Sari la conținut

Moto Xcountry Festival


XCOUNTRY
 Share

Postări Recomandate

fost vazut,

parerile cam toate sunt , din punctul meu de vedere, reale

personal n am inteles de ce unii plateau " pe motor" altii " pe persoana" -deci de la 30 la 60 ron

Conecrtele au fost foarte ok, se vede ca s a muncit

dusurile, toaletele, nota 100. Din pacate slaba tare miscarea , putini, cum spunea mai sus, da' buni.

vreamea torida, iar campul ala nu prea iti da adapost. Cred ca insa ca am facut in 2 zile 10 dusuri iar la plecare mi am turnat in cap cativa litri, peste casca si armura. pana la Bucale m-am uscat:)

Poate ca o idee( nu e a mea ci am auzit o la masa de la un alt motorist ) ar fi o colborare mai stransa cu cei din zona ( sea wolfes ..? sau cum s or chema ). Una peste alta am facut o si pe asta.

salutari dydy si regret ca nu ne am vazut astazi. noi am incercat sa vedem ce "Ziua MArinei" se intampla in Mangalia dar erau cazuti din plop politistii locali. nu stiau nici daca, daramite cand.

 

E greu de dat note cand sunt atatea pareri - eu cred ca area potential dar vreamea torita si locatia au contribuit mult sa nu se " adune" lume.

Respect si la mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vremea a fost buna de facut antrenament pentru mers prin Sahara, asta pentru concurenti. Eu am transpirat apasand pe butoane, nici nu vreau sa imi imaginez ce a fost pentru cei care trageau abitir de ghidoane. Praful a fost condimentul extrem al unui cocktail ucigator format din caldura mare si umezeala din belsug.

Evenimentul sportiv organizat impecabil, totul a mers struna, evenimentul muzical a fost de nota 10, la Marea Imprieteneala Muzicala formatiile care au cantat chiar au pus suflet, si s-a vazut, iar mancarea si bautura au fost OK.

Stiu ca din propria experienta ca atunci cand organizezi un eveniment de acest gen vor aparea invariabil urmatoarele categorii de nemultumiti:

- cei care vin, sunt interesati de fenomen, dar ar vrea sa intre gratis, pentru ca prezenta lor te onoreaza

- cei care vin, nu sunt interesati, s-au nimerit pe acolo si ar vrea bilet doar pentru o zi. Daca le oferi bilet pentru o zi o sa iti ceara unul pentru o ora. Sau un sfert de ora, ca ei oricum nu stau mai mult. Daca ai curiozitatea ii vei gasi si a doua zi acolo, in banii dati pentru sfertul ala de ora.

- cei care se plang ca e mancarea scumpa, si nu e suficienta diversitate. Daca servesti mici ar fi vrut salata, ca e vara, daca servesti salata te intreaba de ce nu ai ciorba. Dupa care se supara ca au venit la mare si n-ai pus si tu un peste la facut. Si tot asa.

- cei care nu castiga la concurs si ulterior declara cu un aer conspirativ "a fost blat frate, stie toata lumea, m-au facut!". Si mai trag o dusca de bere injurand spuma.

- cei care invidiaza profiturile uriase ale organizatorilor, indiferent cat de plina sau goala e locatia. Daca nu e evident ca se invart multi bani prin tabara, sigur au accesat conturi europene si cumva cumva s-au imbogatit de pe urma acestui eveniment la care niste amarati de motociclisti au fost obligati sa isi sacrifice economiile ca sa poata intra, si nici macar nu se ridica la inaltimea asteptarilor...

 

 

Eu profit de ocazie sa ii felicit pe organizatori, stiu cat e de greu sa faci ce au facut ei si mai ales ma bucur ca sunt perseverenti si ridica stacheta de calitate la un nivel care sper sa fie atins si de altii pe viitor.

 

Mai multe imagini pe Auto TV si in curand in revista Motociclismo.

 

Mesaj completat

Si cateva imagini de la concerte, sa nu uit.

