Sari la conținut

Tuning La Scutere


ionutz
 Share

Postări Recomandate

Si eu ador sa merg nopateA!...(noptile de vara cand e cald si uscat asfaltul!!! e o splendoare parerea mea)...

Si eu am halogene de 35W...adik nu le mai am ca mi sau ars...unu s-a ars acumas 3 luni si unul alaltaieri. Dar vad foarte bine....intentionez sa imi cumpar altele la 12 ron/buc. Sunt pe www.piese-scutere.ro .

Rolly dak ti-ai luat sa ne si zici cum vad? fata de celle normale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 405
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu mi-am luat...am trecut pe la marius si mi s-au parut sincer cam de proasta calitate cand le-am tinut in mana. Imi iau de-alea cu papuci nu cu puncte :kiss: Cand mi le pun sper sa fie o diferenta enorma...

 

Dap noptile calde de vara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

sunt nou aici

 

mi-am luat si eu un piaggio nrg mc3 are 1360 km si e limitat la 50 km :burnout:( cam ce as putea face la el tunning muzica neoane toba alea alea inafara de kit

 

ps: cam cat tre sa-i fac rogajul la motor ca sa dau jos limitatorul???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt nou aici

 

mi-am luat si eu un piaggio nrg mc3 are 1360 km si e limitat la 50 km :cheers:( cam ce as putea face la el tunning muzica neoane toba alea alea inafara de kit

 

ps: cam cat tre sa-i fac rogajul la motor ca sa dau jos limitatorul???

cam 500-600 de km de mers maxim 50km/h cu accelerari usoare, pauze dese si fara pasager

 

A, si bun venit!

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala ce mi l-a vandut mi-a zis sai fac 3000 4000 km rodaj eu vreau doar sa-i fac cei mai bun sa ma tina :cheers:

Totusi, e de 50 cmc, nu e masina! Motorul de obicei se lasa dupa 500-600 de km. Ti-o fi zis asta ca sa mergi tu incet cu el sa nu-i rupi setul in 2!

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala ce mi l-a vandut mi-a zis sai fac 3000 4000 km rodaj eu vreau doar sa-i fac cei mai bun sa ma tina :cheers:

rodajul nu se mai face la 1300 de km .... se face la inceput :burnout:

 

Asta daca ai motorul original , neumblat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am un Keeway F-ACT 50.Prinde 60km/h.ce pot sa ii fac sa mearga mai tare ? Eu stiu doar de role pentru variator sau asa ceva, si m-ar mai interesa daca as putea sa pun pe el un set de 70cmc.Astept raspuns.mersi

Vezi ca se poate? Bine ca nu ai facut topic pt asta! :angryfire:

Ca sa-l faci sa fuga mai tare:

Transmisie: role sau tot variatorul + ambreiaj sport, grup de viteza (angrenajele de langa roata spate);

Admisie/evacuare: filtru sport+toba sport, carburator mai mare;

Aprindere sport( cu avans marit)+ bujie iridium;

Motor: set motor de capacitate mai mare;

cam astea ar fi. Alegi aici ce modificari vrei/iti permiti, preturi nu stiu exact sa-ti zic

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat si eu de un scuter ...de 50 de cm 3 de cand am ramas fara carnet :finger:

As avea nevie si eu de un sfat

ce sa cumpar ...daca merita un go pop sau first bike in comparatie cu unul SH

Am circa 100 de kile si nu cred ca o sa traga cu mine deci vreau unu in 2 timpi ca de in tinerete am avut minsk ....

Ce model credeti ca gasesc mai ieftin SH ??? care sa poata fi tunat la 70 80 cm 3?M ar interesa unu cu niste "rotile" decente :bigstar: ma refer la roti ..mai mari ..mai zdravene nu sa se faca praf cu mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat si eu de un scuter ...de 50 de cm 3 de cand am ramas fara carnet :peace:

As avea nevie si eu de un sfat

ce sa cumpar ...daca merita un go pop sau first bike in comparatie cu unul SH

Am circa 100 de kile si nu cred ca o sa traga cu mine deci vreau unu in 2 timpi ca de in tinerete am avut minsk ....

