Sari la conținut

Accident Bucuresti - Bd. Mihai Bravu


Taurasu
 Share

Postări Recomandate

Leo a facut operatie la picior (peroneul rupt), se simte bine, asteptam sa iasa din spital in vreo doua zile. Motorul nu e foarte rau, o sa il faca el... imi pare rau ca nu mai poate sa mearga cu noi la Ravasitul oilor.

Cat despre STLK nu-l mai bagati in seama ca cred ca e prost si a gresit forumul, trebuia sa scrie in ala cu patine cu rotile, da nici d-alea nu cred ca are; mai zice si ca are 41 de ani....poate profesorul lui de desen are 41

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dimpotriva dupa un accident ar trebui sa fi mai capabil (asta in cazul in care bineinteles nu ai leziuni,fracturi cum e in cazul de fata) datorita adrenalinei.Eu am patit sa cad sezonul asta la 20 km/h printre stradute din cauza unei masini care a iesit brusc din locul de parcare fara sa se asigure (mama cat de penibil :hurt: ) si m-a daramat.Cand am ridicat mobra (culmea tot 954) mi s-a parut foarte usoara :lol:

 

Asteptam vesti noi si bune!

 

 

corect!eu am avut un accident grav de masina,am ramas in masina blocat prins intre metale contorsionate,dubla fractura de femur,deplasare de sold....si cu toate astea pana sa vina salvarea,politia si smurdul imi miscam lejej piciorul de la genunchi in jos(era prins intre metale de la genunshi in sus).

 

cum e riderul?si-a revenit dupa operatie?sanatate maxima si ochii in 4!

 

 

Este normal de la adrenalina forta sa creasca dar operatiile complexe care necesita putin "calcul" pot fi inhibate. De exemplu in caz de accident adrenalina te face "mai puternic" dar daca te pune cineva sa aduni niste numere te bufneste risul ca nu poti. De aia pe accidentati ii mai intreaba medicul chestii banale gen "ce zi e azi?" ca sa vada starea de soc. Evident ca treaba poate varia de la caz la caz... unu poate sa ridice mobra instant... altul poate sa nu. etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V`ati gasit voi toti astia cu maxim 200 de posturi sa va dati cu parerea. A ajuns forumu asta la sapa de lemn la cati prosti posteaza pe el..

 

 

Sanatate baiatului.

Editat de Zvastic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt absolut convins ca toti astia cu sub 1508 posturi sunt niste cretini patentati asa ca nu au de ce sa isi dea cu parerea cu privire la nimic, mai ales despre motociclism. Numai acei SUPER MEMBRI cu peste 1508 posturi pe motociclism.ro pot avea o parere pertinenta cu privire la chestiile astea. Forumul asta a fost mereu plin de prosti cu sub 1508 posturi care nu stiu despre ce vorbesc. Ai naibii se mai si inmultesc.

 

In rest de acord cu tine, recuperare rapida lui Leo si spor la reparatii/recuperat daune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt absolut convins ca toti astia cu sub 1508 posturi sunt niste cretini patentati asa ca nu au de ce sa isi dea cu parerea cu privire la nimic, mai ales despre motociclism. Numai acei SUPER MEMBRI cu peste 1508 posturi pe motociclism.ro pot avea o parere pertinenta cu privire la chestiile astea. Forumul asta a fost mereu plin de prosti cu sub 1508 posturi care nu stiu despre ce vorbesc. Ai naibii se mai si inmultesc.

 

In rest de acord cu tine, recuperare rapida lui Leo si spor la reparatii/recuperat daune.

Nu m`am referit la toti care au maxim 200 de posturi , ca mai sunt si baieti destepti care posteaza doar cand este nevoie.. hai dnd ca n`am timp sa ma cert cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of ce rau e baiatu asta zvastic, un inconstient si jumatate, il gasiti des pe la brico dandu-se pe o roata cu un RR 2008 Hannspree daca vreti sa va razbunati pe el.

 

P.S. Geaca lui Leo (tipul care a facut accident) costa cat tot echipamentu care il au pe ei unii forumisti care sar repede sa zica "954 si fara manusi! :hurt: :lol:" , ca sa nu mai zic de casca.

