Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am mare nevoie de o cheie de filtru de ulei, dar NU tip "gheara" ci modelul cu colier.

 

am luat de pe louis modelul "gheara" si surpriza e mult prea mare fata de filtrul meu!!!

asa ca stau si ma uit cu naduf cum nu pot sa-mi schimb uleiul.

 

se inapoiaza in aceeasi zi, berea se serveste cand are proprietarul timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mare nevoie de o cheie de filtru de ulei, dar NU tip "gheara" ci modelul cu colier.

 

am luat de pe louis modelul "gheara" si surpriza e mult prea mare fata de filtrul meu!!!

asa ca stau si ma uit cu naduf cum nu pot sa-mi schimb uleiul.

 

se inapoiaza in aceeasi zi, berea se serveste cand are proprietarul timp

 

Eu am schimbat filtrul fara cheie, doar cu o surubelnita-n cruce.

Metoda este urmatoarea: infigi surubelnita in filtrul de pe motoreta si desurubezi cat iti permite, apoi o infigi iar in alta pare si desurubezi si repeti operatiunea pana cand poti desface usor cu mana. La insurubare, sa ai grija sa stergi calumea de ulei ce-i pe acolo si insurubezi at labam pana-ti ies ochii din cap. Cand crezi ca e gata, pui pe altcineva mai puternic sa mai stranga-n continuare si aia e.

 

Plusuri: satisfactia muncii.

Minusuri: o sa te umpli de ulei si o sa manjesti si prin imprejur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minusuri: o sa te umpli de ulei si o sa manjesti si prin imprejur.

 

multam, asta incercam sa evit; operatiunea se va intampla in parcarea de la biou si ma alearga apoi femeia de serviciu.

plus ca m-as simti mai confortabil sa stiu ca filtrul e strans cum trebuie si nu "la mana" :)

 

de asta ce stiti? ca tot mi-am luat combinezon de piele..

vine vara si in piele transpir ca naiba, ar trebui sa imi iau un "din asta" (am gasit mai multe denumiri first skin, breathable underwear..).

tot la Loius m-am uitat ca ma incadrez la buget mic si am gasit asta 20E si asta 25E. le-a incercat cineva? in combinezon de piele mai reusesc ele sa "arunce" tranpiratia de pe piele si sa o evacueze prin ventilatiile costumului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat filtrul fara cheie, doar cu o surubelnita-n cruce.

Metoda este urmatoarea: infigi surubelnita in filtrul de pe motoreta si desurubezi cat iti permite, apoi o infigi iar in alta pare si desurubezi si repeti operatiunea pana cand poti desface usor cu mana.

 

Hai frate ca-i tiganie mare asta !!!! mai mult muncesti sa cureti dupa decat sa pui uleiul.

 

plus ca m-as simti mai confortabil sa stiu ca filtrul e strans cum trebuie si nu "la mana" :D

 

Aici are dreptale @metal, filtrul de ulei se strange numai la mana si nu cu cheia, garnitura de cauciuc la caldura se umfla si etanseaja perfect. Strange-l la mana si data viitoare cand ai sa-l desfaci ai sa constati ca nu mai poate fii desfacut decat cu cheia asta in conditia in care l-ai strans cu mana.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat filtrul fara cheie, doar cu o surubelnita-n cruce.

Metoda este urmatoarea: infigi surubelnita in filtrul de pe motoreta si desurubezi cat iti permite, apoi o infigi iar in alta pare si desurubezi si repeti operatiunea pana cand poti desface usor cu mana. La insurubare, sa ai grija sa stergi calumea de ulei ce-i pe acolo si insurubezi at labam pana-ti ies ochii din cap. Cand crezi ca e gata, pui pe altcineva mai puternic sa mai stranga-n continuare si aia e.

 

Plusuri: satisfactia muncii.

Minusuri: o sa te umpli de ulei si o sa manjesti si prin imprejur.

