Sari la conținut

Benzinarii Pe Autostrada Soarelui


Postări Recomandate

Deunazi am tras un raid cu prietenii la Vama/ 2mai..

Am donat(la 4 motoare) de pe returul conservei 12 litrii de fara Pb in 6 opriri.. pe minunata Autostrada Soarelui unde benzinariile e mirifice, dar lipseste cu desavarsire.. :crack: :crack: :crack:

Asadar, atentie sa nu va prelungiti sejurul..

Am sa pun si cateva poze cu ranitzii.. :) :blbl: ;) :lol: :finger:

P.S. (pentru un motociclist inconstient) Pasagerul nu se tine hamesit de foame si rupt de greutatea bagajului. Cat s-a odihnit in masina nu visa decat la un pat.. uitase si de foame.. :cheers: Sa nu mai faci asta ca urmatoarea benzina ti-o torn in cap.. :burnout: (prietenii stiu de ce)

 

Aderenta maxima si control desavarsit s-avetz! :D :hug: :burnout:

 

 

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intoarcerea de la mare, benzinarie se gaseste fix la intrarea in Medgidia . In intersectia unde se face dreapta pentru Bucuresti, in stanga e un Petrom maricel.

Dupa aia mai este Cernavoda, dar nu am vazut la strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

 

In primul rand tin sa va multumesc pentru ajutorul acordat! Daca nu era conserva si acum ne cautau autoritatile in padurile din jur unde ne hraneam cu radacini de copaci...

 

Lectia am invatat-o si la intoarcere am stat numai in benzinarii...

 

Pacat ca nu ne-am intalnit in Vama sa dam niste fiole peste cap....

 

Numai bine!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!!!

In primul rand tin sa va multumesc pentru ajutorul acordat! Daca nu era conserva si acum ne cautau autoritatile in padurile din jur unde ne hraneam cu radacini de copaci...

Lectia am invatat-o si la intoarcere am stat numai in benzinarii...

Pacat ca nu ne-am intalnit in Vama sa dam niste fiole peste cap....

Numai bine!

:lol:

___________________________________________________

 

las' ca se vede el munte cu munte.. poate data viitoare o sa fiu si eu pe 2 roti.. o sa te alerg pana dai 'fiolele" alea.. :crack: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

___________________________________________________

 

las' ca se vede el munte cu munte.. poate data viitoare o sa fiu si eu pe 2 roti.. o sa te alerg pana dai 'fiolele" alea.. :crack: :eek: :D

 

vezi ma .. si eu trageam de tine sa mergem in vama sa bem si tu nu voriai :lol:

 

 

:D :D :kick: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu o vitezana , mers in blana ( nu spun si viteza) benzina se termina la cativa km dupa fetesti. Asa ca recomand in rond la fetesti nu intrati pe vechea autostrada, faceti stanga si in 7-800 m e benzinarie. Alimentati si ar trebui sa ajunga pana la mare.

Pt cei care merg mai linistit, urmatoarea benzinarie e in Cernavoda, dar trebuie sa intrati putin in oras :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata, io nu i-am dat mai mult de 140 si mi-a ajuns benzina pana la constanta + fatzaiala aferenta in oras. Am un GSXf de 600. Stiu ca e micutz, dar io fac plimbarea pt placerea drumului, a peisajului. Chiar daca autostrada este stearpa siplictisitoare, gasiti ceva frumos, in functie de momentul zilei in care faceti deplasarea. Acum vreo saptamana, am incercat cu un VN de 750... A fost super...

post-2978-1155500692_thumb.jpg

 

post-2978-1155500710_thumb.jpg

 

post-2978-1155500739_thumb.jpg

 

post-2978-1155500760_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah deci sunt 158 km de la benzinaria de la intrarea pe A2 din bucale pana la prima benzinarie dupa podul de la Cernavoda (parca in Stefan cel Mare) si mai e inca una la 3 km mai in fata (in Faclia).... ambele au decat de 95 ...care vrea de 98 ... n'are decat sa mai caute.... da eu zic ca e oarecum de bun simt un plin pentru 158 km ... oricat de tare ai merge ..... la un rezervor de 17 l chiar si cu un 11% consum ajungi pana acolo ......

Cat despre Vama ... cateva poze cu motoarele (scuzati calitatea ...facute cu telefonul)

post-8099-1155503166_thumb.jpg

post-8099-1155503178_thumb.jpg

post-8099-1155503196_thumb.jpg

post-8099-1155503203_thumb.jpg

post-8099-1155503214_thumb.jpg

post-8099-1155503221_thumb.jpg

Editat de Gixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit-o

 

rezervorul meu este de 14 l si pentru ca am mers tare, a consumat mai mult dacat de obicei, asa ca a trebuit sa ies inainte de sfarsitul autostrazii,

Deci se intampla domnilor.

 

si doamnelor.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit-o

 

rezervorul meu este de 14 l si pentru ca am mers tare, a consumat mai mult dacat de obicei, asa ca a trebuit sa ies inainte de sfarsitul autostrazii,

Deci se intampla domnilor.

 

si doamnelor.

 

:lol:

 

 

cum am spus mai sus..cu o vitezana, mers in blana pe autostrada...benzina se termina pe la 8-9 km dupa rondul de la fetesti...testat pe 2 gixeruri de 750 si un r1....mers in blana inseamnand de la 250 in sus.Inseamna 18 l la 150 km , deci un consum de 12%

 

mers mai linistit, 180-200 ...se aprinde becul rosu la cernavoda ( deci consum de 9-10%)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic... unii la mare, altii pe cheile bicazului plouati de mama focului!

Bravo! Baurati pana la urma! Si mie mi-e sete! In fine voua va consuma mult? Ce ziceti de un 5% cu pasager? Suna bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...