Sari la conținut

Miercuri Shi Joi Sunt Pe Transfagarashan


Postări Recomandate

mai mult de 80 de poze nu ma tzine cardul shi nu a deschis inca la www.cardurimemorie.ro !!!

da le fac pe toate numa' cu peisaje!!!

 

rucsacu e gata, io aproape ca inca mi-e somn, asha ca imi doresc: ASFALT USCAT!!! :ok:

 

 

Ai grija cum mergi bah!

 

 

DRUM BUN SI FARA INCIDENTE!!!!!!!!

 

 

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca transfagarasanu asta e pentru noi cum e Mecca pentru musulmani!Ai trait degeaba tot anul daca nu mergi! :ok:

Io am fost, deci pot sa fiu linistit, sunt trendy!

Ai grija ca la urcare drumul e bombardat, eu am fost dinspre fagaras si am coborat tot pe acolo.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cum mergi bah!

DRUM BUN SI FARA INCIDENTE!!!!!!!!

:wave:

 

am mers incet shi bine!!! ca erau multe gropi!!! asta pana s-o futut cablu de ambreiaj shi s-o terminat benzina :lol:

 

 

Se pare ca transfagarasanu asta e pentru noi cum e Mecca pentru musulmani!Ai trait degeaba tot anul daca nu mergi! :D

Io am fost, deci pot sa fiu linistit, sunt trendy!

Ai grija ca la urcare drumul e bombardat, eu am fost dinspre fagaras si am coborat tot pe acolo.

Bafta!

 

1. e cel mai frumos traseu din tzara ( nu am ajuns in maramuresh pana acum) chiar daca drumul e oribil din cauza gropilor shi a plombelor din asfalt cand au incercat ashtia sa acopere gropile de au lasat numai damburi peste tot

2. io nu sunt trendy chiar daca am fost :ok:

3. mersi de sfatul cu bombardarea da eram deja pe drum :)

4. ce bangoshi erau polonezii aia cu bembeuri shi alte enduro, m-au lasat in urma rau de tot : crack:

 

 

Si daca se intampla sa ramai, de exemplu, fara ambreiaj pe Transfagarashan...si n-ai trusa la tine, ce faci???

 

:what:

 

 

ai uitat de benzina :D

 

 

din cauza ambreiajului shi a benzinei, transfagarashanul o devenit personajul secundar al povestirii

 

 

acu intervine in poveste LUPU, da nu ala rau, ci ala ALB

care are un VeNeu

shi care o batut un drum de vro 130-140 de km de la piteshti-transfagarashan shi retur ca sa-mi aduca benzen shi un cablu de ambreiaj :ok:

 

pazeaaaa

 

in coltzul pozei apare lupalb venind viteaz spre locul faptei, adica acolo un s-a termiat benzina :D :P :P ca fara ambreiaj am mers vro 60 de km, da fara benzen nu se poate :blink: :blink: :blink:

 

post-4148-1156455661_thumb.jpg

 

parcheaza shi scoate tacticos cablu de ambreiaj :hug: :P :P

 

post-4148-1156455709_thumb.jpg

 

povestea noastra merge cu o zi inainte ca am inversat firul povestirii datorita interventziei unui alt personaj principal, nedorind ca acesta sa fie ignorat shi pus pe ultima pagina a povestrii :P :ok: :eek:

 

ashadar una bucata shadow pe marginea rapei, lasand stapanu sa-shi verse nervii pe pietrishu de pe margine ca i-o cedat cablu de ambreiaj :eek: :eek: :eek:

 

post-4148-1156455817_thumb.jpgpost-4148-1156455825_thumb.jpg

 

revenim la ziua de joi shi vedeum una bucata shadow ashteptand cuminte lupul, nu avea nici cablu bun, nici benzen :-L :crack: :crack:

 

post-4148-1156455930_thumb.jpg

 

pozele cu peisaje shi ale alea le gasitzi aici:

 

 

http://www.dacmotors.ro/xoops/html/modules...75&forum=10

 

 

 

END OF STORY :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat nu am user pe forumul celalalt, o sa intreb aci: de ce a fost nevoie sa vina Lupu' Alb sa te ajute? Colegii tai de club ce faceau in timpul asta?... :ok:

 

 

Nu de alta,... it sounds familiar... :hug:

 

 

PS: pentru a evita discutii inutile, mentionez ca ma refer numai la cei care se bat cu caramida in piept... :P

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa pleci ma fara benzina destula ?