 

Da, pentru ca al tau fusese montat cu bun-simt. Eu am indoit trei surubelnite in filtrul cu care a venit FZ6 din Italia. Montat la reprezentanta de catre gorila de serviciu. L-am dat jos cu o cheie franceza comunista si arata de parca il mestecase cineva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pentru ca al tau fusese montat cu bun-simt. Eu am indoit trei surubelnite in filtrul cu care a venit FZ6 din Italia. Montat la reprezentanta de catre gorila de serviciu. L-am dat jos cu o cheie franceza comunista si arata de parca il mestecase cineva :baldy:

 

Ce faci man, ti-ai luat R1 2009 sau esti pe cale sa-l iei... ca mi-a ajuns o vorba pe la urechi cum ca esti interesat de jucaria aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pentru ca al tau fusese montat cu bun-simt. Eu am indoit trei surubelnite in filtrul cu care a venit FZ6 din Italia. Montat la reprezentanta de catre gorila de serviciu. L-am dat jos cu o cheie franceza comunista si arata de parca il mestecase cineva :baldy:

eu aplic metoda de schimbat filtru la dacie: se ia o bucata de curea transmisie, se infasoara de jur imprejurul filtrului si se invarte. am schimbat 3 filtre asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e jucarie :baldy:

 

Ce faci man, ti-ai luat R1 2009 sau esti pe cale sa-l iei... ca mi-a ajuns o vorba pe la urechi cum ca esti interesat de "jucaria" aia.

 

Fixed.

 

Deci? Detalii pls. Ai dat avans, ai comandat-o, inca mai esti in dubii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O am :baldy:

 

Atunci ne vedem joi seara la Academie, si sa nu indraznesti sa vii fara noua achizitie.

Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpat tobe yamaha fz6 aftermarket....second hand(in stare buna).Astept oferte!!o zi buna

 

Am o pereche de tobe Leo Vince - carbon, impecabile. Tobele sunt omologate cu conditia sa folosesti silence-urile din dotare. Acestea se pun / scot, intr-un minut. Deasemenea am si intermediara ce inlocuieste catalizatorul in cazul in care vrei un sunet mai grav. Le-am cumparat de noi si vreau sa le vand deoarece in locul in care lucrez nu este permis zgomotul si sunt nevoit sa ma deplasez cu motorul frecvent in curtea institutiei. Pretul lor a fost de 570 euro. Astept oferte. Daca ne intelegem asigur si montajul lor. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ne vedem joi seara la Academie, si sa nu indraznesti sa vii fara noua achizitie.

Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri impreuna!

 

Multumesc.

In privinta intalnirii ... Nu e de mers in oras. Se inchinge ca o Busa, nu ca o Yamaha :baldy: Pentru oras si touring pe distanta mare ramane FZ6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o pereche de tobe Leo Vince - carbon, impecabile. Tobele sunt omologate cu conditia sa folosesti silence-urile din dotare. Acestea se pun / scot, intr-un minut. Deasemenea am si intermediara ce inlocuieste catalizatorul in cazul in care vrei un sunet mai grav. Le-am cumparat de noi si vreau sa le vand deoarece in locul in care lucrez nu este permis zgomotul si sunt nevoit sa ma deplasez cu motorul frecvent in curtea institutiei. Pretul lor a fost de 570 euro. Astept oferte. Daca ne intelegem asigur si montajul lor. :moto:

Salut.Sunt interesat de anuntul tau. Cum pot lua legatura cu tine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum inteleg eu de ce si-a pus Zircon furca de R1...facea teste dom'le

 

brava mai, sa te intelegi bine cu ea si sa ai grija sa nu iasa scantei cand le pui pe amandoua una langa alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu ajung.

 

Pai, atunci ne vedem acolo.

 

@Zircon.

Man, daca la mine s-a vazut o diferenta enorma numai cand am schimbat uleiul din furca cu unul mai dens, imi imaginez cum e a ta cu arcuri mai tari, supensie reglabila & shit... si eu intentionez sa-mi pun niste arcuri mai tari in furca, am gasit pe e-bay, in jur de 100$ si mai ramane sa verific compatibilitatea cu modelul meu, dar nu cred ca fac manevra anul asta. Oricum, o suspensie mai ferma pe fata schimba total compartamentul motociclei in viraje, pe franare etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, am vazut si cu ceva vreme in urma ca ati mai discutat de intalniri pe acest topic. Rugamintea mea este a va faceti topic separat pt. intalniri locale, atata timp cat nu este un eveniment ce ne intereseaza pe toti posesorii de Fazer. As intelege daca ar fi o intalnire anuala a posesorilor de fazer, dar nu e. Nu ma intereseaza sa citesc posturi cu intalnirile voastre locale, daca vreau gasesc poze de la o grama de intalniri! Consider ca acest topic este pentru prezentarea noilor posesori de FZ/Fazer plus prezentarea si rezolvarea problemelor intampinate, eventual vanzarea pieselor pt. Fazer/FZ.

In speranta ca nu va veti simtii jigniti si nu vor aparea flame-uri, va multumesc pentru intelegere.

 

Cazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...