Sari la conținut

Viteza La Moped?


dj.ali2007
 Share

Postări Recomandate

Am fost la magazinul First Bike din zona armata poporului, si am vazut mopeduri cu 22.500.000lei care atinge 45km/h (cel putin asa zice ceasul)...mentionez ca modelul e "cityflex"...mam mai interesat cum si ce... si am mai gasit in zina Mihai Bravu la magazinul unui turc (vizavi de targul auto) mopeduri FirstBike tot modelul Cityflex care arata in ceas ca ajunge pana la 60km/h (mopedul este nou si cu un mil mai ieftin, plus ca dadea nu o jum an mai multa garantie).Acum eu vreau sa stiu CU CAT MERGE MODELUL CITYFLEX??!

Mersi anticipat!!! :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit, e un accident, evident ! nu merge cu 60 nici la vale.

chiar asa, ce cauta intrebarea asta la Accidente ? s-a lovit turcul la cap si da mai multa garantie la mopeduri ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Aoleo,iar First Bike ? Pai daca aia au un produs mai prost ca mopedele ala ,eu i-mi iau glanda singur. Am un tovaras care are unu nou si nu merge nici acum,ca se infunda carbelitoru non-stop. Nu am vazut unu sa mearga ca lumea,la service e plin de de astea la reparat,le atirna firele din instalatie,ce sa mai zic,dezastru. NU LE RECOMAND NIMANUI. Garantia e teapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu am un moped de care vorbiti voi. Am facut cu el 18700km, fara nici o reparatie. In fiecare zi parcurgeam 50-60km. Merge de la 45-60km/h. Daca v-a spune ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un moped de care vorbiti voi. Am facut cu el 18700km, fara nici o reparatie. In fiecare zi parcurgeam 50-60km. Merge de la 45-60km/h. Daca v-a spune ceva!!!

 

eshit printre cei 5 posesori de first bike fericitzi :ok: :) :)

vezi ca e un topic p-aici in care nu pare totul asha idilic cum zici tu :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu cred...eu l-am distrus pe al meu dupa 3.000km asa ca... :hug: :( :P

SI AI AVUT NOROC CA AI MERS 3000.

 

Aoleo,iar First Bike ? Pai daca aia au un produs mai prost ca mopedele ala ,eu i-mi iau glanda singur. Am un tovaras care are unu nou si nu merge nici acum,ca se infunda carbelitoru non-stop. Nu am vazut unu sa mearga ca lumea,la service e plin de de astea la reparat,le atirna firele din instalatie,ce sa mai zic,dezastru. NU LE RECOMAND NIMANUI. Garantia e teapa.

AM UNA TARE PENTRU TINE. TOT ASA UN AMIC A CUMPARAT UNU DE 125 SI DUPA VREO 1200 DE KM SAU RUPT CANELURILE DE LA ROATA ACOLO UNDE INTRA PE AX SI CAND ACCELERA MERGEA DE STATEA PE LO :crack: :crack: :crack: :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor , nu mai fiti INCONSTIENTI. Daca unu' poate sa laude un First Bike inseamna ca e printre cei 2-3 fericiti care a avut noroc chior cu rapandula sau e platit. In loc sa le dam la cap, noi ne gasim sa povestim ce minunata ragalie am luat pe bani frumosi si uite asa se mai gaseste un fraier sa cumpere si sa ia teapa.

Trebuie sa ne unim mai degraba si sa le distrugem teapa aia de afacere sau mai bine zis furaciune pe care o fac aia de la Brasov cu noi.

Parea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor , nu mai fiti INCONSTIENTI. Daca unu' poate sa laude un First Bike inseamna ca e printre cei 2-3 fericiti care a avut noroc chior cu rapandula sau e platit. In loc sa le dam la cap, noi ne gasim sa povestim ce minunata ragalie am luat pe bani frumosi si uite asa se mai gaseste un fraier sa cumpere si sa ia teapa.

Trebuie sa ne unim mai degraba si sa le distrugem teapa aia de afacere sau mai bine zis furaciune pe care o fac aia de la Brasov cu noi.

Parea mea.

