Sari la conținut

Si Daca E Inevitabil...


Fix
 Share

Postări Recomandate

cat pe ce era sa imi iau prima tavaleala, cand un inconstient mi-a taiat calea tocmai azi cand nu aveam maneta de frana fata!!!(era la sudat)problema este ca timp de cateva fractiuni de secunda derapand pe frana spate ma gandeam care pozitie de impact ar fii mai putin pagubitoare pt mine...sa-l lovesc pe conservar in spate sau sa trag dreapta incercand sa sar peste bordura sau sa o culc pe o parte....sau...nu stiu ce mai mi-a trecut prin minte in timpul acela..spre norocul meu dobitocul a luat piciorul de pe frana astfel incat abia de l-am atins si fara urmari de nici un fel!!!a urmat amabilitatile de rigoare :lol: ROG PE CEI CE AU SCAPAT DIN SITUATII GRELE ,CE HOTARARI AU LUAT IN ACEA ULTIMA CLIPA SI AU SCAPAT DE ACCIDENTE FATALE!mi-am dat seama astazi ca asemenea povestioare mie cel putin mi-ar fii de mare folos pt. viitor!!!!azi am scapat!!! :crack: :crack: :crack: SCUZE DACA N-AM POSTAT CORECT!!!ACCEPT MUTAREA.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai gandit mult sa pleci fara frana, nu??? Anyway...

Nu exista "solutie universala" la "ce sa fac daca...". Uneori scapi bagand mana in gaz, uneori te sui pe frane, uneori eschive, sau cel mai des o combinatie intre toate. Iar cand chiar e inevitabil, in principiu e preferabil sa franezi pana in ultima clipa decat sa o culci - evident depinde de la caz la caz, de exemplu e preferabil sa iesi pe camp decat sa intri frontal intr-unul care depaseste aiurea. Dar cel mai bine te ghidezi dupa corba ca "norocul ti-l faci cu mana ta", i.e. invatand sa controlezi motocicleta. A, sa mai aduc o data aminte de "nu pleci fara frane, far, lant sau mai stiu eu ce"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare greseala k ai plecat fara frana fata,....,dar si mai mult noroc k ai scapat. :crack: Poate o sa te inveti minte si n-o sa mai pleci fara frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers o saptamana si ceva fara frana fatza. Pe monocilindru. Mers preventiv, un singur inscident in din care nu ma salva nici mama franei.

 

Nu zic ca-i bine, dar pana mea virusul este puternic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din iulie 2005 nu am frana fata,si nu am facut nici un accident si nici nu era din cauza franei,dar am mers preventiv si oricum nu prea pun frana doar la urgente,in rest cu frana de motor (aia de 2 T)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca degeaba sint aici zeci de teorii despre cum sa frinezi, cum sa eviti, etc.

Cind se intimpla, instinctul primeaza. Citeodata reactionezi corect, citeodata nu ... si dupa asta te miri ce-a iesit, ca nu-ti aduci aminte de nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inconstient esti tu, ca pleci la drum fara frana.

 

 

eu am fost si mai inconstient decat el....

din serialul " NU FACETI CA EI" va spun ca am mers fara nici o frana...(fata defecta, spatele avea ulei pe feroduri)

a fost o prostie din partea mea, dar nu am avut nici o problema si am ajuns cu bine.

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

eu am fost si mai inconstient decat el....

din serialul " NU FACETI CA EI" va spun ca am mers fara nici o frana...(fata defecta, spatele avea ulei pe feroduri)

a fost o prostie din partea mea, dar nu am avut nici o problema si am ajuns cu bine.

 

Shaq

 

 

:crack: :D :lol: :) :D :crack: Fucking retard :crack: :) :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai cu degetelee!!!altceva mai stiti?PERFECTILOR!!!a fost o intamplare nefericita din care am tras singur niste concluzii!!!degetele voastre nu ajuta cu nimic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...