Ce model credeti ca gasesc mai ieftin SH ??? care sa poata fi tunat la 70 80 cm 3?M ar interesa unu cu niste "rotile" decente :moron: ma refer la roti ..mai mari ..mai zdravene nu sa se faca praf cu mine...

 

nu se merita nici gopop nici first bike :bigstar:

daca vrei sa iti iei unu SH iti recomand : aprilia sr , yamaha aerox , gilera runner , malaguti f12 :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

[quote name='Razv

daca vrei sa iti iei unu SH iti recomand : aprilia sr , yamaha aerox , gilera runner , malaguti f12 :rusinica:

salutare la scooteristi..da astea sunt si preferatele mele,frumoase modele... aveti aici un link bun cu poze si indicatii (restrictii) :http://flexistentialist.org/blog/archives/2003/10/28/de-restricting-an-aprilia-scooter-or-most-any-modern-scooter/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Nu vreau sa deschid un topic nou, ca imi sare lumea-n cap. Deci am o problema:

La scuterul meu mi s-au ars amandoua becurile din fata si nu stiu unde gasesc modelul asta (pentru piaggio nrg mc3). Daca stie cineva unde gasesc si daca gasesc becuri cu acelasi fasung si suport mai puternice. Provizoriu am montat un bec de masina care nu intra fix in locas (l-am fixat provizoriu cu scotch), dar nu are forta sa-l aprinda perfect. Mai mult, a scazut intensitatea tuturor luminilor (bord, stop..). Ms!

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal, pt ca tie-ti trebuie becuri de o anumita putere (din cate stiu eu 35 W).

Poti sa incerci la benzinarii sau la hipermarketuri. Daca nu, mergi la targul Vitan la magazinele de scutere de langa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam sunteti :rusinica: ...si cel mai bun mod de a modifica un scuter radical ii sa-i dai carenele jos si sa ii pui roti mai mari si cauciucuri cat mai inguste cum sunt la Aprilia Scarabeo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam sunteti :rusinica: ...si cel mai bun mod de a modifica un scuter radical ii sa-i dai carenele jos si sa ii pui roti mai mari si cauciucuri cat mai inguste cum sunt la Aprilia Scarabeo !

 

asta ai ziso la misto sau tu chiar asta crezi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi pun 2 difuzoare si un amplificator (de masina) sub scaun...ce fac cu bateria,nu o sa o omor?pentru ca scuterul,cel putin al meu,o incarca destul de greu!

Si inca ceva...am auzit de la un prieten ca se poate pune la scuter toba de motor.De exemplu eu cum am Aprilia SR,sa ii pun o toba de Aprilia RS 125 :rolleyes: Ce spuneti,ati mai auzit asa ceva?:kali:

 

Salutari cu farul(doar cu jumatate,ca o parte arde numai cand vrea ea :banana: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mica bestie poseda urmatoarele: set nou 70cc, variator, curea, carb 19' + filtru sport, placute frana - toate malossi, toba gianelli, bujie iridiu denso... tot ce pot sa spun e ca prinde lejer suta - trece cred si de 120 - dar suta asta e tot ce ma intereseaza....

post-1314-1210092231_thumb.jpg

post-1314-1210092238_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mica bestie poseda urmatoarele: set nou 70cc, variator, curea, carb 19' + filtru sport, placute frana - toate malossi, toba gianelli, bujie iridiu denso... tot ce pot sa spun e ca prinde lejer suta - trece cred si de 120 - dar suta asta e tot ce ma intereseaza....

 

deci...:P

kit 70cc,ambielaj top,toba top,carb 21,filtru (for race :( )si muzicuta polini,variator malossi,role polini 4 gr

azi i-am dat prima pedala si tura si pot sa zic doar : YHAAAAAAAAAAAAAAA :)   :laugh:

acum sunt in rodaj,abia astept sa-l termin sa ma dau calumea :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...