Sari la conținut

Cautam "anturaj" Pentru Plimbari In Zone De Langa Bucuresti


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 274
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mane, 150 km de endureala pe langa Bucale iti zice ceva? numai coclauri... nu ne trebuie decat 20 km sa iesim de pe asfalt si in rest tot ce se poate :angryfire:

 

so, care vrea sa se inscrie acum :angryfire: free ride

 

 

400 este cam mult pt poponeata nostra, facem cu opriri si gura casca la peisaje....150 poate 200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde merge-ti sambata la plimbare.

As vrea si eu sa merg cu voi. De fapt suntem doi.

 

Eu am facut in ultimile doua weekend-uri, turul capitalei. Insumat 400km.

Bagati ceva concret ca sa stim din timp.

 

Lasa prostiile si hai la padure. Sau mergi la ciolpani pe cross.

Nu inveti enduro pe langa bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic concret?

Nu este nimeni in stare sa fie organizator?

Propun sa spunem ce trasee am facut in jurul Bucurestiului apoi sa vedem ce mai putem face fara sa repetam un traseu.

 

1. Eu am facut intr-o zi o jumatate din cercul imaginar ce inconjoara Bucurestiul prin partea de N-E-S.

Mai precis Pipera, Tunari , camp, pana la Afumati, camp, Moara Domneasca, padure, Cernica, padure, Branesti, asfalt, Fundulea, trecut autostrada, camp spre Nana, camp, Vidra, camp, Berceni.

 

2. In alta sambata am facut partea N-V-S. Baneasa, camp, Corbeanca, camp, Buftea, Slobozia-Moara, camp,padure, traversat autostrada pe la Km 36-40, Malu-Spart,camp, Crevedia Mare, camp, Clejani, Mihailesti, pranz cu mici :angryfire: , camp +padure, Adunatii-Copaceni, Popesti -Leordeni.

 

Insumat pentru fiecare traseu nu cred ca am mers mai mult de 30 KM pe asfalt. Asta pentru ca nu exista alta solutie.

 

Cred ca sunt multi care au facut traseele astea, mai mult sau mai putin la fel.

Eu as dori sa fac, evident, alte trasee in jurul Bucurestiului,

Deci, hai sa ne organizam si sa vedem ce traseu se mai poate face INTR-O ZI. Sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-8152-1158225677_thumb.jpgpost-8152-1158225648_thumb.jpgpost-8152-1158225626_thumb.jpg

post-8152-1158225602_thumb.jpgpost-8152-1158225580_thumb.jpgpost-8152-1158225546_thumb.jpg

Nimic concret?

Nu este nimeni in stare sa fie organizator?

Propun sa spunem ce trasee am facut in jurul Bucurestiului apoi sa vedem ce mai putem face fara sa repetam un traseu.

 

1. Eu am facut intr-o zi o jumatate din cercul imaginar ce inconjoara Bucurestiul prin partea de N-E-S.

Mai precis Pipera, Tunari , camp, pana la Afumati, camp, Moara Domneasca, padure, Cernica, padure, Branesti, asfalt, Fundulea, trecut autostrada, camp spre Nana, camp, Vidra, camp, Berceni.

 

2. In alta sambata am facut partea N-V-S. Baneasa, camp, Corbeanca, camp, Buftea, Slobozia-Moara, camp,padure, traversat autostrada pe la Km 36-40, Malu-Spart,camp, Crevedia Mare, camp, Clejani, Mihailesti, pranz cu mici :angryfire: , camp +padure, Adunatii-Copaceni, Popesti -Leordeni.

 

Insumat pentru fiecare traseu nu cred ca am mers mai mult de 30 KM pe asfalt. Asta pentru ca nu exista alta solutie.

 

Cred ca sunt multi care au facut traseele astea, mai mult sau mai putin la fel.

Eu as dori sa fac, evident, alte trasee in jurul Bucurestiului,

Deci, hai sa ne organizam si sa vedem ce traseu se mai poate face INTR-O ZI. Sambata.

 

 

 

 

 

 

Va salut pe toti, sunt razvan, “virusat “ iremediabil de microbul enduro. N-am prea scos eu nasul pe forum, dar daca tot m-am bagat in seama si se discuta de trasee in jurul bucurestiului am cateva propuneri care, daca vi se par interesante putem sa le discutam.

O portiune foarte faina de plimbari cu teren variat de la paduri dune si delusoare de nisip create de exploatari de piatra si nisip, drum de piatra bun si mai putin bun, balti si namoale, dealuri de-a lungul drumului, care daca iti fac cu ochiul le ataci eu le-am gasit pe valea Argesului de la barajul Mihailesti si pana la localitatea Hotarele(cel putin cat stiu eu). Atasez cateva poze, facute cu telefonul,pentru exemplificare. Sambata asta ma cam mananca palma de inca o plimbare. :angryfire:

Editat de REBELUL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic.

n am vrut sa fac un topic nou.

 

de cate ori trec motoristi prin oras pe la mine, si eu sunt

pe motor, ii salut, ma saluta. fie ei vitezisti..chopperisti,,sau comunisti.

 

azi au trecut vreo 10 enduristi.. am facut cu mana. eram pe moto si eu,

si ei nimic,,

ba chiar :crack: unul mi a aratat " :crack: " ...

toti enduristii sunt asa d increzuti ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci este sambata ....nu am bani ...dar ai mei parinti pleaca la tara (spre Oltenita) asa ca daca vreau sa mananc un gratar tre sa ma sui pe tractor si sa merg si eu la tara ....asa ca la munte poate o sa merg maine...daca maine (duminica ) mai sunt amatori de un bolboci (cu plecare la ora 5 dimineata) astept pe mess un semn (id: tucashow2001) :crack:

 

 

 

hai sa avem drum uscat (nu neaparat asfalt :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un canyon 600 si ma cam plimb singur. Abia de anul asta am motor, dar nu-i problema :crack:

Daca se stabileste ceva, astept si eu un mesaj pe yahoo. Eu ma uit acuma dupa id-urile voastre/tel etc sa incerc sa va contactez.

