Sari la conținut

Accident grav 12.06.2010 Lunca Corbului [ARGES]


c3h2o
 Share

Postări Recomandate

Subscriu...

Cornel aka Porcu' aka nimeni nu merita sa moara ca-i da tare pe curbe...aka rau imi pare ca trebuie sa-mi amintesc de tine asa aka ducati st2 printre primele motociclete aka drum bun prietene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incredibil ... un tanar e pe moarte, dar nu se gaseste un pat ... Ia sa fi avut accident fiul unui ministru, sau un miliardar de pe la noi ... pun pariu ca se gasea pat imediat ! Sper sa scape cu viata bietul baiat. Si de aia am plecat eu din Romania acum 7 ani ... si nu ma mai intorc !

Frate esti nesimtit?pe orice topic ma uit trebuie sa fi tu ala care se mandreste ca a plecat din tara si ce de rahat e Romania...da-i ma drumu si vezi-ti de treaba prin Italia sau pe unde esti.

Esti un las,daca tot esti atat de civilizat de ce nu ai ramas sa schimbi ceva?

Crezi ca 99% din populatie nu e de parere ca traim intr-o tara de cacao?dar macar unii dintre noi au ramas pe aici poate vor face ceva cu viata lor(bravo lor),altii au ramas sa fure in continuare si altii au plecat(bravo lor).

Dar nu mai linge in fund Italia ca pana acu cateva zeci de ani era intr-o situatie mai proasta ca a noastra.

Vrei sa ne faci invidiosi laudandu-te ce bine o duci tu si ce prosti suntem noi....esti limitat.

 

 

 

PS:Imi cer scuze ca sunt off-topic dar m-a scos din minti.

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate esti nesimtit?pe orice topic ma uit trebuie sa fi tu ala care se mandreste ca a plecat din tara si ce de rahat e Romania...da-i ma drumu si vezi-ti de treaba prin Italia sau pe unde esti.

Esti un las,daca tot esti atat de civilizat de ce nu ai ramas sa schimbi ceva?

Crezi ca 99% din populatie nu e de parere ca traim intr-o tara de cacao?dar macar unii dintre noi au ramas pe aici poate vor face ceva cu viata lor(bravo lor),altii au ramas sa fure in continuare si altii au plecat(bravo lor).

Dar nu mai linge in fund Italia ca pana acu cateva zeci de ani era intr-o situatie mai proasta ca a noastra.

Vrei sa ne faci invidiosi laudandu-te ce bine o duci tu si ce prosti suntem noi....esti limitat.

 

 

 

PS:Imi cer scuze ca sunt off-topic dar m-a scos din minti.

 

Azi am citit topicul pentru prima data si aceasta poveste mi-a dat fiori. Imi pare rau pentru ceea ce s-a intimplat, ma gindesc oare ce este in sufletul familiei ca doar si noi trecem prin asa ceva.

Seby, simt ca trebuie sa-i iau apararea lui Mario, nu ca mi-o cere el.

Eu doar atita vreau sa spun. Tibi, sotul varei mele a iubit Romania si niciodata nu a fost de acord sa plece, a ramas acolo sa salveze tara, tara mai frumoasa ca Romania nu exista pentru el. A murit la 33 ani (joia aceasta ar fi trebuit sa implineasca 34)ca un ciine omorit de un criminal cu foarte multe pile care a venit de pe contrasens cu viteza. Dupa ce a facut accidentul, a vrut sa-l tirasca de picior pe Tibi ca probabil a fost in calea lui, Tibi era facut una cu motocicleta. Dupa o jumate de ora tot criminalul a fost luat de smurd si dus la elias " in stare grava" desi nu avea nici cea mai mica zgirietura.

Au trecut aproape 3 luni si nu s-a facut mai nimica, Tibi avea o pozitie destul de mare unde lucra, s-au facut multe promisiuni, s-au realizat putine.

Vara-mea a ramas cu doi copii mici, o fata de 3 ani iar baiatul va face saptamina viitoare 1 an. Daca vara-mea nu cistiga procesul va ramine pe strazi.

Nu cred ca a zis cineva ca tara aia este de cacao. Sistemul corupt este de cacao.