Hai ca la ambreiaj i se putea intampla oricui, dar puteai sa alimentezi si u la pecou ala de la intrarea spre transfagarasan !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat nu am user pe forumul celalalt, o sa intreb aci: de ce a fost nevoie sa vina Lupu' Alb sa te ajute? Colegii tai de club ce faceau in timpul asta?... :ok:

Nu de alta,... it sounds familiar... :drink:

PS: pentru a evita discutii inutile, mentionez ca ma refer numai la cei care se bat cu caramida in piept... :D

 

1. prietenia nu are nici o legatura cu apartenentza la un club sau altul, de fapt lupalb ar fi venit sa ajute shi pe unu de nu-i era preiten daca afla ca are probleme pe transfagarashan :P

2. un sfert din dac era la bistritza in turul tzarii, iar restul in bucureshti, te las sa calculezi distantzele de la aceste 2 locatzii pana pe transfagarashan, in timp ce lupalb era la 60 km de mine, in piteshti!!!

 

 

da' de ce ramasesi bre fara benzina? vreun defect, ceva? ca io d'aia am ramas.....

 

nici un defect, doar ca unii localnici ori sunt rau informatzi in legatura cu benzinariile din zona, ori sunt rau voitori shi iubesc motociclishtii :lol:

am gasit destui conservari dornici sa-mi dea benzen da la mashinile moderne :ok: nu prea ai cum sa scotzi benzen din rezervor pt ca au enshpe mii de coturi pana ajungi la benzen shi nici pompa de benzina cu clapeta nu mai au :D

 

cum sa pleci ma fara benzina destula ?

Hai ca la ambreiaj i se putea intampla oricui, dar puteai sa alimentezi si u la pecou ala de la intrarea spre transfagarasan !

 

nu e nici un peco la intrarea pe trans ca alimentam, ultima benzinarie inainte de transfagarashan e la ieshirea din curtea de argesh!!!!

 

pai tocmai aici e jmecheria!

Numai lui DMW i se putea intampla treaba cu benzenul!

El e mai ... aparte!

 

:hug: :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara faptului ca imensul rezervor pe care in detine motoreta lui DMW (9 litri)se poate intimpla sa auzi vorba ......."imediat dupa pod e o benzinarie" care pod,care maur,care castel :ok:(

Cit despre cablu asta e cam vina lui ca stia ca la un astfel de drum tre sa ai cu tine macar un amarit de patent cu care sa te descurci(nu a mers pe ij prea multi km...nu are experienta comunistelor)

Acu daca o calculezi nu stiu cit am fi facut din bucuresti pina unde a ramas DMW in drum, iar rezolvarea cea mai buna este cea mai rapida cind esti in astfel de situatii.LupAlb este un super baiat si este un exemplu pentru marea majoritate care ar trebui sa vina in ajutorul fratelui motorist daca situatia o cere si posibilitate exista.

 

Asfalt uscat ......pregatitiva de telefoane ca plec la mere cu kawa si nu se stie :hug:)

 

PS: Forumul DacMotors e deschis tuturor

Editat de apasu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Stiu ca Lupul Alb e un baiat fain.

2. Intr-adevar, 60 km sunt o scuza... Pt alti 2-3 te-ai deplasat numai tu, remember?... :ok:

 

PS: Kali sunt, te-ai prins tu.

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Off-topic (@ Cici) :

 

1. Nota 10 pentru gest Domnu` Mihai :P !

2. Frumos motor ti-ai tras :hug: ! Te prinde bine :ok: !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Lupalb!!Este bine sa ai prieteni ca tine.Foarte frumos gestul. :ok: Am si eu prietenul pe care ma pot baza la nevoie.Violetbiker de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...