Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SDS : nice .

Eu nici nu stiam ca intra pe rosu,:),proprietar de acum 2 luni ,am o scuza sa zicem .Eu stiam ca de cand incepe liniuta sa palpaie ,mai poti facem cam 30-40km.

Vad ca ati dorii sa iesim sambata,eu as inclina spre duminica,sau sambata dupa 12:00,ca sa apuc si eu sa ma odihnesc si poate mergem si duminica pe undeva,numai sa tina vremea cu noi .

Desi am avut echipament in weekend .m-am ales cu niste dureri de picioare ,de la glezne in sus ,am uitat cum se numeste muschiul respectiv ,cred ca din cauza ca am stat incordat.

Drumul spre Brasov e super ,adica asfaltul .

Raportat la viteza maxima,eu nu m-am incumetat sa vad inca la ce top speed poate ajunge,am ajuns pe la 230~ ,si mai putea,dar necunoscandu-ma bine nu ea,si avand in vedere soselele de la noi,am preferat sa incetinesc,si sa las top speed-ul pe alta data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SDS : nice .

Eu nici nu stiam ca intra pe rosu,:),proprietar de acum 2 luni ,am o scuza sa zicem .Eu stiam ca de cand incepe liniuta sa palpaie ,mai poti facem cam 30-40km.

 

Nici eu nu stiam exact cam cati km poti merge de cand se aprinde becul,... am mai mers odata 50km de la Giurgiu pana in Buc., dar nu eram ferm convins ca doar atat se poate merge, dar acum m-am incapatanat sa merg la risc pana acasa si sa vad ce mai e in rezervor (zat), ....dar repet asta in conditiile de mers in afara la o viteza constanta de 150km pe autostrada la un regim de turatie de 7k-8k si am facut 58km, cred ca daca as fi mers la o turatie mai mica( implicit si o viteza mai mica) = un consum mai econom, sigur as fi sarit de 60km pe rosu, oricum cand am ajuns acasa motorul mergea putin mai turat fata de obicei semn ca era pe drojdie,......recomand sa se alimenteze pana in 50km sa nu fie solicitata pompa de benzina (sa mearga in gol = se poate strica).............pentru oras se schimba datele problemei.

Mesaj completat

Se pun si vitezele obtinute pe alte motoare ? :scratch:

 

Razi de noi, da,.......lasa ca ne facem si noi mari, le mai dam sa pape si sa vezi atunci :P

Mesaj completat

Vad ca ati dorii sa iesim sambata,eu as inclina spre duminica,sau sambata dupa 12:00,ca sa apuc si eu sa ma odihnesc si poate mergem si duminica pe undeva,numai sa tina vremea cu noi .

 

Pe mine ma cam bate gandul la o Transalpina......dar mai vedem pana vineri,.............ar mai fi o varianta la Bulgari la Constantin si Elena (la bai ca bosorogi :) ),

 

sau mai propuneti si voi...........................................

 

@zircon, parca pe tine te interesa o transalpina la un moment dat, sau ai fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si o baie cald ar merge !

Eu sunt pentru Trans. si scap de la munca de vineri seara ,deci sambata - duminica ,all available.

Eu sunt pentru o plimbare lunga,cu cazare peste noapte ,gratarel ma gadesc,si mult fun .si povesti despre motociclism,dar nu ca alea de pescari ,si poate dam si o liniuta :)),imi spune ala mic cu coarne de pe umarul stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am jucat de-a rezerva pe FZ6 si am ajuns sa o imping de la Piata Victoriei pana la OMV Gara de Nord. Eu consider ca 30km in oras si 35 afara = ok. Peste ... risti sa faci exercitii nedorite.

 

In privinta Transalpina, as vrea sa o fac dar nu in doua zile si in nici un caz in perioada asta. In momentul in care se duce soarele vine si frigul. Dupa Il Refugio eu m-am intors pe Siriu si nu mi-a fost foarte bine. In plus, drumul acela e pe sus si e intotdeauna mai rece, chiar si cu soare. La vara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca partida de secs implica si o alta persoana in afara de tine si de secs feminin, da, de ce nu :kiss:

 

Pai daca nu implica si o alta persoana, nu se mai numea secsutz. Stii doar care e diferenta intre secsutz si masturbare... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti bre, facurati ceva zilele astea? Vreau sa vad poze!

 

Ete AICI :kiss: .

 

 

Pentru cine e interesat de FZ6 Fazer S2 sunt doua bucati ( culoare negru) la vanzare pe strada Reanvierii din sectorul 2, adica aici ( e si o spalatorie auto acolo), ........nu stiu preturi.

 

Toate bune :moto: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce facusi, ai lovit-o?

 

Vezi ca Zircon si-a pus furca de R6 pe a lui, cere-i detalii de ce si cum. O alta alternativa o gasesti pe ebay. daca ai doar partea superioara a jambei stramba, vezi ca sunt unii prin Italia de vand alea, dar costa cam 150 E bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din neferire ,da :goodposting:,in weekend o duc la mecanic sa-mi evaluze paguba .

oricum,e bine ca motorul e intreg,adica cutie de viteze,motor ,rezervor .manete,manere ,far ,etc .

tobele la fel :X :blink: ,jantele,doar furca/jambe is putin strambe...

plm...asa patesti cand nu casti ochii pe strazile din Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca daca jambele nu sunt cutate, sunt doar usor strambe, se pot indrepta. cauta pe aici pe forum, ca ai sa gasesti informatii. Daca, in schimb, ai cuta pe ele, pa! Altele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe sarite topicul asta ca's multe pagini rau si ce vroiam sa aflu tot n'am aflat. Isi face vre'o unu un pustiu de bine si'mi spune si mie care e diferenta intre Fz6 S si N ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SyDemon: FZ6S e varianta cu semicarena, Fazer, iar FZ6N e cel naked (daca nu ma insel :laugh:)

 

Ai dreptate, acum vin de la reprezentanta Yamaha din CT si din ce am inteles singura diferenta este ca Fazerul are carena si N'ul nu are ? Eu gandeam ca mai sunt si alte deosebiri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...