Dupa faza asta din familie nici nu-mi mai doresc sa locuiesc vreodata acolo, cel putin daca mor aici cineva este pedepsit si plateste pentru ce face. Daca eu miine patesc un accident atunci am cele mai bune servicii la spital.

Apropo cu patul de spital si de ce a zis Mario.

Sotul meu a avut un accident de masina acum multi ani si efectiv si-a rupt gitul. A avut 10% sanse de supravietuire si doctorii au zis ca o sa moara. A stat 3 luni in coma nu doua saptamini, a stat doi ani in spitale, asigurarile au bagat in el doua milioane (cititi bine da) si astazi este ca si normal, mai are dureri uneori la schimbarea vremii, a facut nenumarate operatii. Nu te gindi ca a avut pile si relatii sau bani, este doar un om.Eu am un sot astazi datorita medicilor sau poate datorita la Dumnezeu.

 

Asta este diferenta intre Romania si America sa zicem sau de ce nu si Italia.

 

Imi pare rau ca scriu off topic insa nu m-am putut abtine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta ar trebui sa fie mereu pe prima pagina, nu conteaza cine-si da cu parerea, oamenii au destul creier sa discearna realitatea, nu toti cei care citesc i-si si dau cu parerea. Macar un racer stradal daca invata ceva din topicul asta si tot e un castig. A-ti citit si despre accidentul in curba de la Mangalia, omul a avut noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta ar trebui sa fie mereu pe prima pagina, nu conteaza cine-si da cu parerea, oamenii au destul creier sa discearna realitatea, nu toti cei care citesc i-si si dau cu parerea. Macar un racer stradal daca invata ceva din topicul asta si tot e un castig. A-ti citit si despre accidentul in curba de la Mangalia, omul a avut noroc.

Da ....stiu ca este un conflict sentimente dar NU MAI FACETI ASA cit de simplu e sa auzi si cit de complicat este sa intelegi sa nu mai faci asa .......

Pt. adevarati oameni care vor sa nu pateasca asa gratis mentorez in sensul asta !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balamuc ai si tu dreptate nu zice nimeni dar sa nu vina cineva sa imi zica mie ca nu a calcat odata pe cheia si a dat cu genunchiu pe jos sau pe oricare alt drum din tara toti am facut asta , problema e doar cat de repede te trezesti si intelegi riscurile la care te expui . Il cunosteai pe cornel destul de bine si sti ca era un baiat cu potential , si daia mi se pare normal ca sa nu il judece toti prapaditi care nu stiu sa mearga drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balamuc ai si tu dreptate nu zice nimeni dar sa nu vina cineva sa imi zica mie ca nu a calcat odata pe cheia si a dat cu genunchiu pe jos sau pe oricare alt drum din tara toti am facut asta , problema e doar cat de repede te trezesti si intelegi riscurile la care te expui . Il cunosteai pe cornel destul de bine si sti ca era un baiat cu potential , si daia mi se pare normal ca sa nu il judece toti prapaditi care nu stiu sa mearga drept.

 

Asta cu " potentialul" este exact problema care au avuto Italieni 25 de ani dupa razboi cind nu erau circuite si erau accidente grave pe doua roti intre 5 si 10 pe zi !!!!

Si revin NU MAI FACE ASTA simplu ....cit de greu popate fi ? miine plec la serees iau cu mine 7 oameni noi sa se dea pe pista !!! o sai plimb in spate sa vada ce inseamna sa mergi tare cu adevarat !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balamuc ai si tu dreptate nu zice nimeni dar sa nu vina cineva sa imi zica mie ca nu a calcat odata pe cheia si a dat cu genunchiu pe jos sau pe oricare alt drum din tara toti am facut asta , problema e doar cat de repede te trezesti si intelegi riscurile la care te expui . Il cunosteai pe cornel destul de bine si sti ca era un baiat cu potential , si daia mi se pare normal ca sa nu il judece toti prapaditi care nu stiu sa mearga drept.

din ce zici tu eu inteleg ceva de genu: lasa ca ma dau eu ca sunt bun, si voi nu va dati ca faceti accidente. nu e chiar sanatos sa gandesti asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu " potentialul" este exact problema care au avuto Italieni 25 de ani dupa razboi cind nu erau circuite si erau accidente grave pe doua roti intre 5 si 10 pe zi !!!!