sau gandit ei ca romania e o tara de necunoscatori si au zi ca ne fraieresc. problema e ca nu reusesc cu noi cunoscatori ci intepa pe amarati aia de oameni care fac si ei naveta si mai dau si 35 de mil pe ragali deastea. sory first bike dar daca nuati vandut in alte tari dezoltate din pt de vd moto nu va bateti joc de noi si mai bine inbunatatiti materialele din care sunt facute piesele ex. segmenti sarma , cilindru teava de sonda, carene din plastic etc :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ragalia vine asa din China sau Taiwan, problema este garantia , modul de rezolvare a problemelor aparute la ragalie si in general dezinteresul pt. cumparator odata banii incasati(mai bine zis ciorditi). Pai cum sa trimit ragalia la Brasov , la reparat ? De ce nu se poate repara in Bucuresti ? Aici e service-ul de grantie, nu se bazeaza pe mecanicii de aici ? Atunci de ce ii mai lasa sa-i reprezinte ? Ca sa zica ca ofera service au dezvoltat frauda asta, da cind e la o adica o trimiti la Brasov, deci tot nu ai facut nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ragalia vine asa din China sau Taiwan, problema este garantia , modul de rezolvare a problemelor aparute la ragalie si in general dezinteresul pt. cumparator odata banii incasati(mai bine zis ciorditi). Pai cum sa trimit ragalia la Brasov , la reparat ? De ce nu se poate repara in Bucuresti ? Aici e service-ul de grantie, nu se bazeaza pe mecanicii de aici ? Atunci de ce ii mai lasa sa-i reprezinte ? Ca sa zica ca ofera service au dezvoltat frauda asta, da cind e la o adica o trimiti la Brasov, deci tot nu ai facut nimic.

Ne mai si spun ca au motoare honda...acum 3 ani knd am luat-o pe a mea din galati mi s-a spus ca e motor suzuki....3.000km si gata..SUZUKI :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne mai si spun ca au motoare honda...acum 3 ani knd am luat-o pe a mea din galati mi s-a spus ca e motor suzuki....3.000km si gata..SUZUKI :hug:

suzuki!!!! :P .....nu ti a spus ca este de hayabusa ?! :(

Editat de lkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt niste tampenii...chinezarii....au mai fost cativa care au laudat asa ceva pe topicul deschis de pepsiman, minsk vs cinezarii :hug: si ala tembel..cum sa compari asa ceva?pai fb sunt motoare?eu am minimobra frate....o tin in blana non stop, ca e motor in 2 t cu racire pe aer, logic :( am parcurs cu jucaria in 2 luni 1200 km, din care 400 la drum lung...si ma pot lauda ca niciodata nu am luat bataie de la un fb la semafor :crack: sa enumeram cateva lucruri proaste la astea...parerea mea...ambreiaju centrifugal pe exterior(al meu e pe dreapta, inchis f bine si jucaus in ulei valvoline :crack: ), lipsa uleiului din motor(nu ma refer la uleiul de amestec)jantele, care mai de care mai la moda si mai colorate aluminiu sau plastic..asta habar n-am, dar, daca ai noroc sa o faci 8, cumperi alta...

ce imi place...are un dispozitiv de tinut picioarele, din fabrica, atasat pe cilindru, si faptu ca e transmisia pe lant...atat...

 

si ma enerveaza faptul ca bucurestiul s-a umplut de fb-uri conduse de manelisti care poarta ochelari de soare, merg fara casca si far aprins, mai trec si pe rosu si nici nu opresc la trecerile de pietoni cand toate celelalte vehicule opresc...a...si se mai si lauda cu minunatia lor de 20 si de milioane :P la banii astia iti iei motor bunicel sh...parerea mea...chiar 2 comuniste, nu?si pana le pui pe picioare mai si inveti mecanica :crack: asa ca, pt mine, fb sux :blink: si unde doamne iarta-ma limitator?la ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam eu limitatoru' pus la creier cind m-am bagat in seama cu imbecilii de la First Bike.

 

stii ce ma amuza?ca sunt pusti fara experienta multi care le lauda..sau aceia cu experienta si se afla printre cei 5 care au vazut unu bun(ca de posesie nu poate fi vorba :blink: )..si daca esti experimentat, ai desfacut motoare capabile si ai vazut cum merg mai multe jucarii la viata ta, ei se cearta cu tine ca "dom'le...am mers jdemii de km cu un fb...sunt super buneee...si e si verde pe deasupra, frumos colorat...nu ca mobra ta plina de vaselina" :crack: :hug: :( :P

 

am aratat un saharian unui purtator de zxr400, fost fb-ist..la care ala..."du-te ba cu rabla ta dacia"...daca ar stii el cat costa rabla aia reconditionata in germania..hehe...si faptu ca ingroapa toate modelele de la fb puse cap la cap... :crack: da n-ai ce le face frate..fiecare lauda ce are...eu laud calutu meu, ca e mai bun decat porcariile alea..si mai ieftin :crack: dar ii cunosc punctele slabe si incerc sa le modific

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr. ORL ,daca ala care ii arati tu saharianu' are sub 25 de ani si merge pe o japoneza plina de plastice e normal sa rida de tine. Pai nu ?

 

exact :D

 

dachiar..acu am vaz de ce ziceai tu ca te-ai lovit la cap cand ti-ai bagat in card cu astia de la fb :cheers: credeam ca vb de topicul asta frumos :) da de unde? tu ti-ai luat par poc chinezesc....cum e? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...