 

Sanatate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul lucru pe care o sa-l fac cand ma urc in avion va fi sa-mi suflu mucii pe asflatu vostru

Tara de negri albi

 

Ai grija sa nu-i suflii pe scara avionului si sa aluneci in/pe ei.

 

Calatorie sprancenata! :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este normal de la adrenalina forta sa creasca dar operatiile complexe care necesita putin "calcul" pot fi inhibate. De exemplu in caz de accident adrenalina te face "mai puternic" dar daca te pune cineva sa aduni niste numere te bufneste risul ca nu poti. De aia pe accidentati ii mai intreaba medicul chestii banale gen "ce zi e azi?" ca sa vada starea de soc. Evident ca treaba poate varia de la caz la caz... unu poate sa ridice mobra instant... altul poate sa nu. etc.

Chestiile alea banale se intreaba pentru a se verifica cat de constient sau cuplat la realitate e pacientul.Spui de stare de soc insa eu ma refeream la un accident fara vatamare, daca nu stii ce implica starea de soc mai bine nu folosi termenul ( http://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%98oc_(medicin%C4%83) ).E adevarat ca sunt unele chestii pe care nu le poti face imediat dupa un accident de exemplu sa bagi ata in gamalia unui ac :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca sunt unele chestii pe care nu le poti face imediat dupa un accident de exemplu sa bagi ata in gamalia unui ac :hurt:
si daca nu ai avut accident poti sa bagi ata in gamalie? :lol:

display-cu-ace-gamalie-color-jpc~5902929.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestiile alea banale se intreaba pentru a se verifica cat de constient sau cuplat la realitate e pacientul.Spui de stare de soc insa eu ma refeream la un accident fara vatamare, daca nu stii ce implica starea de soc mai bine nu folosi termenul ( http://ro.wikipedia.org/wiki/%C8%98oc_(medicin%C4%83) ).E adevarat ca sunt unele chestii pe care nu le poti face imediat dupa un accident de exemplu sa bagi ata in gamalia unui ac :hurt:

 

cu scuze pt offtopic...

 

Ai dat raspunsul singur :lol: dar te-ai incurcat in gamalie la final. Cam stiu ce e socu "in medicina"... din cauza meseriei.... dar nu la el ma refeream... ci la cel psihologic... care este "influentat" de ce "zemuri" sint in circulatie si in ce cantitati prin organism.

 

 

"cat de constient sau cuplat la realitate e pacientul" ... adica cit de socat sau ne socat e. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la ora 16:00 m-am intersectat cu un motociclist in zona obor. De la obor pana la iancului am mers aproximativ in tandem fiecare printre randurile lui de masini. Dupa iancului am prins un semafor si pret de 1-2 minute l-am pierdut din ochi. Cand l-am "regasit" era picat pe jos si cu PICIORUL STANG RUPT. Cineva ii pusese motorul pe cric. Din cate mi-a zis el si altii s-a dezechilibrat a pierdut controlul si motorul in inertie a lovit masina din fata. Smurdul a venit in 2-3 minute si politia la fel. Pana sa fie urcat in masina i-am inmanat cheia motorului si i-am indreptat numarul de sub coada cl-15-wtf.

 

bine mai ca mai exista oameni ca tine pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scuze pt offtopic...

 

Ai dat raspunsul singur :hurt: dar te-ai incurcat in gamalie la final. Cam stiu ce e socu "in medicina"... din cauza meseriei.... dar nu la el ma refeream... ci la cel psihologic... care este "influentat" de ce "zemuri" sint in circulatie si in ce cantitati prin organism.

