Sari la conținut

Accident La Suceava


s-kidu'
 Share

Postări Recomandate

Băi, sunt eu tâmpit sau trei tipi la rând au scris aproximativ acelaÂşi mesaj fără să spună nimic? Era vorba că e rubrică de accidente din care să tragem învățăminte, nu e rubrica de urări, complimente Âşi felicitări.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, sunt eu tâmpit sau trei tipi la rând au scris aproximativ acelaÂşi mesaj fără să spună nimic? Era vorba că e rubrică de accidente din care să tragem învățăminte, nu e rubrica de urări, complimente Âşi felicitări.

Waky waky Mr. Anderson, ia la puricat celelalte topic-uri. I'm glad u walk up from the Matrix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, sunt eu tâmpit sau trei tipi la rând au scris aproximativ acelaÂşi mesaj fără să spună nimic? Era vorba că e rubrică de accidente din care să tragem învățăminte, nu e rubrica de urări, complimente Âşi felicitări.

Ne-am inteles intre noi sa scriem acelasi mesaj,ca sa-i enervam pe unii,,,care inca cauta gunoaie in ca.. ":ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a dat cineva d faraonu ?ne-am intalnit cu el sambata seara si pleaca intr-un tur al tarii cu mihaela a doua zi dimineata pe la 5 ...si acum dupa ce am vazut articolul am incercat sa-l sunam si are telu inchis ....are cineva mai mutle detalii sau a dat cumva d el ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erata:ne-am inteles intre noi, sa scriem acelasi mesaj, sa-i enervam pe cei care ,,inca cauta diamante in cac..''. :ok:

 

:hug: Chiar ca nu te duce capul la nimic.

 

Iar cine stie nr Faraonului ii poate da un telefon sa vada daca e ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

eu am fost cel implicat in accident, din fericire cu urmari nu foarte grave: prietena mea s-a ales cu o lovitura la genunchi si 6 zile de ingrijiri medicale si eu cu o luxatie usoara la mana stanga. imi cer scuze dar unde am stat noi nu am avut semnal (am stat la niste rude intr-un sat langa suceava) suntem bine si acum incercam sa rezolvam cu asigurarea la notocicleta. soferul are asigurare la astra suceava si am facut demersurile pentru dechiderea dosarului de despagubire aici. orice sfat si ajutor e binevenit.

toate cele bune!

p.s. multumesc mihai pentru telefonul prompt si pentru intentiea de a ma ajuta. dau o bere cand ne intalnim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

eu am fost cel implicat in accident, din fericire cu urmari nu foarte grave: prietena mea s-a ales cu o lovitura la genunchi si 6 zile de ingrijiri medicale si eu cu o luxatie usoara la mana stanga. imi cer scuze dar unde am stat noi nu am avut semnal (am stat la niste rude intr-un sat langa suceava) suntem bine si acum incercam sa rezolvam cu asigurarea la notocicleta. soferul are asigurare la astra suceava si am facut demersurile pentru dechiderea dosarului de despagubire aici. orice sfat si ajutor e binevenit.

toate cele bune!

p.s. multumesc mihai pentru telefonul prompt si pentru intentiea de a ma ajuta. dau o bere cand ne intalnim!

 

ca sa poti depune plangere penala,trebuie sa aiba minim 10 zile ingrijiri medicale(art.184(1)C.p.-vatamare corporala din culpa.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa poti depune plangere penala,trebuie sa aiba minim 10 zile ingrijiri medicale(art.184(1)C.p.-vatamare corporala din culpa.)

 

Asculta un om patit... depune plangere oricum... nu conteaza la ce fapta o sa se incadreze ... pana sa se incadreze ii iei banii ca sa iti retragi plangerea :ok:

 

Detalii despre ce si cum pe PM .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta un om patit... depune plangere oricum... nu conteaza la ce fapta o sa se incadreze ... pana sa se incadreze ii iei banii ca sa iti retragi plangerea :ok:

 

Detalii despre ce si cum pe PM .

poate depune plangere oricine impotriva oricui, dar ca sa se poata atrage raspunderea penala in acest caz ......10 zile minim.Este adevarat ca cel care a provocat accidentul nu are cum sa stie cate zile de ingrijiri medicale ai pana nu depui certificatul IML si poate te despagubeste,cu atat mai mult cu cat se poate solicita efectuarea unei expertize medico-legale,in functie de evolutia vatamarii corporale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate depune plangere oricine impotriva oricui, dar ca sa se poata atrage raspunderea penala in acest caz ......10 zile minim.Este adevarat ca cel care a provocat accidentul nu are cum sa stie cate zile de ingrijiri medicale ai pana nu depui certificatul IML si poate te despagubeste,cu atat mai mult cu cat se poate solicita efectuarea unei expertize medico-legale,in functie de evolutia vatamarii corporale.

