Sari la conținut

Accident Siriu.


dayro_25
 Share

Postări Recomandate

Normalitatea a functionat in cazul tau: cadrele medicale si paramedicii si-au facut datoria (nici nu era de asteptat altceva din partea echipajului SMURD), familia si prietenii ti-au fost alaturi, soferul vinovat si-a asumat raspunderea pt. greseala sa si a demonstrat ca este om.

Insanatosire grabnica si sper sa-ti recuperezi motocicleta! Felitari lui Gabi pt. loialitate si prezenta de spirit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offffffff, am ajuns acasa......

Va salut pe toti, cunoscuti sau nu, motociclisti sau pasageri, va multumesc din suflet pentru cuvintele de incurajare si imbarbatare.

Ce sa zic, am fost in locul nepotrivit, la timpul nepotrivit. Nu mai ramane de zis decat : bine ca n-a fost un camion, ca ne scotea pe la axele din spate, carne de mici. Bine ca nu a fost statia plina de oameni, copii, ca era macel. Bine ca am scapat doar cu o lunga lista de fracturi, traumatsme, julituri, dar totusi one piece. Bine ca a scapat Gabi mai putin lovit decat mine si a avut grija de mine si de motoare. Bine ca vinovatul e totusi roman,si a oprit, nu cocalar cu nr de franta, are o asigurare, si m-a vizitat la spital. Bine ca am nimerit pe mana unor oameni cu inima, la ambulanta Smurd, la spital, peste tot unde am ajuns.

Multumesc inca o data, colegilor, prietenilor, cadrelor sanitare, sotiei, fiului, TUTUROR. E mare lucru sa vezi ca ii pasa cuiva de tine.

 

VA iubesc !!

 

Bine ai venit ... ma faci sa plang cu "Va iubesc" ala de jos ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi te iubim ! Te iubim ca esti om, te iubim ca esti coleg cu noi si impartim pasiunea si pericolele, te iubim ca ai avut o mare si grea cumpana. Sanatate ! Unde esti acum ? Acasa sau la spital ? Te putem ajuta cu ceva ?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Normalitatea' a functionat ... Doamne am ajuns sa ne bucuram cand toate lucrurile decurg cum ar trebui, incepand de la medici si terminand cu soferul vinovat de accident.

Insanatosire grabnica si sa te vedem curand pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi te iubim ! Te iubim ca esti om, te iubim ca esti coleg cu noi si impartim pasiunea si pericolele, te iubim ca ai avut o mare si grea cumpana. Sanatate ! Unde esti acum ? Acasa sau la spital ? Te putem ajuta cu ceva ?

Sunt acasa, la spital nu prea mai aveau ce sa-mi faca, trebuie repaus total si mult. iar de ajutat, doar bunul Dzeu ma mai poate ajuta...

Sa vad cum o sa recuperez banii pt spitalizarea pe care tot eu am platit-o, pe echipamentul distrus, pe medicamente...

Multumesc inca o data !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt acasa, la spital nu prea mai aveau ce sa-mi faca, trebuie repaus total si mult. iar de ajutat, doar bunul Dzeu ma mai poate ajuta...

Sa vad cum o sa recuperez banii pt spitalizarea pe care tot eu am platit-o, pe echipamentul distrus, pe medicamente...

Multumesc inca o data !!!

 

mobra si echipamentul trebuie despagubite de asigurarea autoturismului, iar pt spitalizare, medicamente etc, ar trebui sa primesti de la sofer, daca nu chiar tot de la asigurarea lui....sanatate maxima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce va mirati eu am patit acelasi lucru ca si baietii dar am fost mai protejat..........ploaie , eu in masina parcata regulamentar in afara carosabilului .........masina venind din sens invers loveste scuterist care circula regulamnentar apoi se opreste in masina mea fara cel mai mic gest de a frana ...

 

...la doua luni dupa accident stau cu masina nedeplasabila si gaura de 2000 E pt ca asigurarile zic ca sa-l dau pe ala in judecata

 

ps. la mine in cartier intr-o duminica plictisitoare cand toata lumea se odihnea un vecin s-a trezit cu un mertan' peste el in canapea .....masina apartinand unui cocalar care a pierdut controlul pe linia de tramvai si sa rasucit , rostogolit si infipt

concluzie : daca vrei sa te simti in siguranta , nu ai unde sa te duci .....

Mesaj completat

sanatate motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sanatatea e tot ce vreau acum.

Am fost saptamana asta la controlul prin radiografii al celor trei fracturi ale mele si am primit doua vesti bune si una proasta. Cea de la coloana si de la bazin se vindeca bine ca sunt fara deplasare dar cea de la umar, am fost informat de catre un alt medic ( cel care s-a ocupat de mine e bun dar e in concediu) ca nu e bine si ca trebuie operatie si doua shuruburi. Altfel risc sa nu mai pot ridica bratul in sus atat de mult ca inainte. Am fost si la un alt medic, am facut iar radiografii, asta zice ca nu e mare problema, ca se recupereaza cu gimnastica mai multa. Apoi altul, la fel..... sunt in mare dubiu acum, pt ca nu am incredere in macelari, stiu ca au mare foame si ca as fi bun de client, mi-e si frica de infectii si orice alte complicatii pot sa apara....cunosc un tip care a facut septicemie, iar un altul care a murit, de la multe infectii, iar altuia i-au fost facute operatii aiurea doar ca sas-l poata mulge de bani.Totusi e inca devreme sa pot sa fortez bratul inca asa ca am ales sa mai astept o saptamana si sa incep cu niste miscari controlate de recuperare.

In general, ma consider un tip destul de curajos, am fost in Salvamont, am facut alpinism, box, sofer de tir in Irak... am facut multe ciudatenii, dar acum, sincer parca mi-e frica sa mai ies cu motocicleta pe strada, din cauza ciumegiei si jmecherismului si cretinitatii soferilor care sunt in jurul meu. Stiu ca si ce ti-e scris in frunte ti-e pus, dar tot parca mi-e frica.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...