 

id yahoo: cristiroma

tel: 0745 133 096

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde merge-ti sambata la plimbare.

As vrea si eu sa merg cu voi. De fapt suntem doi.

 

Eu am facut in ultimile doua weekend-uri, turul capitalei. Insumat 400km.

Bagati ceva concret ca sa stim din timp.

noi am iesit si azi

mai las odata id-ul meu si numaruld e telefon noi iesim absolut in fiecare week-end chiar cateodata si in timpul saptamanii

alex_ykf@yahoo.com

0721761964

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am iesit si azi

mai las odata id-ul meu si numaruld e telefon noi iesim absolut in fiecare week-end chiar cateodata si in timpul saptamanii

alex_ykf@yahoo.com

0721761964

 

 

Cam tarziu pentru sambata asta, dar tinem minte pentru viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa stabilim ceva concret pentru WE asta.. ca vine iarna...

 

Eu zic asa.. veniti cu propuneri, care, unde mergem... si hai sa ridicam cate 2 dejte cine merge...

Eu pot sa merg duminica, oriunde vreti voi...

Ca trasee n-am idee..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal din nou

deci haideti sa organizam atunci

de trasee nu e problema stim destule si daca nu stim le gasim imediat ca doar deaia avem motorete...

deci .....ramane STABILIT pentru sambata 23.09.2006 sau duminica 24 depinde de vreme pe la orele 2 ...o sa vedem unde ne vedem cred ca plecam de la mine stau undeva in zona bucurestii noi

deci hai sa vedem cine e pro si mai ales cine e contra:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal din nou

deci haideti sa organizam atunci

de trasee nu e problema stim destule si daca nu stim le gasim imediat ca doar deaia avem motorete...

deci .....ramane STABILIT pentru sambata 23.09.2006 sau duminica 24 depinde de vreme pe la orele 2 ...o sa vedem unde ne vedem cred ca plecam de la mine stau undeva in zona bucurestii noi

deci hai sa vedem cine e pro si mai ales cine e contra:))

 

:crack:

La ora 14??? Si STABILIT ori sambata ori duminica? :crack: Pai asa nu este mai nimic stabilit. :funny:

Ca putem sa ne face un plan pentru weekend stabileste cu mai multa exactitate ziua si traseul.

Altfel este prea ambiguu si nu cred ca sunt multi doritori sa mearga asa la plesneala sau "lasa ca vedem noi unde mergem si unde ajungem".

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok deci eu propun sambata la orele 14 00 la casa scanteii in fata ,in cazul in care vremea este proasta sambata sa plecam duminica la aceleasi ore.astept sugestii ...de traseu nu e problema organizam noi traseul de data asta data viitoare voi sau daca aveti voi un traseu noi nu zicem nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa stabilim sambata :crack: la 14 si nu de la tine mane ca nu este corect :funny: stabilim unde plecam si facem o cale de mijloc :crack:

 

 

ok deci eu propun sambata la orele 14 00 la casa scanteii in fata ,in cazul in care vremea este proasta sambata sa plecam duminica la aceleasi ore.astept sugestii ...de traseu nu e problema organizam noi traseul de data asta data viitoare voi sau daca aveti voi un traseu noi nu zicem nu

 

Ce aveti bai cu ora 14? Dupa parerea mea este mult prea tarziu. Un 10:30 ar fi OK.

Si intalnirea la Casa Scanteii? Mai bine la Romana. :crack:

In conditiile astea eu nu ma bag. Plimbare placuta.

:crack:

 

Propunere traseu:

1. plecare sambata la ora10:30 din Bucuresti.

2. Intalnire la OMV Berceni sau Sudului ca nu stiu cum ii zice.

3. Traseu: asfalt spre com. Berceni, drum de tara spre Dobreni, camp spre Gostinari, trecut Agesul spre Mironesti, drum de tara spre padurea Comana, iesire din padure spre Vlad Tepes, apoi drept pe camp spre Hotarele, pe camp spre Crivat, tecere pod Arges spre Budesti, ALIMENTARE CARBURANT, pe camp spre Nana, pe camp in directia Bucuresti si intrare in Bucuresti prin Pantelimon.

 

Noi suntem doi sigur si al treilea 80%sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg cu cei care:

- tin grupul compact

- nu se dau drept capre negre, ciumegstari, meseriasi

 

 

KATEMEU,

pe traseu ce v-ati propus sa faceti, hard? soft? plimbare aer curat?

 

ce motoare mai vin modele sa stiu daca fac fatza.....

 

cam atat in principiu si sunt OK cu voi ca e bine mai de dimineatza :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg cu cei care:

- tin grupul compact

- nu se dau drept capre negre, ciumegstari, meseriasi

KATEMEU,

pe traseu ce v-ati propus sa faceti, hard? soft? plimbare aer curat?

 

ce motoare mai vin modele sa stiu daca fac fatza.....

 

cam atat in principiu si sunt OK cu voi ca e bine mai de dimineatza :crack:

 

 

1. traseul se vrea a fi cat mai putin pe asfalt. Nu o sa fie foarte greu daca ai cauciucuri bune. Oricum nu este batut in cuie. Daca dam de greu atunci ne orientam la fata locului sa fie bine pentru toti.

2. sunt doua husaberg 550, si un suzuki enduro de 250cmc.

 

P.S. cu motocicleta ta nu trebuie sa iti faci griji. Cauciucuri bune sa ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...