Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Mai fratilor, am vazut si cu ceva vreme in urma ca ati mai discutat de intalniri pe acest topic. Rugamintea mea este a va faceti topic separat pt. intalniri locale, atata timp cat nu este un eveniment ce ne intereseaza pe toti posesorii de Fazer. As intelege daca ar fi o intalnire anuala a posesorilor de fazer, dar nu e. Nu ma intereseaza sa citesc posturi cu intalnirile voastre locale, daca vreau gasesc poze de la o grama de intalniri! Consider ca acest topic este pentru prezentarea noilor posesori de FZ/Fazer plus prezentarea si rezolvarea problemelor intampinate, eventual vanzarea pieselor pt. Fazer/FZ.

In speranta ca nu va veti simtii jigniti si nu vor aparea flame-uri, va multumesc pentru intelegere.

 

Cazi

 

Ca tot ai adus vorba de intalniri locale, nationale... Vad ca transalpistii s-au intalnit, sv-istii se vad we asta la Sighisoara, posesorii de Shadow o pun si ei de-o adunare, NOI CE FACEM? Sunt o gramada de Fazere, FZ6 si FZ1 in tara, cred ca ar fi frumos sa ne strangem si noi un wekend pe undeva si sa stam la povesti.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ma intereseaza sa citesc posturi cu intalnirile voastre locale, daca vreau gasesc poze de la o grama de intalniri!

 

Cazi

 

Se naste o intrebare: Daca nu te intereseaza de ce te uiti? Logic nu? Ce este asa greu de inteles? Ai intrat odata in topic ai vazut despre ce este vorba, alta data nu-l mai deschizi daca nu te intereseaza.

Daca tie nu iti place cum se circula cu un tramvai ce faci te duci la RATB si le spui sa-l scoata din circulatie ca na, tie nu iti place cu tramvaiul, nu?

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se naste o intrebare: Daca nu te intereseaza de ce te uiti? Logic nu? Ce este asa greu de inteles? Ai intrat odata in topic ai vazut despre ce este vorba, alta data nu-l mai deschizi daca nu te intereseaza.

Daca tie nu iti place cum se circula cu un tramvai ce faci te duci la RATB si le spui sa-l scoata din circulatie ca na, tie nu iti place cu tramvaiul, nu?

 

Hai ca am fost obraznic si recunosc, tocmai ce am iesit dintr-o sedinta unde am luat multe felicitari :moto: :wacko: . Ai dreptate, este deschis un topic la intalniri, dar mai scapa cate unul altul si pe aici.

Imi cer scuze.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se naste o intrebare: Daca nu te intereseaza de ce te uiti? Logic nu? Ce este asa greu de inteles? Ai intrat odata in topic ai vazut despre ce este vorba, alta data nu-l mai deschizi daca nu te intereseaza.

Daca tie nu iti place cum se circula cu un tramvai ce faci te duci la RATB si le spui sa-l scoata din circulatie ca na, tie nu iti place cu tramvaiul, nu?

 

Iti raspund ca sa intelegi.

M-am abonat la anumite topicuri de pe acest forum, care ma intereseaza, si orice post nou il primesc pe email sub forma pe care o vezi in poza atasata. Nu am de unde sa stiu ce este scris in acel post, vad l doar cine-a scris. De aceea mi-ar placea sa citesc doar lucruri utile posesorilor de Fazer/FZ.

post-6735-1241766533_thumb.jpg

Editat de CazyRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate biker-ului.

 

Pentru cei intresati /index.php?showtopic=357667

 

Ca tot ai adus vorba de intalniri locale, nationale... Vad ca transalpistii s-au intalnit, sv-istii se vad we asta la Sighisoara, posesorii de Shadow o pun si ei de-o adunare, NOI CE FACEM? Sunt o gramada de Fazere, FZ6 si FZ1 in tara, cred ca ar fi frumos sa ne strangem si noi un wekend pe undeva si sa stam la povesti.

 

Multumit :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sunt interesat de anuntul tau. Cum pot lua legatura cu tine ?

 

Tobele s-au dat. Sper ca noul posesor de Fazer ,,urlator'' e multumit! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am e vanzare o foaie noua , cea cu care vine din fabrica Fz6 N`u din 2006.Cine este interesat sa dea un PM.

Noroc.

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Ma bate gandul sa fac un road trip prin balcani - dupa primele schite ies undeva in jur de 3000 km.

 

Asaaa, acum intrebare pentru cei care au facut drumetii de genul asta: ce fel de probleme pot aparea - in general la orice motor si in special la FZ6? Ce ar trebui sa am la mine? Cum si ce ar trebui sa pregatesc/verific inainte de drum - in afara de check listul clasic (gen functioneaza franele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca te tin cauciucurile si oloiul ...mai uitete si pe la antigel ...asigurarea sa nu`ti expire si sa-ti fie valabila pe durata excursiei ca altfel sa o cumperi de la ei este jale ....o harta , neaparat un kit de reparare al cauciucului in caz ca te apuca vreo pana ...pelerina de ploaie ca sa-ti priasca drumul si daca cumva se hotarajte Cel de Sus sa spele praful bani schimbati marunti ( bancnote de 5 euro pentru politia din Bulgaria eventual ) , roaming , multa voie buna si neaparat Ingerul Pazitor langa tine :angry:

 

p.s.: singura "problema" aparuta la dum care am avuto cu fostul Fazer a fost ca am plecat cu cauciucurile uzate si in grecia e tare alunecos asfaltul asa ca ...a fost "interesant" .....cu benzian nu tre sa-ti faci probleme , autonomia pe incercate cu pasager si bagaje a fost 387 KM si mai erau 2 L in rezervor asta mers cu 100...110 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut posesori de FZ6 ! :P

 

Mi-am dat moto din poza de vreo 2 saptamani si-mi caut un fz6 fazer sau N.