Foarte tari fetele de la Shoty. Suna mult mai bine live decat in inregistrari. Metal Throne iarasi OK.

post-877-1281905840_thumb.jpg

post-877-1281905888_thumb.jpg

post-877-1281905894_thumb.jpg

post-877-1281905911_thumb.jpg

post-877-1281905916_thumb.jpg

post-877-1281911087_thumb.jpg

post-877-1281911091_thumb.jpg

post-877-1281911095_thumb.jpg

post-877-1281911099_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sant de acord, am trecut si eu vineri seara pe acolo si mi-a placut desi era la foarte inceput. Cred ca tocmai alegerea locului la Limanu a fost mai buna pt partea de cross/ enduro..in fond asta era tema...

Caldura, praf era normal sa fie, in orice caz oamenii s-au straduit, au fost civilizati si poate ca ar fi bine ca la anul sa fie din nou in acelasi loc si as revenii cu placere.

Deci se poate...si m-a bucurat ca am intalnit motoristi de calitate si nu cocalari motorizati...

 

Toate bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* parerea mea:

 

locatia - excelenta! chiar imi doream un loc din asta asa, mai "exclusivist", unde sa nu vezi altceva decat motociclisti care au ceva in comun (fara "musafiri" genul gura-casca);

programul - animat si bine intentionat si intretinut. (daca nu prea au fost participanti, asta e, ...au continuat totusi conform planului, fara sa 'devieze" in alte chestii. ca la nemti, nene!);

mancare vs. beutura - am preferat sa servesc cina "in oras" :baldy: da' asta e dupa gusturile si preferintele fiecaruia, nu? (eu vroiam peste!);

vremea - shit! parca am fost in Dakar! (dar ...ptr. ce mi-am luat GS? :P )

muzica - excelenta! mai ales fetele care au cantat (Shoty, parca), mi-au mers la suflet! apoi ultima trupa, aia de dupa miezul noptii, ...White Walls (or fi zidurile de la Casa Alba?!) au fost de mare angajament. de unde sunt baietii astia?> cum dam de ei? unde-i mai ascultam si noi pe la Bucuresti? ...n-am putut sa dorm toata noapte din cauza lor! de fapt, nu venisem acolo sa dorm ;)

organizare - mie nu mi-a lipsit nimic. am facut dusuri reci cam la fiecare ora de stat in tabara, ...ca nu se putea altfel. daca n-as fi avut cu ce, era tragic, cred m-ar fi atins la punctul cel mai sensibil. dar asa..., cu apa rece pe vremea aia, hmm..., un deliciu sa te stropesti!

atmosfera - ca de tabara. fiecare isi vedea de treaba lui, dar totul parea coordonat de la "centru". o stare de bine si voiosie fara fac vreun efort.

 

la mai multe! si bafta! sa aveti in continuare acelasi elan si barbatie :D

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* parerea mea:

 

locatia - excelenta! chiar imi doream un loc din asta asa, mai "exclusivist", unde sa nu vezi altceva decat motociclisti care au ceva in comun (fara "musafiri" genul gura-casca);

programul - animat si bine intentionat si intretinut. (daca nu prea au fost participanti, asta e, ...au continuat totusi conform planului, fara sa 'devieze" in alte chestii. ca la nemti, nene!);

mancare vs. beutura - am preferat sa servesc cina "in oras" :D da' asta e dupa gusturile si preferintele fiecaruia, nu? (eu vroiam peste!);

vremea - shit! parca am fost in Dakar! (dar ...ptr. ce mi-am luat GS? )

muzica - excelenta! mai ales fetele care au cantat (Shoty, parca), mi-au mers la suflet! apoi ultima trupa, aia de dupa miezul noptii, ...White Walls (or fi zidurile de la Casa Alba?!) au fost de mare angajament. de unde sunt baietii astia?> cum dam de ei? unde-i mai ascultam si noi pe la Bucuresti? ...n-am putut sa dorm toata noapte din cauza lor! de fapt, nu venisem acolo sa dorm :P

organizare - mie nu mi-a lipsit nimic. am facut dusuri reci cam la fiecare ora de stat in tabara, ...ca nu se putea altfel. daca n-as fi avut cu ce, era tragic, cred m-ar fi atins la punctul cel mai sensibil. dar asa..., cu apa rece pe vremea aia, hmm..., un deliciu sa te stropesti!

atmosfera - ca de tabara. fiecare isi vedea de treaba lui, dar totul parea coordonat de la "centru". o stare de bine si voiosie fara fac vreun efort.

