Sari la conținut

Motocicleta Mea


ticalosu
 Share

Postări Recomandate

am inceput ca si majoritatea de aici cu bicicleta (tohan)pina m-am asezat cu 14 ani prima oara pe mobra..... au fost trei pina m-am facut "mare"si mi-am luat cz (mititelu) l-am vindut si am facut din piese inca unu (fumuselu) apoi iar mobra ..... facuta la IRA cu piston de drujba! aia mai "batrini" poate o mai stiu!

acum am mai multe de-o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...mobra..am mers si eu oleaca cu mobra..palpitant chiar...aveam impresia ca o sara motrul in aer asa de tare se tura..eu eram invatzat cu ijurile ...daca s-ar fi auzit iju asa trebuia sa sar din mers de pe el ca eram calare pe bomba

noroc ca mi-a zis propitaru' ca asa tre sa se auda motorul de mobra...ca mie imi era mila de el si nu mai vroiam sa trag de acceleratzie.

m-a plimbat un drakan din bt cu mobra si m-am simtzit ca pe spidake, la curbe nu mai stiam cum sa imi strang genunchii sa nu ating pamantul...dement drakanu...ma si vedeam imprastiat pe strada :)

 

 

tohanul nu il am...dar cu bikla ma mai dau inca cand am okazia :(

post-49-1080247613_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he :( :) Ce sergiu si acuma ai ramas cu sechele de la plimbarea aia.Aveam V Power.Nici Emy cu Ij-ul nu se tinea de noi.Mama ce a mai mers Mobra aia.Stai sa vad poate gasesc o poza cu ea.Hai ca am gasit una in care Mobra era in stadiul final al modificarii."Pasagerul"sunt eu inainte de o turatie.

post-49-1080252639_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he :(  :) Ce sergiu si acuma ai ramas cu sechele de la plimbarea aia.Aveam V Power.Nici Emy cu Ij-ul nu se tinea de noi.Mama ce a mai mers Mobra aia.Stai sa vad poate gasesc o poza cu ea.Hai ca am gasit una in care Mobra era in stadiul final al modificarii."Pasagerul"sunt eu inainte de o turatie.

gresesti mestere..cu tine mi-a fost frica doar sa nu cadem din cauza eqilibrului ca miscai ghidonul ca un tractorist volanu. m-a socat stilul nebun al lui Arositei cand m-a dus la ziua lui Emy....mai aveam si o sticla de vin la kept care ma incomoda..dar am ajuns cu bine...numa arabul ala a facut tumbe cu mobra ta in seara aia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca eu nu merg bine pe motor. :( Din cate vad eu inca mai esti intreg ;)

Atunci am vrut sa-ti arat ce poate o Mobra facuta ca la carte,nu cu improvizatii si alte chestii.

Si in legatura cu stilul lui Arositei ala e un stil Kamikaze.El se bazeaza 99% pe noroc si doar 1% pe ratiune.(Dar oricum la scutere nu ai nevoie de altceva :) :) :) )

Dar ce a mai fost si cu arabu ala,nu mai stiu cum il chema.Cand am vazut motoru peste el si ca nu misca am crezut ca s-a dus la ALAH :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

sal !

 

in sfirsit m-am mai trezit !

astea sint "surorile" una s-a dus la bucuresti iar a mea a ramas cu mine !

fie-va si voua mila de baiat ca este iar incepator ....... dupa vreo 20 de ani !nu-l provocati ca "ea" poate mai mult decit "el" si o tavaleste sii face aua la fata ...... si iar tb sa cumpar piese si sa la trimit in ro!(inca nu am trimis !!!!)

cea din dreapta e a mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost o "iubire" cu care am umblat prea putin ceea ce m-a facut s-o vind (4 ani 500 km)

este un rd 400 cu 40cp din 1977 cu 19000 de km reali!

mi-a fost mila sa-i fac km iar acum am fost nevoit s-o vind!..... mi-am luat iar 2 cz-uri! omul la batrinete se timpeste ..... v-o zic eu !! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e primul cz luat in germania (2003)

cz 125 an fab.73 cica 12 cp km reali 330 e ca nou dar a stat intr-o sura!(imi trebuie o furca sau doar amortizoarele de fata sa pot umbla cu el)

am dat 271 ⏠pe el (pe ebay)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum actuala feblete yamaha tdr 250 an fab.1988 v.max atinsa (nu culcat! si cu mercedesul unui prieten dupa mine al carui kilometraj arata tot atit!)190 km/h 50cp si un pic multumita (fostului) prieten flopi (cei mai de-o virsta cu mine si din buc. si-l vor aduce aminte) care si-a tocit "destele" la baleaje!