Intrebarea pe care o adresez posesorilor de N: cat de nervos e vantul cand nu ai nik impotriva lui? (ma refer in afara orasului, cand dai o tura de 2-3-400 de km). Din cauza asta tind spre FZ6S, dar m-ar interesa o parere a unui om in cauza.

 

Multam anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut posesori de FZ6 ! :P

 

Mi-am dat moto din poza de vreo 2 saptamani si-mi caut un fz6 fazer sau N.

Intrebarea pe care o adresez posesorilor de N: cat de nervos e vantul cand nu ai nik impotriva lui? (ma refer in afara orasului, cand dai o tura de 2-3-400 de km). Din cauza asta tind spre FZ6S, dar m-ar interesa o parere a unui om in cauza.

 

Multam anticipat !

Salut, eu unul nu sunt afectat deloc de vant. Am parbriz in fata care cu brio arunca aerul peste casca, iar la picioare cadrul este mai in relief decat genunchiul. se ascunde perfect geniunchiul acolo. Am mers si fara parbriz...nasol iti vine tot aerul in piept si casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu unul nu sunt afectat deloc de vant. Am parbriz in fata care cu brio arunca aerul peste casca, iar la picioare cadrul este mai in relief decat genunchiul. se ascunde perfect geniunchiul acolo. Am mers si fara parbriz...nasol iti vine tot aerul in piept si casca.

 

Ce parbriz ti-ai pus??? ... d-ala cum e pe louis.de cu 80 de yepuroy?

post-46168-1242475168_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut posesori de FZ6 ! :D

 

Mi-am dat moto din poza de vreo 2 saptamani si-mi caut un fz6 fazer sau N.

Intrebarea pe care o adresez posesorilor de N: cat de nervos e vantul cand nu ai nik impotriva lui? (ma refer in afara orasului, cand dai o tura de 2-3-400 de km). Din cauza asta tind spre FZ6S, dar m-ar interesa o parere a unui om in cauza.

 

Multam anticipat !

avand ambele modele si N`u si S`u iti recomand varianta carenata dn prima si pentru vant...si pentru aspect si mie m-i s-a parut si mai comoda din cauza ca are alt ghidon :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apar si eu cu un FZ6 S <deocamdata n-am poze> pe care mi l-am achizitionat azi :D ... Am si eu o intrebare care poate parea prosteasca dar imi asum raspunderea: cum se regleaza ceasul de pe bord??? m-am chinuit mai mult si n-am reusit combinatia perfecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apar si eu cu un FZ6 S <deocamdata n-am poze> pe care mi l-am achizitionat azi :D ... Am si eu o intrebare care poate parea prosteasca dar imi asum raspunderea: cum se regleaza ceasul de pe bord??? m-am chinuit mai mult si n-am reusit combinatia perfecta

 

Sa-l stapanesti sanatos.

Uite asa-l potrivesti:

 

 

ceas.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri m-am uitat la placutele de spate si am avut surpriza sa vad ca sunt duse. habar n-am cum n-am observat mai devreme, caci nu scartaie, nimic.

 

acum tre sa iau rapid un set pana sambata si as vrea sa pun ceva moale. pe net n-am gasit nimic organic, doar sinterizate/ceramice si astea sunt mai dure plus ca trebuie sa intre putin in temperatura ca sa franeze optim, fata de cele organice.

 

din ce-ati mai incercat/auzit, ce-mi recomandati? nu ma intereseaza sa tina 'jde mii de km, ca oricum merg doar in afara si franez cand si cand, caut ceva cat mai moale. ca bani, momentan nu prea m-as arunca la brembo si nissin.

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce-ati mai incercat/auzit, ce-mi recomandati? nu ma intereseaza sa tina 'jde mii de km, ca oricum merg doar in afara si franez cand si cand, caut ceva cat mai moale. ca bani, momentan nu prea m-as arunca la brembo si nissin.

 

m-am decis pana la urma la placute OEM de la Yamaha Militari 136 RON setul pt spate, organice soft.

daca mai are cineva nevoie, pun si celelalte optiuni

-Ferodo Platinum organice ~100 RON

-SBS Street , ceramice ~ 96 RON

-Gold Fren AD , sinter ~90 RON sau S3 , sinter race 96 RON

-Nissin 150 RON

 

stiti din ce material sunt discurile la FZS (as zice ca otel inoxidabil dar vreau sa fiu sigur)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...