 

Si la o zi de ingrijire medicala tipului i se deschide cazier , iar tu prin plangerea aia penala nu numai ca vrei ca el sa fie cercetat penal pentru fapta savarsita ci te poti si te poti consitui si parte civila in proces si sa ceri daune chiar si pentru suferinta morala.

Una peste alta e ca drumul legal e cel mai lung si de evitat ... insa te poti folosi de el ca sa iti iei niste bani.

Fiecare acum face cum crede el... unu cu legea in mana altu cu vorba langa om , si cu 2 plangeri acolo ...

 

Nici daca ai 20 de zile de vatamare omul ala nu pateste decat ceva cu suspendare in cel mai rau caz daca in cazul in care nu a mai fost condamnat si a primit tot cu suspendare.

 

Ideea e ca sinceri sa fim nu stiu cati v-ar lasa inima sa bagati un om in puscarie pt o prostie de accident care se intampla... ideea e sa iti recuperezi banii pentru moto , echipament si o vacanta in 2 ca sa uitati de incident :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: Chiar ca nu te duce capul la nimic.

 

Iar cine stie nr Faraonului ii poate da un telefon sa vada daca e ok .

acum nu te duce pe tine capul la nimic.Batzi campii:,,Si la o zi de ingrijire medicala tipului i se deschide cazier,de unde ai :ok: scos-o?''ai un nou cod penal ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum nu te duce pe tine capul la nimic.Batzi campii:,,Si la o zi de ingrijire medicala tipului i se deschide cazier,de unde ai :ok: scos-o?''ai un nou cod penal ? :hug:

Amenda penala se trece in cazier daca nu stiai ....si partea a doua in cazier scrie si "cercetat penal pentru savarsirea faptei de ... " gasit vinovat sau nevinovat ..dupa caz si pedeapsa primita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut constatarea cu reprezentantul de la asigurari si a trecut la rubrica inlocuit tot ce nu se putea remedia: carena, telescoape, far, bord, toba dreapta (cu toate ca nu este decat un pic zgariata), cadrul metalic de sustinere a carenei. rezervorul, carena spate dreapta sunt doar zgariate si trebuie vopsite de aceea le-a pus la reparatii.

cel care a provocat accidentul este un om simplu de la tara cu posibilitati financiare reduse si cu un amarat de bmw din 78. a platit el transportul motocicletei, expertiza medico-legala si inca ceva bani pentru medicamente si deplasarea noastra pana acasa. a fost destul de corect si s-a prezentat cand a fost nevoie de el.

toate cele bune!

acum ma pregatesc sa duc motorul la bistrita la lucian bude care ma va ajuta la repararea motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda penala se trece in cazier daca nu stiai ....si partea a doua in cazier scrie si "cercetat penal pentru savarsirea faptei de ... " gasit vinovat sau nevinovat ..dupa caz si pedeapsa primita

ca sa fii amendat penal,trebuie sa savarsesti o fapta penala,ceea ce nu este este cazul,din moment ce are 6 zile de ingrijiri si se inregistraza doar condamnarile definitive ,in cazul in care soliciti cazier, doar in evidenta pasiva a politiei apare ..cercetat,arestat...Cum sa traca nevinovat in cazier? arata-mi unul asa (dar nu naspa)si dau o sticla de vizichi-original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe sofer l-a indoit cineva? daca nu poate o face... :ok:

 

 

 

Sunt unii care numai atata inteleg.... Ma azumirule.... tu nu reusesti sa pricepi ca omul NU a vrut sa faca poc cu motoretistul si ca a cooperat din plin le bunul mers al lucrurilor? Daca toate problemele s-ar rezolva cu pumnul, dupa cum sugerezi tu, unde am ajunge? Si mai vrem civilizatie... Da ma, ai o scuza daca ala se da la tine, daca te brutalizeaza CU INTENTIE... atunci e autoaparare...dar asa, numai de dragul de a lovi... esti absurd prietene, cu tot respectul iti spun! :P

 

Doamne multam ca sunt toti bine si ca se vor rezolva problemele... iar tie azumirule, ca mi-ai lasat o impresie nu buna, iti doresc sa intalnesti numai oameni ca tine in trafic... wherever you ride! :hug: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...