 

la mai multe! si bafta! sa aveti in continuare acelasi elan si barbatie

Despre concursuri si prezentatorul lor, nu spui nimic? :baldy: :P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* muaaaah! am cam lipsit la "etapa" asta. mea culpa!

am auzit ceva vag, dar eram in dus, apoi in cort, apoi au inceput concertele...

 

btw., cine a castigat tombola? :baldy:

 

...am mai uitat ceva: Valo, ai fost p-acolo? eu stau cam prost cu vederea la distanta (mioapa!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOOOO ce distractie se anunta !!!!!!!!!

 

Mai jos aveti harta locatiei !!!!!!!!!!!!! nu aveti cum sa ratati pentru ca e la vedereeeeeeee si la mareeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!! :baldy:

oooooo, ce distractie!!!! pt toti cei... 50 de oameniiii!!! oooo!!! 5 lei bereaaaa!!!! ooooo!!! si a fost le vedere....mama, mama ce am mai cautat tabara lu' peste. si daca eram singurul, taceam din gura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Edel " ! Multumiri din partea grupului mic din Constanta cei cu vitezanele pentru pozele postate de la concursuri , :D ,

 

parerea mea despre organizare 1. intrarea cam scumpa pentru o singura zi 30 ron de persoana ;)

2. berea 5 ron :baldy:

3. apa plata la 0.5l - 40 ron :P

4. o ciorba de legume si o portie de fasole cu muraturi 17 ron ok

5. concursuri ok

6. muzica ok

7. organizare sa dam cu o nota ......... un 8 mare

si una peste alta participand la concursuri chiar ne-am distrat !

Succese-n continuare organizatorilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oooooo, ce distractie!!!! pt toti cei... 50 de oameniiii!!! oooo!!! 5 lei bereaaaa!!!! ooooo!!! si a fost le vedere....mama, mama ce am mai cautat tabara lu' peste. si daca eram singurul, taceam din gura...
si era sa uit, duminica seara eram hotarat sa stau la concert, asa cum mi s-a spus ca va exista atunci cand am platit beletu': concert si duminica. in schimb a trebuit sa strang cortul si sa plec in Vama pt ca mi s-a comunicat ca "e gata festivalu".

poate s-a prins totusi cineva (oare?) ca cei care au auzit preturile inainte sa ajunga nu au mai ajuns si au aterizat direct pe plaja? ca de, berea la 5 lei in soare si la 3 km de plaja o fi mai buna decat la 3 lei la 5 metri de valuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Edel " ! Multumiri din partea grupului mic din Constanta cei cu vitezanele pentru pozele postate de la concursuri , :D ,

 

parerea mea despre organizare 1. intrarea cam scumpa pentru o singura zi 30 ron de persoana ;)

2. berea 5 ron :baldy:

3. apa plata la 0.5l - 4 ron :P

4. o ciorba de legume si o portie de fasole cu muraturi 17 ron ok

5. concursuri ok

6. muzica ok

7. organizare sa dam cu o nota ......... un 8 mare

si una peste alta participand la concursuri chiar ne-am distrat !

Succese-n continuare organizatorilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* muaaaah! am cam lipsit la "etapa" asta. mea culpa!

am auzit ceva vag, dar eram in dus, apoi in cort, apoi au inceput concertele...

 

btw., cine a castigat tombola? ;)

 

...am mai uitat ceva: Valo, ai fost p-acolo? eu stau cam prost cu vederea la distanta (mioapa!)

Da, a fost si Valo, chiar ne-a plescait o shaorma la microfon in timpul concursurilor :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAMN YOU, POOPY!!!! :baldy:

 

 

@Cria: da, papusa mea calatoare..am fost pe acolo. am vazut ceva ce parea un GS 800 calarit parca de o gagica si m-am gandit ca tu ai putea fi..am intrebat de tine, daca stie cineva ca ai venit, dar lumea era in silentio stampa.....oricum, am avut ceva treaba la intrare si nu a fost foarte mult timp liber.......inteleg ca te-am ratat :D

 

pe Pupila n-o sa-l ratez..o sa-i dau o "perversa ca-n Targu Ocna" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si era sa uit, duminica seara eram hotarat sa stau la concert, asa cum mi s-a spus ca va exista atunci cand am platit beletu': concert si duminica. in schimb a trebuit sa strang cortul si sa plec in Vama pt ca mi s-a comunicat ca "e gata festivalu".

poate s-a prins totusi cineva (oare?) ca cei care au auzit preturile inainte sa ajunga nu au mai ajuns si au aterizat direct pe plaja? ca de, berea la 5 lei in soare si la 3 km de plaja o fi mai buna decat la 3 lei la 5 metri de valuri...

