Sari la conținut

Accident Bmw


Nitescu
 Share

Postări Recomandate

Accident la Prisma (ora 12.00).Faza clasica taiat calea.Mai multe o sa spuna SISU ca el este "actorul".Momentan este la spital ca are o mana fracturata (asta la prima vedere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru orice eventualitate, a fost un motociclist martor (din amintirile lu fratele a fost cineva care s-a recomandat ca motociclist) ... ? daca da, poate sa ne lase un nr. de telefon pt. orice eventualitate?! cel cu masina incearca sa o intoarca ca el s-a oprit in banda 1, si el e nevinovat si ca motociclistul a frinat din cauze necunoscute ...

 

multe multumiri tuturor motociclistilor care au dat o mina de ajutor (in special lu' Catalin si Nitzescu) !!!

 

se pare ca SISU scapa doar cu mina in ghips, dar BMW-utzul are fatza si carenele facute pulbere (tocmai se intorce din al 3-lea tur al europei si venea de la rar pt. imatricularea definitiva in RO).

 

cu bine la toti motociclistii si aveti mare grija cind circulati in Ro.!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motobrande, fiti-ar semnatura a dreq, ai scapat la fonte mari, ce-ai. Nu uita ca ai cracii tunatzi, asa ca sigur deocamdata nu poti sa zbori cum zici tu acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shishule.. ce pot sa zic? Ghinion! Shi in acelashi timp noroc ca ai scapat numa' cu mana rupta shi nu shi cu alte "defectziuni"... Insanatoshire grabnica shi bafta la reparatzie... Sper ca tu o sa reusheshti sa-tzi rezolvi jucaria mai repede ca mine... Io azi am ieshit cu ea prima data dupa 3 luni de la accident.. Shi inca mai caut carene shi scut... :crack:

 

Bafta! :crack:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shishule.. ce pot sa zic? Ghinion! Shi in acelashi timp noroc ca ai scapat numa' cu mana rupta shi nu shi cu alte "defectziuni"... Insanatoshire grabnica shi bafta la reparatzie... Sper ca tu o sa reusheshti sa-tzi rezolvi jucaria mai repede ca mine... Io azi am ieshit cu ea prima data dupa 3 luni de la accident.. Shi inca mai caut carene shi scut... :crack:

 

Bafta! :crack:

 

DDC

 

recuperare rapida in continuare

carena si scut sunt pe ebay.m-am uitat acuma.carena e 150 si la scut se mai liciteaza inca.eu mi-am luat de pe ebay suspensia spate si mi-a ajuns fara probleme.arunca o privire:

numai bine

 

http://cgi.ebay.de/Honda-XRV-750-Africa-Tw...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/HONDA-XRV-750-AFRICA-TW...1QQcmdZViewItem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recuperare rapida in continuare

carena si scut sunt pe ebay.m-am uitat acuma.carena e 150 si la scut se mai liciteaza inca.eu mi-am luat de pe ebay suspensia spate si mi-a ajuns fara probleme.arunca o privire:

numai bine

 

http://cgi.ebay.de/Honda-XRV-750-Africa-Tw...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/HONDA-XRV-750-AFRICA-TW...1QQcmdZViewItem

 

Salut... din pacate, carena aia nu se potriveshte la mine.... pare a fi o carena de RD07.. iar eu am RD04... shi oricum, ii EXTREM de scumpa.... :crack:

 

Scutul la fel.. pare de RD07... :crack:

 

Oricum, multzam.. :D :crack:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru orice eventualitate, a fost un motociclist martor (din amintirile lu fratele a fost cineva care s-a recomandat ca motociclist) ... ? daca da, poate sa ne lase un nr. de telefon pt. orice eventualitate?! cel cu masina incearca sa o intoarca ca el s-a oprit in banda 1, si el e nevinovat si ca motociclistul a frinat din cauze necunoscute ...

 

multe multumiri tuturor motociclistilor care au dat o mina de ajutor (in special lu' Catalin si Nitzescu) !!!

 

se pare ca SISU scapa doar cu mina in ghips, dar BMW-utzul are fatza si carenele facute pulbere (tocmai se intorce din al 3-lea tur al europei si venea de la rar pt. imatricularea definitiva in RO).

 

cu bine la toti motociclistii si aveti mare grija cind circulati in Ro.!!!

 

salut

 

da eu am fost acolo dar nu am fost martor .... eram cu vre-o 10 masini mai in spate... si cand au oprit toate brusc am avut o presimitire...

 

cert este ca m-am oprit chiar cand isi revenise din soc....a stat vre-o 2-3 minute inconstient pe jos .... dar apoti am vb cu el si nu era foarte constient de ceea ce se intamplase ... nici nu stia ca are mana rupta , i-am aratat eu..... el era blocat pe stricaciunile motorului....

 

intre timp au aparut niste prieteni de=ai lui cu un pajero albastru si dupa ca l-am vazut suit in salvare am plecat ca au zis baietii ca se ocupa ei de motor...

 

sper sa se faca bine cat mai repede si sa nu aibe si alte lovituri mai grave.....

 

portretul dobitocului cu vecchitura aia de cobra .... tipic 40-50 de ani, obosit de viata si traind in trecut, cand era doar el cu caruta pe sosea .... replica clasica 'nu l-am vazut' ... etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si multzumiri pt urari .

Cobo mersi ca te-ai oprit sa ma ajutzi , imi aduc aminte de tine f vag., iar prietenul careera cu Pajero a fost o simpla si folositoare intimplare.

Citt despre mine am mina dreapta in ghips si niste dureri despate si piciar sting.

Soferul masini a stat cu politzia dupa mine pina cind am iesit din spital si apoi impreuna cu politzia am plecat sa noteze pagubele la motor care fusese transportat deja la reprezentantza BMW ( pt asta ii multzumesc lu Nitescu care a umblat cu fratemiu sa il care) , iar la final apare si baiatu soferului la post si arunca acea vb frumoasa VOI MOTOCICLISTI ASA SUNTETI < CROSETATI TOT TIMPUL, .

Dupa toate cele intimplate soferul a zis ca el este nevinovat.

Acum astept sa se faca expertiza de catre politzie. Cit despre motor e facut pulbere in fata cred ca va costa in jur la 5000 de euro ,iar asigurarea spune ca nu va da atiti bani asa ca nu am ce face decit sa il dau in judecata ca se pare ca nu vrea sa pice la intzelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SISU`ule insanatosire grabnica si bucura`te ca ai scapat numai cu atat

si oricum daca nu va plati asigurarea mi se pare corect sa il dai in judecata ...

sa speram ca se va termina cu bine ... mai tzine`ne la curent cu ce se intampla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...