Sari la conținut

Accident Bucuresti - 01.07.2010 - Intersectia Potcoava


dudutzu
 Share

Postări Recomandate

Acum a venit taicamiu acasa si mi-a spus ca a vazut un "motor" ce apartinea unei motociclete in zona potcoava ( trecerea de pietoni )

 

 

Dupa spusele lui parea destul de grav :

- Motociclisul era in salvare ( doua prezente la locul accidentului)

- Motoicleta o roata deformata plus una lipsa ( nu am inteles care si cum ... ), carene lipsa sau cum a spus el " Era un motpr in mijlocul drumului, motor in sensul de componenta nu de motocicleta, si o parte din rezervor " ( sper ca a exagerat el )

 

 

 

Sper ca este OK , cat se poate in conditiile astea.

 

 

Asfalt uscat si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potcoava e o intersectie din Bucuresti, cartierul Balta Alba. La 12 noaptea totul era 'normal' acolo.

Mesaj completat

Edit (pentru curiosi): e intre metrou Titan si Diham, mai precis in sectorul 3, la intersectia bd. Nicolae Grigorescucu str. Lucretiu Patrascanu si str. Constantin Brancusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut aseara si era accident cu scuter in zona Parcului Brancusi (undeva intre Potcoava si Lucretiu Patrascanu). Scuter mucificat, motociclist la spital si politisti ce dirijau circulatia. Accidentul a fost frontal, masina avea toata partea din fata avariata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potcoava e o binecunoscuta zona si la Galati.. si e si ditamai trecerea de pietoni acolo si trafic... ;)

(a dreaku numa' in Bucuresti sunt potcoave...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ca jumate galatean cand citesc titlul iti dai seama ca nu ma gandesc in nici un caz la Potcoava de la Bucuresti sau Brasov.. ;)

Nici nu stiam ca exista la Bucuresti... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ca jumate galatean cand citesc titlul iti dai seama ca nu ma gandesc in nici un caz la Potcoava de la Bucuresti sau Brasov.. ;)

Nici nu stiam ca exista la Bucuresti... :P

OFF: Nici eu de Galati ;)

 

 

...in alta ordine de idei, exista informatii despre accident? Presupun ca nu e grav din moment ce nu s-a dat la stiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe o premiza ff gresita. In Bucuresti se intampla multe lucruri grave care nu ajung la stiri din cauza ca ... se suprapun cu altele si mai grave ;) Nu e ca in tara... exista accidente mortale care nu au aparut la TV din diverse x motive...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...