 

 

mda, intradevar berica a fost cam scumputa... cat despre tabara lu' peste... ce sa facem am incercat si noi, n-am putut mai mult dar data viitoare o sa iasa mai bine tinand cont de sfaturile voastre. sunt ferm convins ca problema locatiei a dus la apsenteismul marit al publicului, daca marea ar fi fost la 50 de km poate nu toata lumea ar fi plecat la plaja... "a trebuit sa strang cortul si sa plec in vama" nu cred ca ti-a spus nimeni ca tre sa iti ii jucariile si sa pleci, paza a fost asigurata pana luni in jurul orei 14 cand a plecat ultimul transpoet de materiale, ar fi fost penibil pentru cei ce trebuiau sa cante pe scena sa nu aiba public, sa fi tu unicul spectator(s-a mai intamplat asta la prima editie pilot de la Peris unde am prestat noi in fata lui Doru care avea piciorul rupt si nu a putut sa urce pe scena)

Cat despre bere ce sa zic, eu am investit premiul locului III la cupa Xcountry intr-un butoicu bere pentru toata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acasa... Cum s-a mai spus si mai sus, oameni putini, dar de calitate. Desi a fost destul de obositor, m-am si distrat printre picaturi. Pacat de eforturile depuse... La cat s-a muncit pentru intrunirea asta, merita mai multa atentie din partea motociclistilor. Si mie mi-a parut scumpa berea, dar alte minusuri n-am gasit. Probabil, daca locatia era mai aproape de plaja, erau mai multe persoane prezente...Concertele au fost super si chiar daca n-am putut sa stau in fata scenei, am stat cu urechile palnie.

 

Da' de ce n-ai putut sta in fata scenei? Nu te-a lasat badigardu' de vineri?

 

Mi-a parut rau c-au fost asa putini oameni, si si aceia stateau la mese. Mie - de pe scena :baldy: - mi-ar fi placut ceva animatie, ca neveste-mii ii cant in fiecare seara. Cum zicea prietenu' Joitaru' la microfon (bau bau), putin respect domle' ;).

 

Lasa c-o sa fim mai multi la Busteni, si-mi iau si motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, intradevar berica a fost cam scumputa... cat despre tabara lu' peste... ce sa facem am incercat si noi, n-am putut mai mult dar data viitoare o sa iasa mai bine tinand cont de sfaturile voastre. sunt ferm convins ca problema locatiei a dus la apsenteismul marit al publicului, daca marea ar fi fost la 50 de km poate nu toata lumea ar fi plecat la plaja... "a trebuit sa strang cortul si sa plec in vama" nu cred ca ti-a spus nimeni ca tre sa iti ii jucariile si sa pleci, paza a fost asigurata pana luni in jurul orei 14 cand a plecat ultimul transpoet de materiale, ar fi fost penibil pentru cei ce trebuiau sa cante pe scena sa nu aiba public, sa fi tu unicul spectator(s-a mai intamplat asta la prima editie pilot de la Peris unde am prestat noi in fata lui Doru care avea piciorul rupt si nu a putut sa urce pe scena)

Cat despre bere ce sa zic, eu am investit premiul locului III la cupa Xcountry intr-un butoicu bere pentru toata lumea...

Nu te supara, frate. Respect pt toti cei care au curajul sa organizeze ceva, orice in domeniul moto. isi asuma un risc. m-am ofticat un pic recunosc din cauza preturilor. Tabara am gasit-o pana la urma si cred ca am fost rautacios gratuit. acu la rece ma gandesc ca e usor sa dai cu pietre. mai greu e sa faci ceva. mi-a placut si mie ca erau dusuri care au avut apa mereu si bude ok. Da totusi... 5 lei berea? :baldy:) Glumesc! numa de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar frate, va astept pe toti la Busteni unde o sa fie balamuc maxim!

 

 

ps: MAXIM AM SPUS!!!!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...