Sari la conținut

Scootere Gopop


ciaclauzul
 Share

Postări Recomandate

POate. La noi stocul de piese are valoarea de 117.528 USD azi 08.03.2007 orele 19.36

In curand vor sosi si altele ce vor mari aceasta valoare.

PS Valoare de intrare (cost)

 

gata, pe mine m-ati convins!!! chiar maine o sa ma duc sa-mi cumpar un model de GoPoP!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOOOOOOT! :bounce: :) :finger:

 

p.s: apreciez gestul dvs. de a va promova produsul. no hard feelings :drink: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar este pe bune, este valoarea luata din contabilitate...

 

La un stoc de 117 mii de dolari nu va permiteti "sa sacrificati" (impropriu spus) un scuter pt un test de cativa km ?

Pot sa intreb ce profit are firma ? :hug:

uite ca am putut :crack: ..... astept raspuns acuma :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope :hug:

orice comerciant in tara asta este liber sa-si puna ce adaos vrea!!!

numai ca :eek: stiu persoane care au importat acelasi model si le vindeau la 700-800 euro/!!!! :ok: :ok: :D

 

Deh, GoPop si Reva practica preturi "competitive" :finger:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa comentez preturile din urmatorul motiv: ABSOLUT toata lumea NU VEDE DECAT VARFUL AISBERGULUI.

Orice alt comentariu este de prisos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Poate ca volumele difera si implicit banii blocati sint mai multi? De ex noi am luat 1 mil de EU de la banca iar dobanda este de 14% la RON.

Poata ca volumele mari inseamna costuri mai mari cu personalul care poate e mai bine platit ca in alte parti, poate ca avem nevoie de spatii mai mari de stocare care costa ca si chirie si utilitati mai mult decat la altii, poate ca vrem sa livram in 72 de magazine simultam iar asta inseamna costuri enorme de logistica....ar mai fi multi poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest ce ai invatat tu la economie. Insa costurile variable sint mult mai mari la volume si de abia de la un anume volum incep sa scada. La noi acest volum este de circa 8000 unitati iar noi anul asta vom vinde maxim 5000 de unitati. Pe de alta parte marja noastra bruta este de maxim 40%, atentie bruta, iar net sintem pe pierdere datorita dobanzii. Asa ca...sincer nu am nici o apasare ca pretul de vanzare ar fi prea mare. Mai e un aspect, vanzarea de scutere e sezoniera...noi platim oamenii si in 4-5 luni de extrasezon...Ne pasa si asta costa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem un client pe care il stim si care are peste 25000 km si nu are nevoie de segmentare. Nu mi-a venit sa cred asta pt ca stiu cum merge....dar asta e...de asta dam putin piese la garantie si vindem putine piese in post-garantie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa intervin deoarece necesita cateva explicatii:

1. Scuterele GoPOP sint printre cele mai bune din punctul de vedere al raportului pret/calitate. DIn peste 350 de unitati vandute, este normal insa sa mai apara si situatii in care este nevoie de reparatii in garantie.

Uneori (des) este nevoie si de reparatii in post-garantie si datorita modului in care au fost intretinute.

2. Ciaclauzul are partial dreptate in sensul ca ne-a sezizat de circa 2 saptamani problema avuta la coleiere si desi nu am investigat sa vedem despre ce e vorba (desi este singurul defect de acest fel), am intervenit si i-am promis schimbarea lor gratuit. Din nefericire, colegul meu de la livrari a avut un accident astfel incat am intarziat din vina noatsra peste o saptamana cu livrarea acestor coliere.

Ne-am cerut scuze insa a fost tardiv, inaintandu-se deja o sesizare la OPC.

Asteptam sa fim contacatati si sa explicam aceste aspecte celor de la OPC si vom publica si rezolvarea situatiei, inclusiv ce vor constata cei de la OPC - este in interesul nostru sa ne imbunatatim activitatea.

Astfel incat va stam la dispozitie, ca si pana acum.

Cu deosebit respect.

 

 

tu ce sa zici ca esti vanzator sau ce esti acolo esti interesat sa iti vinzi marfa .auzi la el:"printre cele mai bune:)))))))))))))))))"da printre cele mai bunne chinezarii care tin circa 5000km bah mai potolitiva mah cu scuterele astea ca ati invadat piata bah da nu va e rusine sa vindeti asa ceva ?daca cumva prinzi 80 km viteza reala cu unu dasta te trezesti fara carene pe el se descompune BAH BAIETI NU VA MAI LUATI MAH DASTEA !!!intr-o juma de an se aleg prafu de ele apar crapaturi la carenaj o gramada de probleme.astea nu sunt mah scutere .auzi marca de cilindru " qzion xui":lol:))))))))))))))))))))))))) :P :hug: :what: X-( :haha: :kiss: :burnout: :cheers: :hug: :(

 

--- Mesaj completat în 09 Apr 2008 16:43 -------------

@raul> ia mai povestete-me tu ce ai mai auzit pe la prietenii tai....poti fi mai explicit?

 

 

 

mai e ceva de auzit mah terminatva cu gopopurile mah ce naiba crezi ca suntem de pe marte ce vrei sa arati in scuterele astea: putere viteza fiabilitate carenaj super tare nu crapa niciodata bah prosti sunteti daca va mai luati asa ceva nu va mai uitati ca e nou e praf chiar ma uitam la first bike cum isi cumpara unu o chinezarie doamne ce bucuros era "asa asa iati chinezarie sa le faci p.... mare la banditi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma uitam la first bike cum isi cumpara unu o chinezarie doamne ce bucuros era "asa asa iati chinezarie sa le faci p.... mare la banditi"

 

 

asa si yo eram super fericit cand am vazut ca era ultimu scuteru in carrefour :burnout:)) si ca am avut "noroc" ca am mai gasit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La limbaj suburban nici macar nu ma chinui sa raspund.

Noi sintem aici de la inceputul fenomenului scuterelor in Romania, de peste 3 ani de zile, si stiti unde sa ne gasiti, stiti cum sa dati de noi, raspundem prezent atunci cand e vorba de o problema, si ajutam prin fapte pe cei care chiar au nevoie de noi. Asa ca nu imi este rusine cu produsele pe care le importam, ba chiar sustinem argumentat ca sint printre cele mai bune din piata produselor similare chinezesti, chiar ne pasa de clientii nostri si de banii acestora.

Le multumim si ii apreciem pentru ca isi cheltuiesc banii pe produsele GoPOP. Asta ne si responsabilizeaza enorm pentru ca simtim fiecare scuter pe care il vindem. Si am ajuns sa simtim anul acesta deja 1800 de scutere. Ne pasa si ne straduim. Va multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristian

Am mers ocazional cu scuterul si m-ar tenta unul pentru oras. Te rog posteaza o lista cu piese de schimb & preturile lor , pt modelul Zip (sau da-mi-o pe mail)

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturile la piese le gasesti public pe site-ul nostru, inregistrandu-te. Pretul actual la ZIP este de 2450 RON cu TVA inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfoai am vazut zilele trecute in carrefour un fighter ca al meu ... numai ca era galben :angryfire: ma ofticam ca nu aveam surubelnitza cu mine sa fur carenele :angryfire: , cel putin botu arata bestial :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...