este un adevarat funbike cu care ii poti necaji pe "adevaratii"motociclisti (cei cu moto de viteza si sute de cai si sute de km pe ora)pe sosele gen posada !

cea din dreapta e a mea si cea din stinga va apare la inceputul lui sept in buc. ..... sper sa termine cu actele pina atunci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

he he he ... mobra .. da frate ... viatza .. la 7 ani cand am condus-o prima data .. plm .. era ca si cum m-as da aku cu un r1 .. eram cel mai tare din cartier .. plm .. si akum o mai am .. cu ceva imbunatatiri .. adik face vreo 140-150 km/h si are vreo 12 cai putere .. la 14000 rot/min . tare nu ? :crack: . apropo care mai avetzi piese de mobra/ hoinar si nu avetzi ce face cu ele .. dalea care va incurca prin casa .. imi tre aku sa imi mai fac vreo 3-4 seturi motor .. ca am un concurs pe la valcea la karting .. si plm .. nu am seturi de rezerva .. ca tare imi e frik ca asta imi trozneste .. uitati un id de mess l care ma putesti contacta dark_war18@yahoo.com

:lol:

post-10129-1169889107_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he he ... mobra .. da frate ... viatza .. la 7 ani cand am condus-o prima data .. plm .. era ca si cum m-as da aku cu un r1 .. eram cel mai tare din cartier .. plm .. si akum o mai am .. cu ceva imbunatatiri .. adik face vreo 140-150 km/h si are vreo 12 cai putere .. la 14000 rot/min . tare nu ? :crack: . apropo care mai avetzi piese de mobra/ hoinar si nu avetzi ce face cu ele .. dalea care va incurca prin casa .. imi tre aku sa imi mai fac vreo 3-4 seturi motor .. ca am un concurs pe la valcea la karting .. si plm .. nu am seturi de rezerva .. ca tare imi e frik ca asta imi trozneste .. uitati un id de mess l care ma putesti contacta dark_war18@yahoo.com

:lol:

 

stai pe-aproape... nu mai minti poporu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he he ... mobra .. da frate ... viatza .. la 7 ani cand am condus-o prima data .. plm .. era ca si cum m-as da aku cu un r1 .. eram cel mai tare din cartier .. plm .. si akum o mai am .. cu ceva imbunatatiri .. adik face vreo 140-150 km/h si are vreo 12 cai putere .. la 14000 rot/min . tare nu ? :haha: . apropo care mai avetzi piese de mobra/ hoinar si nu avetzi ce face cu ele .. dalea care va incurca prin casa .. imi tre aku sa imi mai fac vreo 3-4 seturi motor .. ca am un concurs pe la valcea la karting .. si plm .. nu am seturi de rezerva .. ca tare imi e frik ca asta imi trozneste .. uitati un id de mess l care ma putesti contacta dark_war18@yahoo.com

:lol:

ha ha ha...Jawa...da frate...viata...la 3 ani si 6 luni cand am condus-o prima data...palma mea...era ca si cum m-as da acum cu un Saab Grippen Mach 2,5 la rasul solului...eram cel mai tare din ... si acuma o mai am...cu ceva upgrade-uri...face vreo 280[d`mii]de km/sec[mai am putin si depasesc viteza luminii.urmeaza warp 5] si are cam 5000 de cai putere...la 70000rpm[i-am montat turbina de elicopter Apache].tare nu?apropo care mai aveti vreo Busa doua pe acasa si nu aveti ce face cu ea ptr. ca vreau sa tunez ceva mai nou nu de alta dar asta a mea polueaza cam mult si imi trebuie ceva care are Euro 7? :lol: :moron: :P :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he he ... mobra .. da frate ... viatza .. la 7 ani cand am condus-o prima data .. plm .. era ca si cum m-as da aku cu un r1 .. eram cel mai tare din cartier .. plm .. si akum o mai am .. cu ceva imbunatatiri .. adik face vreo 140-150 km/h si are vreo 12 cai putere .. la 14000 rot/min . tare nu ? :baldy: . apropo care mai avetzi piese de mobra/ hoinar si nu avetzi ce face cu ele .. dalea care va incurca prin casa .. imi tre aku sa imi mai fac vreo 3-4 seturi motor .. ca am un concurs pe la valcea la karting .. si plm .. nu am seturi de rezerva .. ca tare imi e frik ca asta imi trozneste .. uitati un id de mess l care ma putesti contacta dark_war18@yahoo.com

:haha:

la varsta ta mai puneam si eu 10-20 km in plus la povesti nemuritoare,da' nici chiar asa!! :) Ma intreb cum de nu ai fost racolat de Kawasaki Heavy Industries cu realizarile astea?!Ai uitat poate sa spui ca in timp ce zburai cu viteza asta erai pe o remorca sau intr-o duba??!! :grinbandit: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...