Sari la conținut

Accident


partizan
 Share

Postări Recomandate

azi se face o saptamana de cand am patzit-o. acum am ajuns acasa la net sa va raportez si voua necazul.

 

cand: acum o sapt, vineri, ora 12 ziua.

viteza: 50, maxim 60 la ora

unde : intrarea in resita, veneam de la festivalul de jazz de la Garana.

motiv: liniile de tramvai. desi am si oarecare experianta off road si destul de multi km pe sosele si in tara si afara, pur si simplu m-am trezit pe jos. protectii full, echipament textil.

paugube: clavicula si 3 coaste rupte.

 

 

multumesc asistentului de la urgenta , motociclist si el (Mircea, am uitat ce id ai aici pe forum), m-a ajutat f mult.

Editat de partizan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol,daca ai viteza mica tinzi sa nu mai fi asa de atent.Asa si-a rupt si amic clavicula merge cu 40 la ora si statea prea relaxat pe motor (enduro) si de la praf nu o vazut un bolovan si l-o luat.S-a trezit pe jos si il durea umarul stang :banana: Insanatosire rapida :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc ca ai incasat-o, mai ales ca nu e chiar o chestie usoara. Clavicula nu deranjeaza foarte tare (o stiu din experienta), dar coastele...

Insanatosire grabnica si completa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urari.

 

daca e un biker din resitza cu aparat digital, am mare rugaminte, as vrea sa-mi pozeze si mie locul accidentului si sa-mi timita poza, ca eu nu pot sa inteleg cum s-a intamplat asa ceva.

cum intri in resita dinspre valiug (semenic) exact la capatul liniei de tramvai, esti obligat sa treci peste sinele de tramvai oblic si cred ca sunt foarte profilate din asfalt. nu am anticipat, nu mi-am dat seama ce s-a intamplat, m-am trezit dand cu capul de asfalt (sfanta casca). m-am speriat cand am simtit ca-mi curge ceva din ureche sub casca, credeam ca e sange si ca am ceva grav, dar dupa ce mi-au scos altii casca s-a dovedit a fi apa, facusem dimineata o baie in lac la valiug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ureche sub casca, credeam ca e sange si ca am ceva grav, dar dupa ce mi-au scos altii casca s-a dovedit a fi apa, facusem dimineata o baie in lac la valiug.

vezi aici o parte dintr-o posibila explicatie. apa in urechi poate afecta echilibrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e un biker din resitza cu aparat digital, am mare rugaminte, as vrea sa-mi pozeze si mie locul accidentului si sa-mi timita poza, ca eu nu pot sa inteleg cum s-a intamplat asa ceva.

cum intri in resita dinspre valiug (semenic) exact la capatul liniei de tramvai, esti obligat sa treci peste sinele de tramvai oblic si cred ca sunt foarte profilate din asfalt. nu am anticipat, nu mi-am dat seama ce s-a intamplat, m-am trezit dand cu capul de asfalt (sfanta casca). m-am speriat cand am simtit ca-mi curge ceva din ureche sub casca, credeam ca e sange si ca am ceva grav, dar dupa ce mi-au scos altii casca s-a dovedit a fi apa, facusem dimineata o baie in lac la valiug.

Nu sunt inca biker dar vreau sa devin, de-asta citesc pe aici. N-am poza, dar cunosc locul fiindca am locuit o vreme in zona unde s-a intamplat accidentul; dupa parerea mea ti-a alunecat roata din fata oblic, catre dreapta, in lungul sinelor de tramvai. In momentul cazaturii tu erai aplecat catre stanga, ca acolo e curba. Ai trecut oblic peste sine, care, pe directia ta de mers ti-au venit din stanga-spate catre dreapta-fata. Poate erau si putin ude, parca tin minte ca in weekendul festivalului a plouat in Resita (am fost si eu la Garana asa ca nu stiu sigur). Ce stiu sigur e ca am cazut si eu pe sinele de tramvai din Resita, exact in acelasi fel, dar cu bicicleta; cateodata cauciucul aluneca incredibil pe otelul ala. Iti doresc insanatosire rapida si sa mai prinzi ceva din sezonul asta. Fiindca e primul meu post aici salut pe toata lumea si astfalt uscat!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urari.

 

daca e un biker din resitza cu aparat digital, am mare rugaminte, as vrea sa-mi pozeze si mie locul accidentului si sa-mi timita poza, ca eu nu pot sa inteleg cum s-a intamplat asa ceva.

cum intri in resita dinspre valiug (semenic) exact la capatul liniei de tramvai, esti obligat sa treci peste sinele de tramvai oblic si cred ca sunt foarte profilate din asfalt. nu am anticipat, nu mi-am dat seama ce s-a intamplat, m-am trezit dand cu capul de asfalt (sfanta casca). m-am speriat cand am simtit ca-mi curge ceva din ureche sub casca, credeam ca e sange si ca am ceva grav, dar dupa ce mi-au scos altii casca s-a dovedit a fi apa, facusem dimineata o baie in lac la valiug.

Partizane, ai fi tu Stefan Plavatz de la Valiug spre Temisoara, da asta nu te scuteste sa conduci cu atentie prin orasul nostru, proba de trecere peste linii de cale o face diletantu`, cu sau fara trei ape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...