenta in sensul rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaa si daca tot esti la capitolul asta, de ce nu iti pui de 130 sau 140 si pe fata...de la 110(mica rau la 110 ...nici nu stiu cum se uita fetele fara sa chicoteasca cand vad un cauciuc asa de .......slab dotat) cat are acum ..pun pariu ca ar arata si mai bestial!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La FZ6 e mai usor sa pui de 190 pe spate, pentru ca deja vine cu 180. FZS600 are 160, iar daca pui 180/190, deja e mult prea mult, s-ar putea sa atinga de bascula. Iar ca design nu cred ca o sa se schimbe foarte mult, doar din lateral o sa para un pic mai groasa roata, nicidecum mai lata... FZS-ul, cu cauciucurile standard in inclini destul de repede si de usor, poti atinge foarte lejer cu scaritele de asfalt. Parerea mea e ca nu are rost sa faci manevra asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de sfaturi....am luat o guma de 180,55,17 un Metzeler,ROAD sportec m3...am vazut montata pe un fzs600,arata sss fain si intra fara belele,nu atinge bascula...si cred ca intra si 190 dar nu bag mana in foc,pe hornet 600 am vazut pus 190,dar e alt motor cu o alta furca pe spate...acum astept sa se duca dracu zapada si sa vad cum se comporta,daca sta bine pe asfalt adio 160 pe spate...dp cum zice un coleg de pe aci...japonezii sunt ciudati :D ,Bafta ...si ne mai auzim pe aci...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...