Si revin NU MAI FACE ASTA simplu ....cit de greu popate fi ? miine plec la serees iau cu mine 7 oameni noi sa se dea pe pista !!! o sai plimb in spate sa vada ce inseamna sa mergi tare cu adevarat !!!!

 

Iti multumim ca existi doar sa ne arati cum se merge TARE ! Dar poate nu ne intereseaza . Cam toti ce au pe aici deschis cate un topic , in memoriam , au stiut sa mearga tare . Vrei sa te incorzi ? Deschide-ti un topic unde sa te " dai " cu altii , tare si lasa rubrica accidente , sa fie doar despre accidente , starea victimelor si cat mai putine r.i.p-uri ! Crezi ca poti sa fii atat de cool si sa nu te mai obosesti sa dai un raspuns ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumim ca existi doar sa ne arati cum se merge TARE ! Dar poate nu ne intereseaza . Cam toti ce au pe aici deschis cate un topic , in memoriam , au stiut sa mearga tare . Vrei sa te incorzi ? Deschide-ti un topic unde sa te " dai " cu altii , tare si lasa rubrica accidente , sa fie doar despre accidente , starea victimelor si cat mai putine r.i.p-uri ! Crezi ca poti sa fii atat de cool si sa nu te mai obosesti sa dai un raspuns ? :laugh:

tu cred ca habar nu ai ce-ai spus acum, loool.

omul ala chiar se da NUMAI pe circuit tare, si nu cred ca a dat cuiva pana acum cu RIP pe circuit, din cei dusi de el.

vai de tara asta de tate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
din ce zici tu eu inteleg ceva de genu: lasa ca ma dau eu ca sunt bun, si voi nu va dati ca faceti accidente. nu e chiar sanatos sa gandesti asa.

Nu, nu asta este ideea.... sinplu :

orice cursa pe strada = accident ...usor , grav , foarte grav sau maximum de grav.....si atit , nimic altceva, nu are nici o legatura cu mine , cum merg eu.

Mesaj completat

Iti multumim ca existi doar sa ne arati cum se merge TARE ! Dar poate nu ne intereseaza . Cam toti ce au pe aici deschis cate un topic , in memoriam , au stiut sa mearga tare . Vrei sa te incorzi ? Deschide-ti un topic unde sa te " dai " cu altii , tare si lasa rubrica accidente , sa fie doar despre accidente , starea victimelor si cat mai putine r.i.p-uri ! Crezi ca poti sa fii atat de cool si sa nu te mai obosesti sa dai un raspuns ? :laugh:

Nu bos, nici de cum nici o secunda nu am vrut sa dau inpresia asta ....si anume ca eu merg tare.

Tocmai ca despre accidete vorbesc ... despre ce trebuie sa NU faci sa nu mori tu !!!!! care zici gales "au stiut sa mearga tare"

 

Ps. Dupa cum vezi nu sint atit de cool si am raspuns mai exact incerc sa le arat prostilor (nu este vorba de tine nu te flata :D ) fara sa-si dea seama cind sint in pericol !!!!

Eu stiu exact cine este in pericol in ce fel de pericol cit de grav etc in legatura cu motoreta (evident) , nu este vorba de giceala !!!!pur si simplu stiu treaba bine pe baza de experienta si documentare.

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu asta este ideea.... simplu :

orice cursa pe strada = accident ...usor , grav , foarte grav sau maximum de grav.....si atit , nimic altceva, nu are nici o legatura cu mine , cum merg eu.

nu era pentru tine aia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzati k scriu aici dar este urgent: politia rutiera are voie sa-mi ia certificatu pt k aveam placuta confectionata de mine si cauciucuri uzate............va rog sa raspundeti cat mai repede...............va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzati k scriu aici dar este urgent: politia rutiera are voie sa-mi ia certificatu pt k aveam placuta confectionata de mine si cauciucuri uzate............va rog sa raspundeti cat mai repede...............va multumesc anticipat

 

Ai permis de conducere :) ? Ma indoiesc..altfel ai fi stiut ca se retine certificatul de inmatriculare..asa cum a zis colegul, ti-a facut un bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...