 

 

"cat de constient sau cuplat la realitate e pacientul" ... adica cit de socat sau ne socat e. :lol:

daca tot spui ca esti in domeniu era cu atat mai necesar sa precizezi ce fel de soc, eu unul nu am inteles la ce te referi exact, insa e mai usor sa incerci sa imi dai peste nas fara argumente.

dar vorba ta, in organism sunt "zemuri" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man... eu ti-am dat peste nas fara argumente? Ha! Incredibil... Lupu striga "Lupu!" LoL Eu vorbeam clar de un soc psihologic pentru ca vorbeam de randament in actiuni coplexe si nu de adunatu matelor de pe jos in socul hipovolemic ffs... in schimb tu ai fost cel care "mi-ai dat peste nas" direct si fara sa ceri lamuriri daca nu ai inteles clar la ce ma refer (desi era clar) ca... "daca nu stiu cuvintele mai bine sa nu vorbesc"... In caz ca nu iti vine sa crezi ca tu esti ala despre care vorbesti uita-te in urma la postul tau...

 

Cit despre eu ca am dat peste nas in postul anterior... am facut haz de mica "bilba" pe care ai facut-o incurcind acele... in nici un caz respectiva "nereusita" nu iti afecta argumentatia din punctul meu de vedere... dar gluma mea era doar ca figura de stil. Si nu am fost singurul care a facut haz de "rateul" tau... acceptabil intre oameni la orice ora dar asta nu inseamna ca nu mai ridem sau glumim.

 

In plus ce am zis nu este lipsit de argumentatie... ca nu esti tu de acord cu ea... asta e treaba secundara... dar nu m-am rezumat la a zice interlocutorului ca nu stie ce vorbeste si sa-i arunc definitii de pe wiki aiurea in fata ca sa ii inchid gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man... eu ti-am dat peste nas fara argumente? Ha! Incredibil... Lupu striga "Lupu!" LoL Eu vorbeam clar de un soc psihologic pentru ca vorbeam de randament in actiuni coplexe si nu de adunatu matelor de pe jos in socul hipovolemic ffs... in schimb tu ai fost cel care "mi-ai dat peste nas" direct si fara sa ceri lamuriri daca nu ai inteles clar la ce ma refer (desi era clar) ca... "daca nu stiu cuvintele mai bine sa nu vorbesc"... In caz ca nu iti vine sa crezi ca tu esti ala despre care vorbesti uita-te in urma la postul tau...

 

Cit despre eu ca am dat peste nas in postul anterior... am facut haz de mica "bilba" pe care ai facut-o incurcind acele... in nici un caz respectiva "nereusita" nu iti afecta argumentatia din punctul meu de vedere... dar gluma mea era doar ca figura de stil. Si nu am fost singurul care a facut haz de "rateul" tau... acceptabil intre oameni la orice ora dar asta nu inseamna ca nu mai ridem sau glumim.

 

In plus ce am zis nu este lipsit de argumentatie... ca nu esti tu de acord cu ea... asta e treaba secundara... dar nu m-am rezumat la a zice interlocutorului ca nu stie ce vorbeste si sa-i arunc definitii de pe wiki aiurea in fata ca sa ii inchid gura.

Daca nu ai inteles am fost de acord cu tine la partea cu adrenalina care te impiedica sa faci miscari de finete (cum era exemplul cu acul) insa ti-am reprosat doar partea pe care ai folosit-o incomplet, cea cu starea de soc...ca tu ai luat-o ca pe ceva personal e altceva.

 

PS. daca tot vrei sa derulam totul, tu ai fost in ceata cand ai zis ca dupa un accident fara vatamari nu poti ridica motocicleta de jos (operatiune ce putea fi facuta inainte de accident).Hai sa terminam cu off topicul ca e penibil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leo ?! Care Leo ?! A ala cu care a inceput topicu . Da, mai degraba lasa-i bai Capule sa vorbeasca de zemurile lor ca daca le amintim de ce a inceput topicu asta iar ,cine stie ce bazaconii mai zice careva . Halal invatamite s-au tras si halal ajutor i-au mai dat .

Daca mai intereseaza pe careva omu e acasa cam cat se poate de bine la momentul asta (45 de zile legat de pat si de restu ce o mai fi ). In caz ca totusi mai este cineva care mai vrea sa il ajute sariti cu o carena fata , oglinda dreapta, ....ei las' ca oricum imi batucesc tastatura in zadar .

 

Mesaj completat

A da !! Si inca ceva sanatate barosane si te vrem pe doua roti cat mai rpd posibil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...