Sari la conținut

Dom'le Daca Se Invarte Atunci Urca Muntii ?!


Postări Recomandate

3 doamne si toti trei + una bucata nepra

 

3 zile prin munti pe traseul iasi - piatra neamt - bicaz - coada lacului bicaz [campare prima noapte] - poiana largului - durau - retur pe ploaie pana in bicaz apoi - chei - lacul rosu [campare a doua noapte] - gheorghieni - toplita - borsec - poiana largului again - targul neamt - iasi [aprox.600 km]

 

pe drum toata lumea facea cu mana iar un fiat nu a vrut sa depaseasca la bicaz vreo 30 km ... a facut semn ca sta in spate si se uita :)

 

pe drum ne-am intalnit cu costel din iasi [en500], 4 motociclisti din transilvania cu 2 xj-uri + 1 bandit + 1 gsxf, un tip si o tipa cu o africa twin din ungaria da nu prea am reusit sa comunicam decat putin in engleza :lol: si multi altii dar nu s-a oprit ptr. discutii ...

 

am ramas mut de peisaje si de munti de parca a fost prima oara cand merg pe acolo !

 

nepra a fost cuminte, 3 persoane si bagaje a luat 7 curat [ceea ce nu am gasit mult] se urcau serpentinele cu a 3-a :crack: mama ei de racire cat ne-a plouat torential vreo 20 km ziceai ca-i alta !

 

incepusem sa-mi schimb parerea despre tara de minunat ce era noroc ca la intoarcere intre Targul Neamt si Pascani [ cam la 3 km de Codrii Pascanilor ] este un sat de tigani imputiti [care trebuie EVITAT mergand inainte spre ROMAN nu facand stanga catre Targul Frumos] care au aruncat cu diverse obiecte dar am scapat usor :D ... mi-am adus aminte unde traiesc ca prea dadea optimismul si buna dispozitie pe afara.

 

una peste alta ... nepra a putut, poate si va mai putea ! :crack:

 

:crack:

post-479-1154715087_thumb.jpg

post-479-1154715115_thumb.jpg

post-479-1154715144_thumb.jpg

post-479-1154715227_thumb.jpg

post-479-1154715256_thumb.jpg

post-479-1154715306_thumb.jpg

post-479-1154715349_thumb.jpg

post-479-1154715384_thumb.jpg

post-479-1154715409_thumb.jpg

post-479-1154715447_thumb.jpg

post-479-1154715480_thumb.jpg

post-479-1154715519_thumb.jpg

post-479-1154715547_thumb.jpg

post-479-1154715582_thumb.jpg

post-479-1154715609_thumb.jpg

post-479-1154715637_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohoooo, ce fain!

 

Sa-ti traiasca Nepra, ca v-o dus pe toti in spinare si se mai si lasa invartita! :crack:

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu eu de ce ati mers 3,pei in caza ca se strica ceva o impingeati mai usor 3 persoane :crack:

 

Acum pe bune,si eu sunt posesor de nepra,super frumoasa excursia si pozele.Fiatul ala avea numar de Romania?Super senzatia sa iti faca toata lumea cu mana,cand am fost la Cluj la intrunire ne tot saluta lumea si a fost super senzatia.NU a fost nici un motociclist sa nu salute :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiat-ul avea numere de italia, conducatorul avea barba si arata mai rock'n'roll deci presupun ca era pe felie :crack: ... cei de pe africa twin din ungaria au reusit sa ne comunice ca la ei este un club mare de nepre cu atas si ca au in plan sa-si achizitioneze una, eu am incercat sa le explic in ce se baga dar nu prea stiau engleza asa ca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

merge si va mai merge :) ...cat timp mai este piele pe degete , si disponibilitate de a sta pe burta si de a privi in sus ca sa vezi pe unde curge sau ce s-a desfacut.. :burnout:

...si cu atas , cu trei oameni , altcumva povestesti la drum , altcumva pot sa bei.... :hurt:

ReÂşpecte!

....acum doi ani am facut si eu Cheile Bicazului si Lacul Rosu pe ploaie cu bulbuci..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...